Засідання “круглого столу” з обговорення Національної програми економічних реформ на 2010-2014 роки “Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава” провів 22 червня перший заступник голови райдержадміністрації В. М. Сидорня. Його учасники були одностайні в тому, що реформи вкрай необхідні сьогодні. Ситуація, яка створилася в Україні, не відповідає бажанню людей жити в багатій державі, не дає змоги бути впевненому у майбутньому. Розроблена п’ятирічна програма передбачає широке обговорення її та внесення конкретних пропозицій щодо запропонованих нововведень. Своїми думками щодо майбутніх змін поділилися начальник Здолбунівської ОДПІ Я. В. Верещак, заступник начальника управління Пенсійного фонду у нашому районі О. В. Кравчук, головний лікар ЦРЛ І. Я. Зима, начальник управління праці та соціального захисту населення О. І. Єфімчук, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства М. В. Лук’янчук, начальник відділу освіти В. М. Бондарчук та начальник управління Держкомзему у нашому районі В. І. Оліферчук.
Йшлося, зокрема, про те, що вкрай необхідна податкова реформа. Існуюча велика кількість податків, надзвичайно великі ставки, безліч змін і доповнень до кожного закону лише заплутують і так непросту ситуацію із сплатою податків, створюють труднощі для дальшого розвитку малого бізнесу. Усунути більшість недоліків покликаний новий Податковий кодекс, прийняття якого на часі.
Поступове збільшення пенсійного віку, відзначали учасники “круглого столу”, можливе лише за умови підняття життєвого рівня населення, необхідно підвищувати мінімальний страховий стаж, подбати, аби не було “зрівняйлівки” в пенсіях тощо.
В галузі охорони здоров’я необхідне поетапне впровадження медичного страхування, ліквідація відомчої медицини, оптимізація штатів та ресурсів.
Освітня галузь потребує стабільності, адже безперервне реформування не дало очікуваних результатів.
Необхідно врегулювати законодавство щодо соціального захисту населення. Запровадження нових пільг повинне бути лише за умови готовності держави виплачувати їх.
Загалом цього дня було висловлено чимало пропозицій щодо вирішення злободенних проблем сьогодення. Всі вони будуть узагальнені і передані у відповідні інстанції з тим, аби програма економічних реформ була виваженою та реальною і якнайповніше втілювалася в життя.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry