Стаття виходить за сприяння директора
Рівненської філії Банку «Хрещатик»
Ковальчука Володимира Олександровича

Непросте це завдання - знайти той самий банк, який не тільки збереже і примножить ваші фінанси, убереже від втрат у безрозсудних проектах, а й допоможе реалізувати програму ефективного розвитку бізнесу, надасть якісне розрахунково-касове обслуговування, гарантовано поверне ваші заощадження. Чи можливо вибрати такий банк? 

Можливо, якщо при виборі враховувати такі обставини.
Термін роботи банку. Якщо комерційному банку понад 10 років - це означає, що він пережив гіперінфляцію, різку зміну правил діяльності, дику приватизацію, масові банкрутства і т.п. Більше того, якщо банк завжди в строк і в повному обсязі виконував свої зобов'язання, можна з великою ймовірністю стверджувати, що такий банк у майбутньому, незважаючи на жодні проблеми економіки, буде життєздатним і не підведе своїх клієнтів.
Репутація, імідж банку. Ділова репутація банку, його імідж та бренд - це цінні нематеріальні активи, що накопичуються роками бездоганної діяльності. Такі активи провідних світових банків оцінюються в багато мільярдів доларів. Тому вибирати треба тільки той банк, який цінує свою репутацію, що означає його намір працювати довго й успішно.


Розміри і рейтинг банку. Розміри банку самі по собі можуть свідчити лише про обсяг його зобов'язань і активів. Великий банк не може бути апріорі кращим за середній або малий. Все залежить, по-перше, від якості пасивів і активів конкретної кредитної організації, а по-друге - від цілей, що переслідуються клієнтом при виборі банку. Проте відзначимо: ніколи не слід обирати банк за формальними балансовими показниками, передусім за розміром капіталу.
Також має значення якість і кількість зарубіжних зв'язків банку: чим їх більше, тим краще.
Надійність банку. По-перше, найоб'єктивнішу і точну оцінку надійності банку дає він сам. Різні реструктуризації заборгованостей, збої в своєчасному зарахуванні і проведенні клієнтських платежів свідчать про наявність у банку проблем з ліквідністю. Такий банк не може вважатися надійним. По-друге, надійний банк завжди проводить продуману, виважену депозитну політику, залучаючи ресурси під реальні відсотки. Нормальний, економічно обґрунтований розмір депозитних відсотків може бути лише на 3-6 пунктів вищим за рівень інфляції, який в Україні за підсумками минулого року становив 12%. Банк із завищеними відсотками краще обходити стороною. І звичайно ж, банк повинен бути учасником Фонду гарантування вкладів –– державного фонду, який гарантує вкладникам комерційних банків – членів фонду повернення грошей при настанні несподіваних форс-мажорних ситуацій (приміром, ліквідації банку) у розмірі до 150 тис. грн.
Кредитна політика банку. Вона вважається оптимальною і вірною, якщо банк: забезпечує своїх клієнтів кредитними ресурсами в тих обсягах, які дійсно необхідні і забезпечені; надає клієнтам широкий спектр позикових інструментів: терміновий кредит, кредитна лінія, вексельне кредитування, овердрафт, факторинг, форфейтинг, акредитив. Дуже важливо, щоб банк умів і прагнув працювати з компаніями, які розвиваються у сфері середнього і малого бізнесу, зокрема в режимі проектного фінансування, як це робить наш банк.
Комплексність обслуговування. Багатьом клієнтам важливо отримати в одному місці повний комплекс усіляких послуг, причому не тільки банківських, а й фінансових, лізингових, страхових, аудиторських, консалтингових. Тому достовірно універсальний клієнтський банк - це банк, який на своїй базі за участю пов’язаних структур сформував «супермаркет послуг» для своїх клієнтів, тобто повною мірою виконує функцію комплексної фінансової і консалтингової установи.
Адреса філії: м. Рівне, вул. Київська, 10-б. Тел: (0362) 64-95-86.

 

Comments are now closed for this entry