Саме під такою назвою наразі в Україні діє проект від Інституту Політичної Освіти, підтриманий Програмою МЗС Республіки Польща, який передбачає політичну освіту вчителів.
В рамках навчання передбачається 3 семінари в різних містах України і стажування у Польщі. Так, у квітні у Львові був проведений перший семінар, учасниками якого стали 20 молодих вчителів з усієї України.
Протягом трьох днів розглядались ряд важливих і цікавих питань. Зокрема, як об’єднати місцеву громаду для ідеї зміни, що отримали і що втратили поляки після вступу до Європейського Союзу. Також були розкриті принципи і механізми надання фінансової допомоги Європейським Союзом, сама структура ЄС. Наступні семінари будуть присвячені НАТО та взагалі євроатлантичній інтеграції України.
З досвідом Польської асоціації педагогів та аніматорів KLANZA учасників семінару ознайомив Вєслав БОДО, експерт Інституту PSPiA KLANZA. Він провів і тренінг “Активні методи навчання”. Підготовка конспектів занять з елементами знань про ЄС та НАТО з використанням опрацьованих методів – саме таке практичне завдання виконували учасники семінару. Нові можливості для українських освітян в умовах поглиблення євроінтеграційних процесів обговорили учасники наприкінці семінару.
Приємно вразила атмосфера цих трьох днів, за що хочеться подякувати Андрію Страннікову, директору Інституту Політичної Освіти, та Петру Шостаку, представнику Об’єднання Українців у Польщі. Результативною і приємною була співпраця з командою Інституту: Тетяною Вальковою, Олександром Солонтаєм, Вітою Сидоренко та керівником проекту-майстерні Любомиром Грицаком.
Насправді зараз багато суперечок точиться навколо інтеграції України у європейську спільноту і ще рано робити якісь остаточні висновки. Однак те, що ми повинні бути обізнаними в цьому питанні, – факт незаперечний.
Іванна Мартинюк,
вчитель географії Гільчанської ЗОШ І-ІІІ ст.. учасник проекту “Українська 
майстерня європейської інтеграції для вчителів”.

Comments are now closed for this entry