Перед учнями 9-11 класів постає питання: куди піти вчитися?.. Чи варто здобувати престижну професію та з розбитими амбіціями поповнити лави тих, хто стоїть на обліку у центрах служби зайнятості, чи краще піти туди, де ти точно матимеш роботу і можеш бути впевненим у своєму майбутньому? Звичайно, розважливі молоді люди виберуть останнє. І саме це, а найголовніше - впевненість у завтрашньому дні пропонує Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту.


Заклад має давню історію. Він заснований ще у 1877 році. До речі, саме на Рівненщині було започатковано професійно-технічну освіту.
В ліцей приймаються юнаки і дівчата, які закінчили 9-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів і здатні за станом здоров‘я для роботи на залізничному транспорті і транспортному будівництві за спеціальностями: помічник машиніста електровоза, монтер колії, провідник пасажирського вагону, помічник машиніста тепловоза, прийомоздавач вантажу і багажу, оглядач вагонів, штукатур, маляр, столяр будівельний, тесляр. Чимало професій є інтегрованими.
Абітурієнти більше обирають ті, що пов‘язані із залізницею, хоча, за останніми даними, збільшилася кількість бажаючих навчатися за будівельними спеціальностями (у відсотковому співвідношенні це виражається як 60 на 40).
Щоб стати учнем ліцею після 11 класів, потрібно пройти співбесіду з історії України та фізики, для учнів 9 класів – скласти іспити з української мови (диктант) та математики (усно).
Основною умовою відбору учнів при прийомі на навчання є обов’язкове їх проживання у регіонах розташування структурних підрозділів залізниці, де наявна потреба в робітниках.
Виробничу практику учні проходять на базових підприємствах Державного територіально-галузевого об’єднання “Львівська залізниця” відповідно до попередньої заявки.
В ліцеї діють 6 спортивних секцій і 4 гуртки художньої самодіяльності. Їх учасники беруть активну участь у різних заходах як місцевого, так і обласного рівня і часто займають призові місця.
Іногородні учні забезпечуються гуртожитком, де працюють три вихователі, комендант, постійно чергують майстри виробничого навчання та представники дирекції. Вони контролюють дотримання учнями правил проживання, дисципліни та порядку. Вхід у гуртожиток - за перепустками, за цим слідкують чергові.
Зараз в навчальному закладі проводяться ремонтні роботи, більшість яких виконують самі ліцеїсти: переоблаштовуються і модернізуються аудиторії, лабораторії, майстерні, кабінети.
Здолбунівський професійний ліцей залізничного транспорту – один з багатьох навчальних закладів України, що має за мету налагодження міжнародної співпраці. У грудні 2009 року відбулося підписання трьохсторонньої угоди між навчальними закладами залізничного профілю України, Білорусії та Польщі. А вже у січні 2010 року делегація викладачів ліцею відвідала Польщу. В подальшому для обміну досвідом та ознайомлення з життям інших навчальних закладів плануються поїздки учнівських делегацій.
Головним завданням Здолбунівського професійного ліцею залізничного транспорту були і залишаються підготовка кваліфікованих робітників, розвиток творчих особистостей з використанням сучасних методів та інноваційних технологій навчання та виробництва.
Вікторія Бондар,
студентка МЕГУ.

 

Comments are now closed for this entry