Не всім життя дарує щасливу долю, не всім устеляє дорогу троядами. Комусь насипає в пригорщі жарини, веде по бездоріжжю і крутих схилах, кидає у безвихідь непередбачених ситуацій. Але окремим все-таки вдається побороти труднощі, вирватись із лабет стресів і душевного болю.
     В полоні захмареного дитинства опинилися також Віталій Кушнірук та Олена Шмугурова. Обоє рано стали сиротами. Обоє із вадами здоров’я. Та світ не без добрих людей. Не дали їм пропасти у круговерті цього несправедливого світу. Наприклад, Олена спочатку знайшла прихисток у Дерманському монастирі. Потім перейшла жити в Здолбунівський будинок-інтернат для людей похилого віку та інвалідів. Вже четвертий рік є підопічною цього соціального державного закладу.

     Схожа доля й у Віталія. Він не лише мешкає в інтернаті, але й працює тут в підсобному господарстві. Сумлінний в роботі.
     Крім цих молодих підопічних, в інтернаті проживає ще близько двадцяти осіб з подібними вадами здоров’я. І всі вони користуються соціальними благами закладу.
     - В майбутньому плануємо молодих підопічних перевести в окремий корпус, - розповідає директор інтернату Олег Висоцький. - Там вони зручніше почуватимуться в колі однолітків, матимуть спільні інтереси і бажане спілкування. Як тільки фінансово зміцніємо, то відразу розпочнемо готувати приміщення для цієї категорії громадян. Уже визначились з місцем, маємо меблі.
     Віталій та Олена нещодавно одружилися. Дирекція інтернату з приводу цього організувала для них святковий обід, вручила подарунок. Хоч і не гучне весілля справили молодята, але їм буде що згадати. До речі, це перший випадок за існування соціального закладу, коли підопічні єднають тут свої долі.
Євген ШИЛАН.
На фото:
Віталій КУШНІРУК і Олена ШМУГУРОВА в день їхнього весілля.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry