Щедра на таланти Рівненщина. Наш край багатий на музикантів і художників, артистів і краєзнавців, фотомитців і поетів. А скільки поліська земля дала плодовитих майстрів гумору і сатири, чиї пера ніколи не тупляться і не іржавіють! Читацькому загалу добре відомі імена сміхотворців Петра Красюка, Бориса Трофимчука, Володимира Грабоуса, Юрія Берези, Ростислава Солоневського, Василя Титечка, Леоніда Куліша та інших.
Високих творчих здобутків досяг і ще один наш земляк, талановитий гуморист Віталій Тарасюк, який живе й працює у Млинові. Крім журналістської роботи, впродовж багатьох років він плідно видає на гора чудові книжки, які допомагають нашим краянам боротися з різними негативними явищами суспільного життя. Плодовитий майстер влучного і дотепного слова уже встиг видати книги “Оглядини”, “Зубоскал”, “Баламути”, у співавторстві з Євгеном Цимбалюком – “Поклик древнього дзвона”.
Кілька слів із біографії
В. Тарасюка. Народився він у селі Вишневе Демидівського району Рівненської області. Навчався у Вишнівській початковій, Демидівській і Княгининській середніх школах. У 1978 році закінчив філологічний факультет Луцького державного педагогічного інституту імені Лесі Українки. Вчителював у Люб’язівській середній школі на Волині, Княгининській десятирічці на Рівненщині. Із 1990 року працював кореспондентом, завідуючим відділом редакції Млинівської районної газети “Зоря”, відповідальним секретарем, заступником головного редактора газети “Гомін” (смт Млинів). Із 2008 р. очолює колектив редакції цього видання. Член Національної спілки журналістів України.
Літератор дорожить словом. У суєтному, морально недосконалому світі віднайшов своє джерело творчості, наповнене живим рухом думок і почуттів. Відразу скажу, що нова книжечка В. Тарасюка “Гнатіада”, що цього року побачила світ у видавництві “Овід”, досліджує комічні ситуації, які трапляються із персонажами збірки. Книга - ще одна творча знахідка автора, багата на щирі і доброзичливі жарти. Твори “Мудрість”, “Згуба”, “Рецепт”, “ Поліглот”, “Нікотиноман” викликають у читача щиру посмішку, бажання зануритись у джерела комічного і розсекретити їх природу.
У гумористичній збірці два розділи - “Коаліція” і “Гнатіада”. Кожен по-своєму насичений свіжими фарбами сміху. Досить прочитати у ній твори “Цабе”, “Словотвор”, “Сирота “, “ Козак”, “Самохарактеристика”, як стане зрозуміло, що літератор неспроста обрав саме цей творчий жанр.
Щиро вітаю автора з приводу видання нової книги, радію, що він не полишає веселого цеху, зичу йому й далі творити у тому ж дусі.
Євген Шилан,
член Національної спілки журналістів України.

Comments are now closed for this entry