Працівники дитячої консультації (у першому ряду зліва направо)
Анастасія Юхимівна БОГОМАЗ і Лариса Іллівна БІЛЕЦЬКА,
(у другому ряду зліва направо) Наталія Андріївна НЕЧИПОРУК,
Людмила Володимирівна МАРТИНЮК, Неля Святославівна СІРАК,
Лілія Володимирівна ПОЛЯК, Тетяна Олександрівна ФІЛІПЧУК.

Сьогодні медичне обслуговування дітей міста та району здійснюють дитяча консультація, дитяче відділення на 25 ліжок центральної районної лікарні, дитяча консультація і денний стаціонар вузлової залізничної лікарні на 10 ліжок. Для цього також виділено 5 ліжкомісць у Мізоцькій райлікарні. Працює цілий штат лікарів-педіатрів, медсестер, молодшого медичного персоналу.


А починалося все у 1944 році, коли вперше був відкритий прийом педіатра Раїси Менделівни Шульмейстер. І лише через 4 роки, а саме 1 червня 1948 р., відкрито 5 педіатричних ліжок поряд з інфекційними, фтизіатричними.
У січні 1949 р. створюється об‘єднана, змішана жіночо-дитяча консультація з пологовим відділенням та дитячими ліжками, які знаходилися по вул.
1 Травня. У 1957 р. створено районну лікарню, але відділення її розкидані по всьому місту. У тому ж році начмедом лікарні стала лікар-педіатр Тетяна Яківна Бєлікова, високофахова, ерудована, принципова людина. В кінці шестидесятих років її було призначено начмедом обласної лікарні у м. Рівне, і ще довгі роки вона працювала педіатром у дитячому відділенні обласної лікарні.

 Маленького пацієнта оглядає лікар Галина Степанівна ВЛАСЮК.


З 1959 р. виділене в окрему структуру дитяче відділення, що знаходилося по вул. Тихій. Першою його завідувачкою була Ольга Йосипівна Цуканова. У 1962 році дитяче відділення на 40 ліжок і дитяча консультація розташувалися на першому поверсі новозбудованої лікарні. Ольга Йосипівна очолювала як дитяче відділення, так і дитячу консультацію. Така структура існувала аж до 1983 року, далі стаціонар і консультація почали працювати як окремі відділення.

Старша медсестра дитячого відділення
Леся Степанівна МОРОЗЮК.


Першою старшою медсестрою відділення була Світлана Анатоліївна Вітвар. В той же час лікарями-педіатрами працювали Вячеслав Петрович Аніщук та Лідія Іванівна Філіпова. В дитячому відділенні довгі роки майже незмінний штат медсестер і молодшого медичного персоналу. В нове відділення прийшли практично дівчатками і пропрацювали до пенсії медсестри Світлана Григорівна Яремчук, Марія Олексіївна Думало, Лідія Миколаївна Маркова, Зінаїда Василівна Радзівіл, Раїса Олексіївна Мельник, Ганна Василівна Петровська, санітарки Ніна Василівна Лапчук, Н. В. Дмитрук, Галина Семенівна Льонічева. Щира їм подяка за працю і любов до маленьких пацієнтів та їх мам, адже у ті роки, починаючи з річного віку, в стаціонарі дітки знаходилися без мам (сьогодні зрозуміло, що це не було добре), але їх оточували справжнім теплом і увагою.

 

 Інгаляцію проводить палатна медсестра Наталія КОСІНОЖКО.


З 1965-го до 1996 року старшою медсестрою відділення працювала Раїса Василівна Ольховська, справедлива і грамотна медична сестра.
Хочеться окремо з повагою згадати Ольгу Йосипівну Цуканову, лікаря високої кваліфікації, вимогливого керівника і уважного колегу. Ця людина все своє життя віддала дітям, і її серце перестало битися на робочому місці.

 

 Лікар Вікторія Василівна ПІЩАЛЮК.


Ольгу Йосипівну змінив на посаді завідуючого відділенням Володимир Олександрович Вітвар (з 1973 по 1977 р.), а з 1977 року відділенням керує Галина Степанівна Власюк.
Посаду районного педіатра в різний час обіймали лікарі Наталія Павлівна Шидловська (перейшла у 1973 році цеховим терапевтом у м. Рівне), Микола Прохорович Конюх (далі працював гастроентерологом у дитячій лікарні м. Рівне, а останні роки - педіатром Дерманської амбулаторії), Ольга Василівна Фецяк (працює на кафедрі педіатрії Київської медакадемії). В 1981 році в колектив прийшла молодий, але дуже кваліфікований спеціаліст Любов Іванівна Фурманчук, яка обіймала посаду районного педіатра і працювала неонатологом. З 1989 р. Любов Іванівна - завідувач дитячого відділення вузлової лікарні.

