З 5 квітня 2010 року набуває чинності візовий кодекс Євросоюзу. Він стосується як країн ЄС, так і третіх країн, які до нього не входять.
ЄС створює інфобазу (VIS), в якій будуть зібрані дані всіх іноземців, що в’їжджають у «Шенген».
Одна з найголовніших вимог - обов’язковий збір відбитків пальців. Причому цю процедуру потрібно проходити кожні 4 роки.
Для багатьох країн візовий збір підвищать до 60 євро, але українців це не стосується - для нас він залишиться по 35 євро.
Нові зобов’язання:
* Подати закордонний паспорт, який видано в попередні 10 років. Громадянам із продовженими паспортами шенгенську візу не видадуть.
* Разом із заявкою на візу потрібно здати відбитки пальців (крім дітей до 12 років).
* При діловій поїздці в ту чи іншу організацію ЄС потрібно надати дані персонально працівника, який запрошує, а не тільки організації.
* Особистий візит: здобувач візи повинен як мінімум один раз, при подачі заяви, з’явитися в консульському відділі. Документи на візу потрібно подавати тільки в країні постійного місця проживання.
* Через скасування транзитної візи «В» при транзиті потрібно оформляти звичайну візу, але вказати в анкеті відповідну мету в’їзду в країну.
Права тих, хто подає заявку на візу
* Консульські установи за два тижні після звернення зобов’язані призначити дату співбесіди.
* Держави-члени ЄС зобов’язані забезпечити прямий доступ до консульських установ, якщо ви хочете оформити візу без посередників.
* У випадку відмови у видачі візи вам зобов’язані пояснити причину (вступає в силу з 5.04.2011 р.).
Хорватія вводить безвізовий режим для українців
З 1 квітня по 31 жовтня громадянам України не потрібна віза для в’їзду до Республіки Хорватія терміном на 90 днів за наявності дійсного закордонного паспорта.
«Центр зустрічей» у Варшаві
У Варшаві функціонує «Центр зустрічей», в який може звернутися іноземець, в т. ч. громадянин України, якщо в нього виникли проблеми з легалізацією, отриманням «Картки поляка» тощо.
Без біометричних ідентифікаторів
Угорщина, Словаччина, Чехія поки що відмовилися від вимог щодо біометричних даних на громадян України. Тобто з 5.04.2010 р. прийом заяв на оформлення візи для в’їзду в зазначені країни проводитиметься без біометричних ідентифікаторів.
Дитині - окрема віза
Для неповнолітньої дитини, яка вписана у паспорт батька чи матері, також відкривається окрема віза. Тобто на кожну особу, яка вписана у закордонний паспорт, має бути відведено дві порожніх сторінки у паспорті.
Оригінал страховки, свіжі фотографії
У майбутньому для оформлення візи для в’їзду до країн Євросоюзу дипломатичними представництвами прийматиметься копія медичної страховки - лише оригінал. Фотографія, яка додається до анкети, повинна бути виготовлена не пізніше шести місяців.
Наталія ІВАНОВА,
спеціаліст з міграційного контролю СГІРФО Здолбунівського РВ УМВС.

Comments are now closed for this entry