на черговому засіданні колегії РДА, яке провів її голова М. П. Євчук

Зокрема, йшлося про те, яким був опалювальний сезон, що минув, та підготовку до наступного. Доповідав тодішній заступник голови райдержадміністрації Ю. П. Лиморенко. З інформаціями виступили директор КП “Здолбунівкомуненергія” В. А. Шавронська, начальник відділу освіти В. М. Бондарчук та заступник головного лікаря ЦРЛ О. Я. Сумко.


Як зауважила керівник теплопостачальної організації, опалювальний сезон пройшов у цілому нормально. Котельні спрацювали справно. А от окремі мережі довелося лагодити в аварійному порядку. Бажає кращого стан внутрібудинкових мереж, через що не вдалося всюди забезпечити нормальний тепловий режим. Як наслідок – зроблено перерахунки споживачам на 80 тис. грн.
Зростають борги населення за спожите тепло. Вони перевищили вже три мільйони гривень. Чимало споживачів заборгували по 8-10 тис. грн. Робота, що проводиться із стягнення заборгованості з населення, малоефективна. Тому на засіданні колегії вирішено провести у червні нараду з працівниками відповідних служб, аби виробити конкретний скоординований план дій щодо подолання заборгованості з оплати за спожите тепло. Адже цілком реально може статися так, що величезні борги населення не дадуть змоги теплопостачальній організації своєчасно подбати про придбання необхідного газу. До речі, як зауважила п. Шавронська, якщо не зросте ціна на газ, то тарифи на тепло не підвищуватимуть. Мало втішного, адже і сьогоднішні тарифи для багатьох споживачів тепла залишаються захмарними. Тож реальність змушує шукати і чимскоріш знаходити вихід з непростої ситуації, що склалася.
Прозвучала на засіданні колегії думка і про те, що до вирішення районних проблем, в т. ч. і з підготовки бюджетних установ до роботи в осінньо-зимовий період, слід залучити професійний ліцей залізничного транспорту. Потужна виробнича база дає змогу його вихованцям виготовляти хороші столярні вироби, меблі.
Активно проходило обговорення на цьому зібранні питання роботи органів місцевого самоврядування щодо забезпечення безпеки та недопущення загибелі людей на водних об’єктах. У виступах І. О. Дейнеки – начальника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення РДА та головного державного санітарного лікаря району В. А. Литвина йшлося про те, що вже зроблено і ще належить зробити, аби населення району змогло безпечно відпочивати біля води. Як не парадоксально, але у нашому районі, багатому на водні об’єкти, на сьогодні є лише чотири обладнані місця масового відпочинку населення, і розміщені вони у райцентрі. Тому у дорученні голови РДА йдеться про необхідність ініціювати внесення змін у договори оренди водних об’єктів, а при укладанні нових передбачати обладнання місць відпочинку і купання та відповідно до Правил охорони життя людей на водних об’єктах забезпечувати рятувальні пости всім необхідним обладнанням. Це питання стане темою розмови і на нараді орендарів, яку передбачено провести, аби виправити допущені помилки. Ефективною має бути роз’яснювальна та профілактична робота щодо недопущення загибелі людей на водних об’єктах, організовано патрулювання працівниками міліції місць масового відпочинку і купання людей, адже не секрет, що чимало тих, хто загинув під час купання, перебували у нетверезому стані.
Розпорядженням голови передбачено вжити і інших заходів для того, аби зробити відпочинок населення біля води приємним і безпечним.
Завершилось засідання колегії РДА розглядом питання “Про виконання Програми розвитку освіти Здолбунівського району на 2006 – 2010 роки”. Начальник відділу освіти В. М. Бондарчук проінформувала про зроблене по кожному розділу її, освітянські проблеми. Розповідь супроводжувалася демонстрацією слайдів.
Чимало цікавої інформації почули присутні і від директора міської гімназії І. Г. Гнатюка, яка в цьому році відзначатиме 75-річний ювілей. Всі її випускники минулого навчального року стали студентами вищих навчальних закладів, причому більше 70% їх навчається за державною формою.
З розглянутого питання головою РДА дане відповідне доручення.
Тамара ОКРУШКО.

 

Comments are now closed for this entry