4 липня в нашій державі відзначається День флоту України - віднедавна спільне свято як військових, так і цивільних моряків. Хоча Здолбунівщина розташована далеко від моря, але і тут є люди, які з ним пов’язали своє життя. Це близько півсотні ветеранів військового та цивільного флотів, а також 8 чоловік діючого плавскладу вже Українського флоту. Серед них і матрос військової служби за контрактом Артур Теребійчук із Новоздолбунова, який проходить службу електриком газотурбінної установки на корветі “Вінниця”.
Закінчивши професійний ліцей залізничного транспорту та не знайшовши стабільної роботи, юнак згадав про дитячу мрію - стати моряком. Після проходження поглибленого медичного обстеження та психологічного тестування Артур був відібраний кандидатом до плавскладу Військово-Морських Сил Збройних Сил України. Закінчивши навчальний центр ВМС у м. Севастополі, був направлений для подальшого проходження служби на корвет “Вінниця”, в особовому складі якого в основному вихідці з центральної та західної України. І хоча останнім часом через обмежене фінансування ЗСУ корабель не полишає причалу та бухти, матроси мріють про те, що незабаром будуть борознити Чорне та інші моря, а, можливо, братимуть участь і в цьогорічних навчаннях “Сі Бриз -2010”.
Артур відверто зізнається, що найзаповітніша його мрія - стати командиром корабля. Звичайно, шлях на капітанський місток нелегкий, але хлопець готовий його здолати. Мріє майбутній капітан також і про службу на флагманському кораблі ВМС ЗС України “Гетьман Сагайдачний” або на кораблях, які здійснюють бойове чергування у Середземному морі. Чомусь віриться, що цьому хлопцеві, який чітко визначив свій життєвий шлях, вдасться здійснити свої наміри.
З нагоди професійного свята бажаю нинішнім морякам та ветеранам ВМС ЗС України міцного здоров’я, щастя, життєвих гараздів, вдалих походів, безаварійного плавання, спокійного моря, родинного благополуччя і спокою та мирного неба над головою.
Олександр КОТЮБІН,
 начальник відділення 167 ТЦК ВСК, прапорщик.

Comments are now closed for this entry