розповідали мешканці населених пунктів Бущанської та Будеразької сільських рад, на базі котрих минулого тижня відбувся виїзний семінар-навчання голів територіальних громад району

 Учасники семінару, працівники та вихованці ДНЗ "Сонечко",
що в Будеражі.

Проходив він 23 червня. Тож, перш ніж перейти до традиційної для таких заходів теоретичної частини, керівники району - голова РДА М. П. Євчук та голова районної ради В. О. Тимощук привітали з професійним святом присутніх у залі держслужбовців. Побажання і надалі чесно служити людям, роблячи все можливе для збагачення України і процвітання нашого району, а також усіляких людських гараздів адресували вони тим, хто представляє державу на місцях.
Нагальні питання життя району зачепив у виступі голова РДА М. П. Євчук. Він відповів на запитання сільських голів і нагадав, що вони завжди можуть звернутися на цілодобово діючу в райдержадміністрації “гарячу” телефонну лінію.


Насиченою була теоретична частина семінару. Чимало корисної і важливої інформації представники органів місцевого самоврядування почерпнули з виступів начальника ВДАІ з обслуговування адміністративної території Здолбунівського району О. С. Роговського, начальника управління праці та соціального захисту населення РДА О. І. Єфімчук, заступника начальника з експлуатації Дубенського міжрайонного управління водного господарства К. І. Панчука, головного спеціаліста відділу культури і туризму РДА С. В. Реви, начальника архітектурно-планового бюро С. Б. Моісеєва, головного державного інспектора інспекції державного архітектурно-будівельного контролю в Рівненській області Ю. О. Вороницького. Цими фахівцями, зокрема, було висвітлено питання щодо організації роботи соціальних працівників (координаторів), обслуговування внутрішньогосподарських меліоративних систем, а також про порядок взяття пам‘ятників на баланси органів місцевого самоврядування і про зміни в законодавстві щодо будівництва індивідуальних житлових будинків. Почуте викликало різну реакцію присутніх. Виступаючим довелося відповісти на чимало запитань від голів сільських рад. Крім того, для розв‘язання ряду існуючих проблем керівництвом районної ради ініційовано підготовку відповідних листів і інших документів, проведення тематичних нарад за участю компетентних фахівців. Невдовзі така має відбутися із земельного питання.

У Мостівській ЗОШ І ст.


Практична частина семінару, участь в якій, окрім голів і секретарів територіальних громад району, взяли голова районної ради В. О. Тимощук та заступник голови РДА з гуманітарних питань О. В. Федорук, розпочалась із ознайомлення з роботою Бущанської сільської ради. На її території розташовані три села - Буща, Борщівка Перша і Борщівка Друга, в яких на сьогодні 1076 жителів. На жаль, людей у селах з кожним роком меншає, минулого року смертність на три особи перевищила народжуваність. Тому з особливою радістю й піднесенням тут вітають появу новонароджених малюків і молодих сімей. Цьогоріч таких зареєстрували 7 і 4 відповідно.

 Працівники Бущанської сільської ради - військовий обліковець
В. І. Денисюк та координатор І. Р. Юрчук (зліва направо).


Територіальну громаду вже не одне скликання очолює Георгій Никифорович Суходола. Разом із згуртованим колективом органу місцевого самоврядування він докладає максимум зусиль, щоб покращити життя її людей, тому й користується у них довірою та повагою. Надійний помічник сільського голови у всіх справах громади - секретар сільської ради Алла Іванівна Денисюк. На цій виборній посаді вона з 1982 року, тож має величезний досвід роботи у місцевому самоврядуванні, завжди в курсі всього, що відбувається на території сільської ради. “Секретар найбільше працює з людьми. Стараюся допомогти усім, хто до нас звертається. Кому ділом, а кому - добрим словом. Буває, що людині потрібна просто підтримка”, - розповідає Алла Іванівна.

 Під час відвідин ФАПу в с. Борщівка Друга.


Окрім демографічної, сьогодні для мешканців населених пунктів Бущанської сільської ради актуальними є й інші соціальні проблеми. Значна кількість людей - пенсіонери, 20 родин - багатодітні, є й сім‘ї, в яких хоч і підростає всього 1 чи 2 дитини, але вони потерпають від безгрошів‘я. Усі ці малозабезпечені громадяни потребують уваги й підтримки з боку держави, ними у сільській раді опікується координатор Інна Романівна Юрчук. Чуйна і сумлінна, вона завжди відповідально ставиться до роботи.

 Будеразький сільський голова В. Ф. Баранов
розповідає про життя очолюваної ним територіальної громади.


Гарні враження в учасників семінару залишились і після ознайомлення з роботою колективу Бущанської сільської ради, і після огляду приміщення, де розташований цей орган місцевого самоврядування. Голови територіальних громад району також відвідали ряд об‘єктів соціально-культурної сфери, де побачили чимало зрушень на краще. Вони побували у ФАПах сіл Борщівка Друга та Буща, які очолюють молоді медики - Людмила Михайлівна Пилипчук та Микола Миколайович Осік відповідно. У першому медзакладі нещодавно завершено косметичний ремонт, навколо другого збудовано огорожу. У ФАПах чисто і затишно, як окремий позитивний момент медпрацівники відзначили хоч і невелике, але збільшення фінансування закладів, в яких працюють.
Майже домашнім затишком зустрів учасників семінару дитсадок “Вишенька”. Сьогодні його відвідують 33 дитини, діють 2 групи - різновікова і підготовча. Половина приміщення не опалюється зовсім. Тому, за словами завідуючої ДНЗ Людмили Іванівни Олексійчук, головною проблемою садочка на сьогодні є облаштування своєї котельні.
У Бущанській загальноосвітній школі, куди теж завітали гості, тривали ремонтні роботи. А от у сільському будинку культури, який очолює Алла Миколаївна Бондарчук, вони в стадії завершення. Там уже побілили стіни, пофарбували підлогу, поремонтували сходи, туалети і впорядковують територію навколо БК.
У Будеражі учасників семінару вітав голова місцевої територіальної громади Володимир Федорович Баранов. “Наша сільська рада в районі друга по величині, її територія 6900 га. До неї входять 5 населених пунктів, у яких маємо будинок культури, 2 клуби, ДНЗ “Сонечко”, лікарську амбулаторію і загальноосвітню школу”, - розпочав він свою розповідь. Продовжуючи, сільський голова зазначив, що нині очолювана ним громада має дві основні проблеми - незавершене будівництво нового приміщення школи і спорудження підвідного газопроводу. Також В. Ф. Баранов коротко зупинився на історії Будеража, кожному учаснику семінару вручив буклет про історичні події на теренах села і запросив оглянути приміщення сільської ради.
У школі гостей зустрічав директор освітнього закладу Володимир Миколайович Дмитрук. Свій виступ він почав зворушливим віршем одного з вихованців про рідну школу, розповів, що нині до нового навчального року готові вже всі її класні кімнати і триває ремонт приміщення знадвору. З радістю В. М. Дмитрук повідомив гостям про те, що врешті виділено кошти на добудову нової школи і що, можливо, під старий Новий рік її буде закінчено. “Такі кроки влади зміцнюють віру людей в державу, в майбутнє України”, - завершив він свою промову. Приємним сюрпризом для гостей став і виступ цьогорічної випускниці школи, талановитої Юлії Кондратюк. Її спів нікого не залишив байдужим, бо зачепив найтонші струни людських душ.
Продовжилось ознайомлення учасників семінару з роботою Будеразької сільської ради відвідинами ДНЗ “Сонечко”. Там малеча вітала їх з хлібом-сіллю, а завідуюча закладом Людмила Михайлівна Дмитрук поділилась приємністю: в садочку замінили опалювальну систему, тепер діє електрична. Щоправда, діток у садочку, як і в селах загалом, тепер поменшало. Сьогодні ДНЗ відвідують 18 малюків, а тому одну з груп довелось закрити.
Є свої складнощі і в діяльності лікарської амбулаторії, багато на що не вистачає коштів, але, попри це, медики працюють на совість.
У Будеражі діє стаціонарне відділення територіального центру з обслуговування одиноких громадян похилого віку. Нині в ньому перебувають 12 таких осіб. Відділенням налагоджено зв‘язки із голландськими громадськими організаціями. Іноземці подарували стареньким мікрохвильовку та інше обладнання, обіцяють допомогти з ремонтом приміщення. Про це голови територіальних громад району дізнались, поспілкувавшись з працівниками і підопічними відділення терцентру.
У с. Мости учасники семінару ознайомились з роботою ФАПу, загальноосвітньої школи І ступеня, бібліотеки та клубу. Порадувала усіх невеличка мистецька програма з піснями та віршами про рідне село, його історію і красу, підготовлена школярами під керівництвом вчительки Світлани Мельник. Вразили порядок і чистота у класній кімнаті, у клубному залі та книгозбірні, які знаходяться в одному невеличкому будинку. Одразу видно, що люди, які там працюють, вкладають у свою справу всю душу.
Того ж дня учасники семінару відвідали пантеон Слави загиблим воїнам УПА та Свято-Воскресенський монастир в Гурбах. Настоятель монастиря отець Нифонт повідомив, що на території пантеону планується побудова храму, розповів про хід реконструкції монастиря. Він закликав берегти історичну правду, шанувати пам‘ять земляків, загиблих у Гурбах, більше залучати учнівську молодь до патріотичних заходів.
Підсумовуючи роботу семінару, голова районної ради В. О. Тимощук відзначив, що нині існує чимало спільних для багатьох територіальних громад проблем, але в кожній сільській раді знаходять свої шляхи їх вирішення. Попри всі труднощі, в районі все ж таки робиться чимало добрих справ для людей. А подібні семінари-навчання дають можливість перейняти кращий досвід, стимулюють до подальшої праці в ім‘я процвітання краю та держави.
Під час мандрівки з учасниками семінару рідним краєм, споглядання ревно хранимої індивідуальності кожного села і знайомства з їх прекрасними й талановитими мешканцями думалось: наскільки все ж таки сильні духом і працьовиті наші люди, яка глибока віра в Україну живе в їх серцях! Їм би хоч частину обіцяної з високих трибун підтримки наяву. Тоді б і оте омріяне всіми красиве майбутнє справді стало б дійсністю.
Ольга ЯКУБЧИК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry