Діти малюють Україну.

Малювали Україну
1 червня відзначався Міжнародний день захисту дітей. Пройшли різноманітні заходи і в нашому місті. Справжнім святом дитячої фантазії і таланту, феєрверком яскравих фарб став організований районним відділом освіти та районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді конкурс малюнка на асфальті “Стежинами мальовничої України”. Над малюнками працювали десятки учасників, поділені на вікові групи. Відповідно визначались і переможці, які отримали призи та грамоти районного відділу освіти і районного центру СССДМ, а також солодощі.Дитячий фестиваль вдався на славу
Того ж дня на майдані перед будинком культури цементників відбувся фестиваль дитячого хореографічного мистецтва. І треба сказати, що він пройшов на високому виконавському рівні. Діти демонстрували свої вміння в національних і сучасних танцях. Спочатку на імпровізовану сцену вийшли юні учасники танцювального колективу “Сонечко” Здолбунівської музичної школи, яким керує Наталія Терещенко. Під гучні аплодисменти глядачів вони виконали чотири хореографічні композиції.

 

Виступає учасник фестивалю дитячого хореографічного мистецтва
ансамбль танцю “Ритм” МЦТДЮ.

Досить-таки вдало виступив зразковий ансамбль спортивного бального танцю “Ритм” Здолбунівського міського центру творчості дітей та юнацтва під керівництвом Наталії Буздиган. Чудово справилися із своїми програмами дитячий хореографічний колектив “Надія” будинку культури сел. Мізоч (керівник Надія Одарчук), клуб бального танцю “Еліт – данс” будинку культури цементників (керівник Наталія Арустамян), студія народного танцю “Росинка” будинку культури с. Івачків (керівник Ганна Яцюк), танцювальний клуб “Екстрім” районного будинку культури (керівник Олена Галій), клуб сучасного танцю будинку культури цементників (керівник Вікторія Колбун), зразковий ансамбль Здолбунівського міського центру творчості дітей та юнацтва (керівник Ніна Боярчук).
На завершення фестивалю дитячого хореографічного мистецтва усім учасникам було вручено подарунки і солодощі від вдячних спонсорів, а саме: районної і міської рад, ВАТ “Укрцемремонт”, приватних магазинів “Золотий колос”, “ Хліб”, “ Центр”, “Верховина”, “ Хлібороб”, “Острава”, “ Едем”, “Смакота”, ТОВ – фірма “Поліхім”, виробничого заготівельно-торгового підприємства райспоживспілки, кафе-магазину “Рудий кіт”, депутата обласної ради фракції БЮТ Ніни Путіліної.

Вшановували творчі обдарування
У районному будинку культури відбулося велике дійство з вшановування обдарованих дітей, під час якого відзначалися та нагороджувалися переможці ІІІ та ІV етапів Всеукраїнських олімпіад з базових навчальних предметів, ІІ етапу конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів, членів МАН та Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика.
Кожна цивілізована країна дбає про науковий та творчий потенціал суспільства загалом і кожної людини зокрема, оскільки потребує діяльних, обдарованих, інтелектуально розвинених громадян.

 

Розмаїттям приваблювала учасників свята виставка
дитячої книги магазину “Абетка”.

Великі можливості для творчої самореалізації, задоволення інтересів та потреб у професійному самовизначенні учнівській молоді відкриває навчання у Малій академії наук, участь в олімпіадах з базових дисциплін, конкурсах різноманітного спрямування.
Саме МАН виступає зв’язуючою ланкою між школою і вищими навчальними закладами та забезпечує реалізацію стратегічних завдань експериментально-дослідницького навчання. Здолбунівське відділення МАН, яке було засноване у 1995 році, є одним з найпотужніших в області, адже за роки його існування отримали додаткову освіту близько тисячі вихованців шкіл району. А за підсумками 2009-2010 навчального року призерами ІІ етапу конкурсу стали 17 учнів району із 54, які завершили навчальний рік написанням робіт. За рейтингом серед районів області наш район посів третє місце.
Хороші знання демонструють школярі на олімпіадах з базових дисциплін. 14 призових місць вибороли учні Здолбунівщини на обласному рівні, двоє були учасниками олімпіад всеукраїнського рівня (Андрій Галик і Маргарита Українець).

 

Дипломант обласного конкурсу
естрадної пісні “Червона рута” Петро Гордієнко.

Щороку наші учні досягають вагомих успіхів і на Міжнародному конкурсі знавців української мови ім. П. Яцика. У нинішньому році, наприклад, учень 7 класу Здолбунівської гімназії Петро Приходько зайняв перше місце на обласному етапі цього конкурсу, а учениця 9 класу ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Здолбунова Маргарита Українець – друге.
Запорукою успішних результатів є нелегка праця педагогів, які не шкодуючи часу, сил, здоров’я готують надійних собі послідовників. Тут варто відзначити вчителів Наталію Савчук, Ірину Буцьку, Емілію Ющак, Лілію Шафранську, Раїсу Шевцову, Людмилу Бишук, Тамару

Піскаєву та багатьох інших.
Щиро привітали конкурсантів і переможців олімпіад та вручили їм нагороди голова районної ради Василь Тимощук, заступник голови райдержадміністрації Олександр Федорук, начальник відділу освіти РДА Валентина Бондарчук.

 

Учениця ЗОШ І-ІІІ ст. № 6 м. Здолбунів, переможець ІІІ етапу
Міжнародного конкурсу з української мови ім. П. Яцика
Маргарита Українець.

Під час вшанування обдарованих учнів виступали з творчим доробком учасники художньої самодіяльності міського центру творчості дітей та юнацтва.
День, присвячений дітям, став не лише проявом уваги і любові до них, а святом для усіх дорослих, які на час повернулися на веселкові береги дитинства.
Євген Шилан.
Роман МИРОНЧУК,
студент МЕГУ.
Фото авторів.

Comments are now closed for this entry