Такий вигляд має приміщення магазину по вул. Фабричній.

 

Світова фінансова криза, яка триває і дотепер, без сумніву торкнулась кожної людини. Не оминула вона і споживчої кооперації району. Помітно впала купівельна спроможність населення, подорожчали енергоносії. Але, попри всі труднощі і негаразди, ми продовжуємо працювати, робимо все для того, щоб не збіднів асортимент в наших магазинах. З початку року не лише призупинено спад товарообороту, а й забезпечено його ріст не тільки в діючих, а й в порівнянних цінах.


Незважаючи на тяжке фінансове становище, продовжується робота щодо покращення матеріально-технічної бази. Проведено капітальний ремонт та зроблено фасад універмагу селища Мізоч, сучасні ремонти в магазинах сіл П’ятигори, Уїздці, Мізочик, Озірко, магазині-кафетерії “Зустріч” села Кунин. Здійснено біжучі ремонти в усіх торгових підприємствах, в багатьох з них замінено вікна на металопластикові. За 2009 рік сума капітальних інвестицій склала 1 млн. 233,4 тис. грн.
Разом з тим потребують термінового ремонту магазини в селах Півче, Дермань Другий, Коршів, Мала Мощаниця, Буща, які передані в оренду, а також діючі магазини в селах Спасів та Новомильськ. Правління райспоживспілки вишукує для цього кошти, а їх потрібно чимало. Сподіваємось, що нам вдасться це питання вирішити.
Сьогодні необхідно відзначити, що всі працівники системи споживчої кооперації соціально захищені. Незважаючи на те, що в 2009 році в зв’язку з економічною кризою зменшились обсяги діяльності, скорочення працівників не проводилось, навпаки, в районний центр зайнятості постійно надаємо вакансії на вільні робочі місця. Працівникам своєчасно і в повному обсязі виплачується заробітна плата не нижче встановленої законодавством гарантії, в обов’язковому порядку надаються щорічні відпустки, діти всіх бажаючих оздоровлюються в літній період в дитячих оздоровчих комплексах.
Підприємства споживчої кооперації району працюють прозоро, сплачуючи до бюджету всі необхідні платежі. Тільки за 2009 рік ними сплачено 1млн. 28 тис. гривень податків. Вдумайтесь в цю цифру. Це ваші пенсії, допомоги на дітей та по безробіттю. За ці кошти можна було б зробити сучасний ремонт не одного магазину. Тому, перш ніж іти за покупкою, добре подумайте, що краще: купити товар в приватника, чи все ж таки в магазині споживчої кооперації.
Первинною ланкою споживчої кооперації є споживче товариство - самостійна, демократична організація громадян, які на основі добровільності членства і взаємодопомоги за місцем проживання або роботи об’єднуються для спільного господарювання з метою поліпшення свого економічного і соціального стану.
Основним видом діяльності споживчого товариства є непідприємницька діяльність. Однак, це не означає, що споживче товариство повинно працювати збитково, навпаки, що вище рівень його рентабельності, то краще для споживчого товариства та його членів.
На виконання рішень XX з’їзду споживчої кооперації України правлінням Укоопспілки розроблено та затверджено „Положення про участь членів споживчих товариств у їх господарсько-фінансовій діяльності”, яким передбачено надання знижки пайовикам при придбанні товарів. Запровадження його сприятиме виконанню основного завдання споживчої кооперації - підвищенню життєвого рівня членів споживчих товариств.
Оксана Солтис-Шолудько,
в.о. голови правління райспоживспілки.

 

Comments are now closed for this entry