Цей давно відомий вислів сьогодні набирає особливого звучання – надто непрогнозованою і непередбачуваною є реальність. І хоч не все у наших силах, та те, що можна вирішити, треба робити. Про це і йшла мова на черговому засіданні колегії райдержадміністрації, яке провів її голова Л. Я. Кінах.
Одне із складних питань у нашому районі – заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування. Про перспективи її погашення, реальний стан справ говорили учасники засідання, заслухавши повідомлення заступника начальника управління Пенсійного фонду України в Здолбунівському районі О. М. Іванюка.      Цифри невтішні: на 1 березня ц. р. борг до Фонду становив 392,5 тис. грн. Порівняно з початком року він збільшився на 46,8%. У його загальній структурі борг, реальний до стягнення, становить 308,5 тис. грн. (ВАТ «Управління механізації будівництва» – 107,9 тис. грн., ВАТ «Завод нестандартного обладнання» - 55,7 тис. грн., ТОВ «Новітні крохмальні технології» - 44,4 тис. грн.). 
     Послабили контроль за сплатою внесків, формально ставляться до організації належної платіжної дисципліни і керівники ПП «Будсервіс-стандарт», ПСП «Колос», СВК «РК-Хміль».
За результатами розглянутого питання головою РДА буде видане розпорядження, в якому намічено шляхи поліпшення стану розрахунків зі сплати внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.  
     Чимало проблем було порушено на засіданні колегії РДА і під час обговорення питання про продаж вільних від забудови земельних ділянок несільськогосподарського призначення на конкурентних засадах. Доповідач – начальник управління Держкомзему у нашому районі В. І. Оліферчук навів чимало цифр і фактів, які характеризують виконану роботу щодо повноцінного залучення земель у ринкові відносини, підвищення ефективності її використання. На жаль, з різних причин, в т. ч. і через відсутність належного контролю і в минулому, і тепер, органи місцевого самоврядування втрачають можливість наповнювати місцеві бюджети коштами від оренди землі, ставків тощо.
     Непроста ситуація склалася у Миротинській сільській раді, де у свій час досить своєрідно приватизували місцевий садок: дерева в ньому віддали людям на паї, а землю залишили у попередній власності. І тепер у раді шукають шляхів виходу із цієї безпрецедентної ситуації. Виникли проблеми із землею і при спорудженні дороги на Святе, зданими в оренду ставками тощо.
Оскільки цього ж дня мало відбутися чергове засідання земельної комісії, на колегії вирішено було продовжити на ньому розпочату розмову.
     В цілому ж інформація, яка прозвучала, ще раз засвідчила, як важливо, вирішуючи земельні питання, укладаючи договори оренди, діяти професійно, передбачати усі можливі нюанси. Адже так багато втрачає громада, поки у кожному конкретному випадку буде наведено лад.
На цьому ж засіданні колегії РДА начальник відділу культури та туризму О. Б. Грушицький інформував про те, як виконується розроблена в районі Програма розвитку культури Здолбунівщини на 2008-2012 роки, відзначив здобутки та проблеми, над вирішенням яких працюватимуть культармійці.
     Під час обговорення виникла невелика дискусія щодо цьогорічного проведення фестивалю КДК. Він буде, а от в якій формі, зважаючи на складнощі сьогодення, – стане відомо трохи пізніше.
Завершилось засідання колегії розглядом питання про поліпшення роботи з документами, дотримання виконавської дисципліни керівниками органів виконавчої влади району, апарату та структурних підрозділів райдержадміністрації, окремих установ, підприємств та організацій. З інформацією виступила начальник загального відділу РДА І. М. Рудько. Контроль за виконанням доручення голови РДА з цього питання Л. Я. Кінах залишив за собою  
Тамара ОКРУШКО.
   

Comments are now closed for this entry