При наданні першої допомоги потрібно забезпечити повну нерухомість укушеної кінцівки й, якщо є можливість, накласти на неї шину.
Одразу після укусу слід видавити першу краплю отрути, для чого широко захопити місце укусу в складку й швидким натискуванням видавити вміст ранки. Після цього вона стане меншою і з неї можна відсмоктати серозну або кров’янисту рідину. Якщо мало слини, треба набрати в рот трохи води, що розбавить отруту. Процедуру бажано проводити людям, які не мають у роті ранок. Після рот необхідно ретельно прополоскати!
Щоб прискорити виведення отрути з організму, потерпілому дають багато питва (чай, соки, воду). Але у жодному разі не алкоголь, що не є протиотрутою, а, навпаки, підсилює дію отрути. Не можна також припікати ранку розпеченими предметами. Не варто накладати тугу пов’язку вище місця укусу, це може спровокувати гангренозні явища. Постраждалого слід якнайшвидше доставити в медичну установу.
Пам’ятайте! Будь-яку змію необхідно вважати потенційно отруйною. Небезпеку являють навіть дитинчата, які щойно вилупилися з яйця. Обережними варто бути і з мертвими зміями, бо в деяких отрута зберігає свої властивості ще довгий час, а випадковий укол отруйним зубом може спричинити отруєння.
Зазвичай змії не нападають без попередження. Гадюки, погрожуючи, згортаються «тарілкою», зигзагоподібно вигинають передню частину тіла, дуже сичать.
Якщо ви раптом помітили повзучу змію, не рухайтесь - дайте їй можливість відповзти. Якщо змія прийняла загрозливу позу, повільно відступіть назад. Уникайте різких рухів, що лякають її! Не можна, захищаючись, виставляти вперед руки, повертатися до змії спиною. Якщо у вас є ціпок, тримайте його перед собою в напрямку до змії. Зберігайте спокій у діях, жестах.

Comments are now closed for this entry