Привітали розумників
Голова облдержадміністрації Василь Берташ та його заступник Олексій Губанов привітали цьогорічних випускників, які за результатами ЗНО набрали по 200 балів. Таких в області цьогоріч 35, з них двоє  мають максимальну кількість з двох предметів. Це вихованці Рівненського обласного ліцею та Рівненської гуманітарної гімназії.
Результати місцевих ерудитів вивели область на дев’яте місце в загальноукраїнському рейтингу. Це свідчить про самовідданість педагогів та рівень підготовки учнів краю, зауважив В. Берташ, і пообіцяв надалі дбати, аби освітянські заклади давали ґрунтовні знання, а випускники мали успішну кар’єру.

Селянам, які купуватимуть корів за кредитні гроші, відшкодують відсотки
Це прописано в програмі “Годувальниця”, яку з подання голови ОДА В. Берташа винесли та затвердили на сесії облради. Депутати погодили виділити на ці цілі 500 тис. грн. Суми вистачить аби в 2010 році фермери та селяни змогли придбати понад 200 телиць.
Нині 80% м’ясо-молочної продукції виробляють саме фермери та одноосібники. Запропонована фінансова підтримка сприятиме розвитку тваринництва в області та зменшить витрати  господарів.

Рівненщина перша в загальноукраїнському
рейтингу за рівнем розрахунку за природний газ

Лідерські позиції забезпечили бюджетні установи та населення області, які вчасно платять за спожите блакитне паливо. Натомість, за розрахунками підприємств теплоенергетики, Рівненщина на 18 позиції. Теплопостачальники заборгували за газ 156 мільйонів гривень, з них 20 мільйонів – поточний борг.
За словами заступника голови ОДА В. Новака, в краї немає технічних перепон для початку опалювального сезону, а от технічну готовність забезпечать позики. Про кредитні гроші вже домовляються теплопостачальники Рівного та Острога.

Мільйон тонн цукрового буряка планують зібрати в області
В середньому 350 центнерів з гектара - прогнозована врожайність солодких коренів, підрахували аграрії. Щоправда є в області й високоврожайні площі, з яких очікують зібрати майже втричі більше. Перемовини керівництва області з цукроварами щодо закупівлі вирощених солодких коренів дали результат – посівні площі збільшили як селяни, так і сільськогосподарські підприємства.
Загалом в області діятимуть 67 бурякоприймальних пунктів від трьох цукрозаводів. За кожну тонну вирощеної сировини селяни отримають 65 кілограмів цукру.

Серед переможців конкурсу тисячолітній Юзефінський дуб
Найстаріше дерево Полісся, яке росте  неподалік від кордону з Білоруссю в селі Глинне Рокитнівського району, стало другим у номінації “Історичне дерево України” Всеукраїнського конкурсу “Національне дерево України”.
За місцевими переказами, Юзефінський дуб є свідком походів київського князя Ігоря 945 року, а тому має відповідне прізвисько «Дуб князя Ігоря». У ХХ ст. природознавці підтвердили цю легенду, визначивши за фітограмою вік дерева - 1350 років, завдяки чому він потрапив до переліку Природних чудес України. Крім того, дуб-патріарх занесений у Книгу рекордів України.
За повідомленнями
прес-служби Рівненської ОДА.

Comments are now closed for this entry