Кінець весни - початок літа ознаменувався пожвавленням державних процесів в Україні. На початок червня 2010 року Президент України обіцяв презентувати програму політичних і економічних реформ. Свою обіцянку перед громадянами Віктор Янукович виконав.
Сьогодні вже розпочато перший етап реформ в Україні, що дає надію на вихід з тієї руїни, в якій країна та її громадяни опинились через непрофесіоналізм попередньої влади. Вперше за всю новітню історію громадяни отримали шанс будувати Україну для людей, а не для влади. Завдяки принциповості глави держави, ці слова – не чергова обіцянка, а конкретні кроки влади, спрямовані на подолання бідності та підвищення життєвих стандартів українського народу.
Ініційовані Президентом України реформи мають за мету прискорити економічний розвиток, встановити верховенство права та рівність усіх перед законом, забезпечити добробут простих громадян.
Довгоочікувана судова реформа передбачає реальне функціонування вітчизняної системи правосуддя в інтересах людей. Зокрема, зазначається, що всі судові позови громадян щодо бездіяльності органів влади будуть розглядатись в 5-денний термін. Крім цього, суд буде виходити з того, що, якщо орган влади не відповів на запит громадянина, то рішення приймається в інтересах громадянина. І це рішення не підлягає оскарженню. Потрібно зазначити, що такі норми законодавства діють в найрозвинутіших країнах світу. Завдяки політичній волі Віктора Януковича тепер вони діятимуть і в Україні.
До того ж глава держави пропонує парламенту скоротити, оптимізувати процес ухвалення судових рішень. Якщо раніше громадянин звертався до апеляційного, касаційного суду, потім він йшов до Верховного Суду, а Верховний Суд міг відправити справу на повторний розгляд, що давало початок другому колу судової справи, то тепер це буде заборонено. На думку Президента, суд має приймати рішення, а не затягувати його або взагалі ухилятись від нього.
2 червня 2010 року на ІІ засіданні Комітету економічних реформ Президент України презентував Програму економічних реформ.
Зокрема, Віктор Янукович зазначив, що головною метою реформ є суттєве покращення життя громадян. Для цього слід формувати адресні інструменти соціального захисту для соціально вразливих категорій населення і реформувати систему житлово-комунального господарства. Також буде проведено пенсійну реформу. Крім того, Програма економічних реформ передбачає покращення рівня медичних послуг. Для цього планується перейти до закупівлі державою послуг у закладів охорони здоров’я на контрактній основі. До того ж, здійснення реформ у бюджетній моделі охорони здоров’я України дозволить підготувати умови для переходу до страхової моделі (соціального медичного страхування). Необхідно зазначити, що такий вид страхування існує у розвинутих країнах світу, де простий громадянин знає, що він завжди може розраховувати на якісну медичну допомогу. Тому така ініціатива Президента України заслуговує на всебічну підтримку.
Окремим пріоритетом економічних реформ є дерегуляція і розвиток підприємництва. Сьогодні потенціал підприємництва не може реалізуватися повною мірою в Україні через незадовільний бізнес-клімат. Пропонується істотне скорочення кількості й видів робіт, що вимагають одержання дозволів; скорочення строків одержання ліцензії; скорочення кількості видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню, як за рахунок безпосереднього скасування, так і за рахунок застосування інших форм державного контролю й ширшого використання саморегулювання. Також передбачається спрощення процедури започаткування власної справи та виходу з бізнесу.
Сьогодні можна зробити висновок, що Президент діє рішуче та ефективно. Реальними справами, а не пустими балачками Віктор Янукович показує, що в Україні віднині будуть не люди для реформ, а реформи для людей.
Ігор Романишин.

Comments are now closed for this entry