В Здолбунівському районі нині налічується біля 3 тисяч інвалідів різних нозологій. Станом на 1 липня цього року звіти про зайнятість та працевлаштування інвалідів (форма 10-ПІ) до Рівненського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів подало 118 підприємств, установ, організацій, що на 3 % більше, ніж за відповідний період минулого року. На підприємствах, що подали звіти, у 2009 році працювало 293 інвалідів. Ріст показника склав 5 % в порівнянні з відповідним періодом минулого року. Значно збільшилась кількість підприємств, на яких дотримувалось виконання чотиривідсоткового нормативу з працевлаштування інвалідів. Сьогодні зі словами вдячності хочеться відмітити такі підприємства і установи: ТзОВ „Спектр”; МпзОВ „Квант”, ПСП племінного птахівництва „Здолбунівське”, ВАТ "Здолбунівський завод будівельних матеріалів", ВАТ „Укрцемремонт”, Здолбунівську ЦРЛ, ТзОВ „Волинь-шифер”, ВАТ ”Волинь-Цемент”.
В результаті проведеної спільно з органами влади, управлінням юстиції, прокуратурою та правоохоронними органами роботи з підприємствами Здолбунівського району, які не забезпечили виконання нормативу створення робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів, до доходної частини Державного бюджету надійшло 430400 грн. Ці кошти в подальшому будуть використані на заходи із соціальної, трудової, професійної та фізкультурно-спортивної реабілітації, в т.ч. громадян з особливими потребами із Здолбунівського району.
Однак, є й підприємства-боржники по сплаті адміністративно-господарських санкцій до відділення Фонду: СВК „Горинь-Інвест”, ФГ ”Даринка”, ФОП Мулярчук Г. В., ПСП ”Колос”, ФГ ”Озерянка”. Загальна сума боргу становить 68298,08 грн.
Сьогодні сучасні технології дають можливість людині навіть з тяжкою інвалідністю бути корисною суспільству, виконуючи надану роботодавцем роботу на дому. Було б бажання у керівників підприємств зрозуміти це. А якщо його немає, то кошти адміністративно-господарських санкцій спрямовуються тим, хто хоче і спроможний створити спеціальне робоче місце для неповносправної людини і тим самим дати їй шанс заробляти на себе.
Серед підприємств, керівники яких нехтують законом про соціальний захист інвалідів і не подають звітів про зайнятість та працевлаштування інвалідів ФОП Піщалюк В. О., Здолбунівське управління механізації будівництва, ВАТ „Райагрохім”, ПП „Зодіак”, ТзОВ „Новітні крохмальні технології”, ЗАТ „Золотий колос”, ФОП Племяник В. М., ФОП Ужелін
М. Д., ФОП Мулярчук В. М., ПП „Фасадметалбуд”, СТ „Мізоцьке СТ”, СВК „Горинь-Інвест”. Керівники цих підприємств не розуміють, що для інвалідів мати роботу це - можливість підвищити соціальний статус, свою значущість, поліпшити добробут. Для суспільства працюючий інвалід - розв’язання багатьох соціальних проблем.
Тому хотілося б звернути особливу увагу керівників підприємств на умови життя інвалідів та просити надавати посильну моральну і матеріальну допомогу цим знедолених людям, аби вони відчували себе повноцінними громадянами нашої держави.
Зоя БАСКОВА,
заступник начальника відділу Рівненського
обласного відділення
Фонду соціального
захисту інвалідів.

Comments are now closed for this entry