У доїльному залі.

Минулої п’ятниці у фермерському господарстві ім. Шевченка, що у с. Копитків, відбулася презентація інноваційного проекту “Реконструкція молочної ферми з впровадженням технології сучасного енергозберігаючого доїльного залу типу “Паралель”. Проект цей було реалізовано за кошти японської грантової допомоги непроектного типу для підтримки та розвитку інновацій в Україні та за сприяння Посольства Японії в Україні, Міністерства агропромислової політики України, Рівненської облдержадміністрації і Рівненського регіонального відділення Державної інноваційної фінансово-кредитної установи.

 Перерізання символічної стрічки.


Вартість проекту 320 тисяч євро, такий грант виграло місцеве господарство. Тепер тут мають доїльний зал, за допомогою якого одночасно можна видоїти 24 корови, а в день через нього проходить півтори сотні рогатих. Втім потужності доїльного залу дозволяють щодня обслуговувати 500 голів. А працюють тут лише два оператори. Процес виробництва молока контролюють спеціальні комп’ютерні програми.
Подібних залів в області є три: в ПСП “Хлібороб” нашого району та в господарствах Млинівщини і Дубенщини.

 Учасники презентації знайомляться з умовами утримування тварин.


Фермерське господарство ім. Шевченка засноване у 1987 році. Воно пройшло нелегкий шлях становлення. Навіть у найтяжчі часи керівництво і колектив прагнули зберегти господарство в єдиному майновому і цілісному комплексі. Це одне з небагатьох агроформувань, якому вдалося не допустити знищення чи занепаду виробничих підрозділів. Сьогодні тут стабільно функціонують ферми, тракторна бригада, зерновий тік та ін., утримується понад 400 голів корів. Господарство є племзаводом з розведення м’ясної абердин-ангуської та молочної чорно-рябої порід ВРХ, племрепродуктором по свинарству.

 Досвідом ділиться керівник господарства Віктор Атаманюк.


І чимала заслуга в усьому цьому керівника ФГ ім. Шевченка - досвідченого аграрія, кандидата сільськогосподарських наук, заслуженого працівника сільського господарства України Віктора Атаманюка. Саме завдяки йому господарство існує, сельчани мають роботу, отримують орендну плату за земельні та майнові паї. Тобто тут все спрямоване на те, аби земля працювала на людей, на покращення їх добробуту.
За словами керівника групи радників голови облдержадміністрації Олександра Чуприни, який взяв участь у презентації, за такими доїльними залами майбутнє, адже отримане тут молоко - найвищого ґатунку, оскільки не має контакту із зовнішніми чинниками. Воно відразу потрапляє в спеціальний контейнер з потрібною температурою.
Здійсненню цього проекту передувала тривала і нелегка робота в умовах фінансово-економічної кризи, за відсутності необхідних коштів. Його реалізація стала можливою завдяки об’єднанню зусиль керівника господарства Віктора Атаманюка, начальника обласного управління агропромислового розвитку Олександра Слободенюка, керівника регіонального відділення Державної інноваційної фінансово-кредитної установи Олександра Трофимчука, спеціаліста з Голландії Яна Хусмана, багатьох інших людей. Відкриття доїльного залу в Копиткові - справжня перемога для усіх їх.
Учасники презентації - заступники голів райдержадміністрацій області, начальники районних управлінь агропромислового розвитку, керівники окремих сільськогосподарських організацій, науковці, представники органів влади Здолбунівщини - голова районної ради Василь Тимощук, перший заступник голови РДА Володимир Сидорня, заступник голови РДА Роман Дрозд - мали змогу переконатися у вигодах використання доїльного залу, ознайомившись з його роботою.
Модернізація галузі тваринництва - це вагомий крок господарства на шляху до підвищення якості продукції. Але потрібно ще чимало зробити, аби вона стала окупною, щоб підвищився рівень життя людей, які трудяться в господарстві, і всіх сельчан. Удосконалення технології утримання тварин, збільшення їх поголів’я, підготовка якісних кормів, наявність висококваліфікованих кадрів, налагодження оптимальної роботи самого доїльного залу - над усім цим ще треба довго і наполегливо працювати.
Як відзначив на презентації начальник обласного управління АПК Олександр Слободенюк, Президент України, Міністерство агрополітики оголосили три пріоритетні напрямки роботи у сільському господарстві: молочне скотарство, свинарство і землеробство. І ті господарства, які займатимуться розвитком молочного скотарства, модернізовуватимуть ферми, закуповуватимуть сучасне обладнання і матимуть 1000 і більше голів худоби, можуть розраховувати на підтримку держави, яка бере на себе відшкодування 50 % затрат. Хочеться вірити, що й ФГ ім. Шевченка, в якому розвитку усіх цих трьох напрямків приділяється належна увага, в найближчому майбутньому вдасться скористатися цими преференціями.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry