Що сьогодні найбільше турбує кожного українця? Напевно, те, як він житиме завтра та коли, нарешті, Україна вибереться з ями.
На жаль, останні п’ять років ми були змушені спостерігати лише одне політичне шоу. Це шоу стало результатом амбіцій помаранчевих лідерів, котрі в гонитві за власним інтересом забули про інтереси державні. Про громадян та Україну згадували лише напередодні виборів. Весь інший час – з’ясовували стосунки.
З приходом до влади Віктора Януковича, ситуація змінилася. Основним здобутком нового президента України можна назвати закінчення ери політичного свавілля в нашій державі, коли політизація усіх життєвих процесів українських громадян, ставала причиною корупції та вседозволеності.
Новий президент продемонстрував, що вміє працювати. За короткий проміжок часу йому вдалось збудувати єдину, дієву вертикаль влади. Про таку вертикаль багато говорили і прибічники Ющенка, і команда Тимошенко. Але слова завжди залишались лише словами. Янукович показав всім – народу, політичним опонентам, світовій спільноті, що його слова не розходяться з ділом. Сказав – зробив! Саме так і повинно бути.
З перших днів перебування на посаді президента України, Віктор Янукович висловлювався за проведення реформ. Це неможливо без порозуміння між президентом, урядом та парламентом. Таке порозуміння сьогодні існує і дає позитивні результати.
За неповних три місяці перебування при владі Януковичу вдалось багато. Сьогодні Україна, нарешті, має бюджет. Світове співтовариство зацікавлене у відновленні відносин з нашою державою. Ціни на російський газ зменшені (за десять років це дозволить Україні заощадити 40 млрд. доларів!). Створений президентом Комітет з економічних реформ працює і наприкінці травня має закінчити розробку реформ. З Європою та США у Януковича встановились гарні відносини. А за цим, як правило, слідують конструктивне співробітництво та взаємовигідні контракти. Україна починає прокидатись від довгої сплячки. Тепер справа за президентом. Він повинен продовжувати свою політику, щоб підняти економіку та забезпечити гідне життя українським людям.
Політика нового президента показала, що у влади є певний ресурс за допомогою якого можливі зміни. Українська влада, суспільство, економіка дуже потребують таких змін, бо бездіяльність у нашому випадку означає смерть. Янукович зарекомендував себе як добрий господарник, котрий дивиться на речі досить прагматично. Він розуміє, що тільки рішучі дії дозволять провести в Україні конструктивні реформи.
Сьогодні Україна дуже потребує оновлення. Кардинальні реформи треба направити на захист інтересів простих громадян, на забезпечення їх прав та свобод. Люди мають відчути реальну турботу влади, а не слухати політичні монологи та псевдопатріотичні гасла.
Янукович оголосив своєю стратегічною метою подолання бідності в країні. Спостерігаючи за його діями, можна зробити висновок, що президент на вірному шляху. Його міжнародна активність, діяльність щодо створення Комітету з економічних питань, зацікавленість у змінах в судочинстві – все це говорить про те, що реформи в Україні – реальність.
В політиці новий президент демонструє стабільність. Людям важливо, як президент ставиться до свого обов’язку перед Україною та народом. І саме в цьому Віктор Янукович кардинально відрізняється від свого попередника – він значно менше говорить і багато працює, послідовно виконуючи свою передвиборчу програму “Україна для людей”.
С. Зінченко.

Comments are now closed for this entry