У чотирилапих теж є своя “дипломатія”. І якщо не нехтувати нею,
то спілкування з тваринками приноситиме тільки задоволення

Настало літо, а з ним стартувала канікулярна пора - дітвора багато часу проводить, бавлячись на вулиці. Там же гуляє й чимало безпритульних та й “хазяйських” собак і кішок. Малеча, зазвичай, намагається погладити тваринок або, шкодуючи їх, підгодувати. Але тим це не завжди до вподоби - у них своє життя: саме в цей момент може бути поганий настрій, щось турбувати, зрештою, кіт чи пес може бути чимось зайнятий або ж просто злякатись. Тоді чотирилапі, найчастіше захищаючись (і від невчасних добрих намірів людей в тому числі), проявляють агресивність - наздоганяють, кусають чи дряпають. Щоб таких неприємних випадків не було, у спілкуванні з безпритульними і домашніми тваринами потрібно дотримуватись певних правил. Їх варто запам‘ятати дорослим і дітям. Про останнє мають подбати батьки.


Ось ці нескладні правила:
не нав‘язуйтеся тварині в друзі, якщо вона того не хоче;
будьте ввічливі з чужим собакою;
не штовхайте і не нападайте, навіть жартома, на хазяїна пса;
не чіпайте собаку чи кішку, коли вона їсть, когось (чи щось) охороняє;
не чіпайте чужу собаку або кішку, коли ті зайняті своїми дітьми;
не хапайте тварину за задні лапи, круп чи хвіст;
поважайте власного пса або кішку;
гуляючи зі своїм собакою, вчіть його бути ввічливим;
не гладьте незнайомих тварин - можна “підчепити” до 20 хвороб.
Якщо ж на вулиці на вас з гавкотом мчить собака, в жодному випадку не тікайте від нього! Замість цього оберніться до пса обличчям і різко нахиліться до землі, наче берете в руку камінь - собака відскочить на достатню відстань. Ще можна ніби замахнутись на собаку “піднятим каменем”. Коли ж такий напад на вас станеться у домі господаря пса, краще відразу ретируватися за його межі.
Пам‘ятайте: будь-який собака (чи кішка) рідко нападає першим. Зазвичай, це відбувається через те, що людина порушила “правила ввічливості”. Повірте, тварини бояться нас - великих і жорстоких - навіть більше, ніж ми їх.
Одним з методів вирішення наболілої проблеми поширення безпритульних тварин, способом зменшення їх кількості є стерилізація та кастрація собак і кішок, внаслідок чого вони позбуваються здатності до розмноження.
Таку операцію можна робити й домашнім тваринам. Їх господарям, завдяки цьому, не доведеться бігати вулицями в пошуках свого улюбленця, що втік з прив‘язі аби “погуляти”, чи хвилюватися, що їх тваринка ненароком потрапить на гицеля. Крім того, це оперативне втручання не впливає на охоронні навички тварини, а от її агресивність зменшується.
До речі, стерилізувати своїх чотирилапих улюбленців ви можете і у Здолбунові, зокрема, завітавши у нову ветеринарну клініку, що по вул. Мазепи, 9а (поблизу “Колібріса"). Ціни на цю послугу тут досить помірні, а до 1 серпня 2010 року в клініці триватиме акція - діятимуть знижки на оплату стерилізації домашніх тварин; таку ж операцію здійснять для безпритульних чотирилапих, котрих приведуть волонтери Федерації аматорів собаківництва (маючи при собі відповідне посвідчення).
Богдан КОВТОНЮК,
лікар ветеринарної медицини.
Ніна КОНДРАТЮК,
координатор ФАС по
м. Здолбунів.

 

Comments are now closed for this entry