 Патронажна медсестра дитячої консультації
Віра Пилипівна КРИМСЬКА та медреєстратор
Ганна Іванівна СЕМЕНЮК.


З 1997 р. районний педіатр - Галина Миколаївна Євгейчук, яка прийшла до нас лікарем-інтерном, а на сьогодні є провідним спеціалістом у нашій галузі. З 1969 і до 1994 року працювала дільничим педіатром, лікарем дошкільних закладів, а в останні роки лікарем стаціонару Романна Захарівна Бучик. Багато сьогоднішніх уже мам пам‘ятають цього чудового лікаря.
В 1979 році прийшла в інтернатуру і стала лікарем-педіатром Софія Іванівна Гаврилюк. У 1983 р. вона очолилила дитячу консультацію. Нині продовжує працювати лікарем, даруючи дітям здоров‘я, а мамам - радість.

 

Колектив дитячого відділення (фото 1973 р.), у центрі першого ряду — В. О. ВІТВАР. 


З 1988 року й до цього часу завідувачкою дитячої консультації є Лариса Іллівна Білецька.
У нашій лікарні працювали лікарями-педіатрами подружжя Штиленків, подружжя Лютих, Любомир Ярославович Кінах, Віктор Степанович Купріян, Наталія Мирославівна Калина. З повагою згадуємо Марію Сергіївну Мірошніченко і Валерію Олександрівну Лебедєву, які все життя пропрацювали педіатрами у районній лікарні.
Закінчила інтернатуру і працює лікарем-педіатром Мізоцької лікарні Тетяна Павлівна Августюк.
У 1974 році була введена посада лікаря-неонатолога, яку обіймали різні лікарі, а з 1989 року, постійно, - Галина Дмитрівна Вихованець, під пильним оком і в лагідних руках якої знаходяться дітки у перші хвилини свого життя.
Сьогодні працює завідувачем кафедри педіатрії Київської медичної академії професор, доктор медичних наук Віктор Дмитрович Лукашук, колишній лікар-педіатр.
У 1990 році було збудовано новий терапевтичний корпус, у якому відкрито дитяче відділення спочатку на 30, а після реорганізації лікарні - на 25 ліжок. У 2007 р. проведено капітальний ремонт дитячої консультації, в 2008 р. - дитячого відділення, завдяки чому відчутно покращилися умови перебування в лікарні маленьких пацієнтів та їх мам, стало можливим проводити окремо прийом здорових та хворих дітей.
Зараз в дитячій консультації працюють 3 лікарі, 11 медсестер, медреєстратор і молодша медична сестра. Дільничні лікарі - Л. І. Білецька, С. І. Гаврилюк, В. В. Піщалюк, старша медична сестра -
А. Ю. Богомаз, патронажні медсестри - В. П. Кримська, Т. О. Філіпчук, О. П. Якубенко, Ж. П. Гнатюк, Р. М. Бурка.
Багато мам пам‘ятають лікаря-педіатра Антоніну Петрівну Шестопалову, яка після досягнення пенсійного віку тривалий час працювала на рівні з молодшими колегами. Добрим словом згадують мами і працівники нашої служби колишню старшу медсестру дитячої консультації Софію Григорівну Шатковську.
У дитячому відділенні нині працюють 14 осіб, з них 1 лікар, 8 медсестер і 5 молодшого медичного персоналу. З 1996 р. старшою медсестрою працює Леся Степанівна Морозюк, яка прийшла у відділення зовсім юною, а через кілька років стала користуватися заслуженим авторитетом в колективі.
З початку 70-х років працює у відділенні Галина Трохимівна Демченко, з 80-х в ньому трудяться Валентина Дмитрівна Вовчок, Валентина Григорівна Шавронська, Світлана Іванівна Трубілко. Усі вони - кваліфіковані, чуйні медсестри, які користуються повагою у колег і пацієнтів. Молоде поповнення прийшло як у колектив відділення, так і у штат дитячої консультації. Поряд зі старшими колегами молоді медсестри швидко набувають досвіду і знань.
У одній статті важко перерахувати всіх працівників педіатричної служби, але всі вони заслуговують на людську вдячність і повагу.
Найголовнішим у нашій роботі є попередження хвороб та правильне їх лікування, бо здорові діти - це здорова нація. Це - наше кредо.
Галина ВЛАСЮК,
лікар-педіатр стаціонару 
Здолбунівської ЦРЛ.
Фото Ольги ЯКУБЧИК 
та з особистого архіву працівників дитячого відділення.

Comments are now closed for this entry