йшла мова на черговому засіданні колегії райдержадміністрації,
яке провів голова РДА М. П. Євчук 24 червня

Головний лікар ЦРЛ І. Я. Зима проінформував присутніх про реалізацію в нашому районі державної політики в галузі охорони здоров’я та заходи щодо поліпшення надання медичних послуг населенню. Окремі аспекти цього непростого питання порушили у своїх виступах головні лікарі Мізоцької районної лікарні П. І. Хаврук, Гільчанської лікарської амбулаторії Р. Б. Грицак, заступник головного лікаря ЦРЛ О. Я. Сумко, Урвенський сільський голова Л. М. Балабат.
Більшість порушених на цьому зібранні проблем пояснюються недостатнім фінансуванням медичної галузі. У перші п’ять місяців ц. р., до прийняття бюджету, чимало сільських рад не змогли виділити необхідні кошти своїм медзакладам на придбання медикаментів для невідкладної допомоги. А вони, зважаючи на реалії сьогодення, і так мізерні. Тож сільським медикам довелося скористатися минулорічними залишками. За таких умов надання медичної допомоги населенню було проблематичним.


Висловлювалась думка про те, що має бути єдиний розпорядник коштів, які виділяються на охорону здоров’я. Це дасть змогу уникнути багатьох непорозумінь.
Йшлося на засіданні колегії і про те, що сільським медикам доводиться використовувати застаріле обладнання, проблематично виїхати на виклики до хворих тощо. Зрештою, без вжиття радикальних заходів сільська медицина може залишитися і без спеціалістів.
Мізоцький селищний голова Б. Ю. Похилюк висловив стурбованість щодо поширення серед місцевого населення чуток про майбутню реорганізацію районної лікарні. Вони мають реальне підгрунтя, однак як все вирішуватиметься – справа майбутнього. Адже необхідно прийняти таке рішення, яке б сприяло ефективному використанню коштів, що виділяються на розвиток охорони здоров’я, та якнайповніше задовольняло інтереси місцевого населення.
Ще одне не менш актуальне сьогодні питання - зайнятість населення, шляхи покращення ситуації на ринку праці, зокрема за рахунок збереження існуючих, модернізації застарілих та створення нових робочих місць – було обговорено на цьому ж засіданні колегії РДА. З інформацією виступила заступник директора районного центру зайнятості О. Ф. Шнайдер.
Мова йшла, зокрема, про те, що сьогодення вносить свої корективи в організацію працевлаштування населення. Основна кількість вакансій - з низьким рівнем заробітної плати, тож молодь, а також висококваліфіковані фахівці не погоджуються працювати на таких умовах. Спостерігається зростання міграційного відтоку населення. Як позитивний момент слід відзначити те, що відновлено можливість отримання безробітними одноразової грошової допомоги для започаткування власної справи. В червні вже четверо людей скористалися такою можливістю. Акцент робиться нині на організацію профорієнтаційної роботи з учнівською молоддю, аби зорієнтувати її на здобуття професій, яких потребує сьогоднішній ринок праці. Ширшого застосування повинна набрати організація громадських робіт тощо.
Ознайомившись з проектами доручень голови райдержадміністрації з обох розглянутих питань, члени колегії внесли до них свої зауваження та пропозиції.
Тамара ОКРУШКО.

 

Comments are now closed for this entry