Корупція в Міністерстві внутрішніх справ досягла небачених масштабів і стала системною, заявив міністр внутрішніх справ Анатолій Могильов.
Головний міліціонер країни зазначив, що в правоохоронних органах була вибудувана система подачі хабарів знизу нагору. Зокрема, за словами Анатолія Могильова, міліціонери беруть хабарі, прикривають торговців наркотиками, закривають очі на злочини, але гірше за все, як вважає міністр, те, що в міліції склалося корпоративне переконання, ніби все це нормально. Найгірші справи, на думку Могильова, у Державної автоінспекції - замість забезпечення безпеки на дорогах інспектори виконують норму за кількістю складених протоколів про порушення. «Зараз ця система ще існує, і ми її ламаємо», - заявив глава МВС.
Анатолій Могильов також негативно розцінив рішення попереднього уряду про розформування спецпідрозділу «Кобра» та ліквідацію зовнішніх постів ДАІ. «Вважаю, що такий підрозділ повинен існувати, від нього є користь. Якщо «Кобра» їде в іншу область, там, якоюсь мірою, стабілізується ситуація на дорогах, адже співробітники спецпідрозділу зупиняють і «крутих» порушників, яких місцеві побоюються. Те ж саме із зовнішніми постами ДАІ, може, деякі варто відновити. Поки думаємо ... », - сказав міністр.
Нагадаємо, що Президент України Віктор Янукович поставив основним завданням для правоохоронних органів виявляти зловживання в економіці, допущені колишньою владою. За словами Анатолія Могильова, у МВС вже є чимало таких матеріалів. Наприклад, були виявлені зловживання в Держрезерві - зникли величезні запаси зерна, виявлене розкрадання виділених на закупівлю цукру коштів, зафіксовані факти закупівель м'яса за цінами вдвічі вищими від ринкових. Глава правоохоронного відомства також озвучив плани реформування Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю, - причина такого рішення полягає в тому, що ця структура створювалася для боротьби з бандитськими угрупуваннями наприкінці 80-х - початку 90-х років, а тепер основна вага резонансних злочинів відбувається в економічній сфері.
Степан Сотник.
(За матеріалами прес-служби Міністерства внутрішніх справ України).

Comments are now closed for this entry