Цей вислів не раз спадав на думку під час роботи 37-ї сесії районної ради п’ятого скликання, яка відбулася минулого тижня

Розпочалася вона з приємних моментів. Голова райради В. О. Тимощук проінформував присутніх про те, що ЗАТ “Завод пластмасових виробів “Іскра” визнано одним з лідерів економіки нашої країни. Він вручив відповідне свідоцтво про це та привітав директора підприємства В. І. Фурманчука з нагородженням його орденом “Зірка економіки України” третього ступеня.
Почесну грамоту РДА та районної ради вручено депутату районної ради С. І. Рижуку, який з поважних причин не зміг взяти участь в урочистостях з нагоди Дня незалежності України.
На сесії райради було представлено нового начальника Здолбунівського міжрайонного відділу управління СБУ у Рівненській області А. Л. Захарця.


Дискусії розпочалися вже на етапі затвердження порядку денного сесійного засідання. Оскільки окремі питання і, в тому числі, про погодження призначення двох керівників навчальних закладів району не знайшли підтримки у депутатів на засіданнях постійних комісій, прозвучала пропозиція виключити їх з порядку денного, а розглянути після внесення змін у порядок призначення керівників освітніх закладів. Однак частина депутатів не погодилась з цим і наполягла на розгляді питань про призначення на сесії. Та це справи не вирішило і погодження кандидатур районною радою на пленарному засіданні не відбулося.
Внісши у порядок денний два додаткові питання (одне з них - земельне - теж виявилося дискусійним), депутати приступили до прийняття рішень.
Невтішні бюджетні справи
На сесії затверджено звіт про виконання районного бюджету за 9 місяців ц. р. Інформація, надана начальником фінансового управління В. М. Нечипоруком, була невтішною. Зрештою, інакше і не могло бути, зважаючи на кризовий стан економіки. Вперше за останні роки не виконано завдання з отримання надходжень власних доходів, що не дає права внести зміни у видаткову частину бюджету. Ситуація ускладнюється ще й через те, що із запізненням надходить у район дотація вирівнювання. Тим не менше, районна рада вирішила збільшити доходи і видатки спеціального фонду районного бюджету на 758903,91 грн. за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію та послуги з водопостачання і водовідведення. Здійснено перерозподіл коштів за функціональною та економічною класифікацією видатків. Це зумовлено тим, що в районі зросла кількість отримувачів допомоги при народженні дитини, виникла необхідність у придбанні котла для лікарської амбулаторії у Будеражі, де у спеціальному відділенні проживають 10 одиноких людей похилого віку, та поверненні кредиту обласному фонду підтримки індивідуального будівництва на селі (до речі, його послугами скористалися більше 50 жителів району).
Боротьба зі злочинністю та складна
екологія – проблеми з найболючіших
Заслухавши та обговоривши звіт начальника РВ УМВС України в Рівненській області С. Г. Гандзелевського, районна рада відмітила, що в цілому, завдяки проведеній роботі, на території району вдалось не допустити дестабілізації оперативної обстановки, а по деяких напрямках навіть досягти її оздоровлення. Однак і правоохоронцям, і працівникам відповідних служб та органів місцевого самоврядування належить зробити чимало, аби забезпечити в повному обсязі законність та правопорядок на території району.
Заступнику начальника Державної екологічної інспекції в Рівненській області А. А. Петруку, який виступив на сесії з інформацією щодо дотримання на території нашого району Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища”, довелося відповісти на чимало запитань. Депутатів цікавило, що буде далі із більш як 17 тисячами кілограмів заборонених і непридатних для використання засобів захисту рослин, які зберігаються на територіях багатьох населених пунктів району, чому не перевіряють стан повітря в районі ВАТ “Волинь-цемент” в нічний час, як могло трапитися так, що в Мостах створили приватне мисливське господарство, в той час як існує відповідний Указ Президента про облаштування у цій місцевості національного ландшафтного парку. До речі, депутати вирішили запросити керівника приватного мисливського господарства (створеного з відома обласної ради) на свою сесію, аби від нього почути відповіді на запитання, які цікавлять багатьох.
Символіку району поки що не затвердили
Як на мене, то обговорення цього питання відбувалось за принципом: не знаю як, але не так. Депутатів не влаштовували проектні пропозиції герба та прапора району, підготовлені фахівцями Українського геральдичного товариства відповідно до норм сучасного герботворення. Не переконали їх і роз’яснення, зроблені відомим спеціалістом з геральдики Ю. П Терлецьким. А окремі запитання здолбунівчан, схоже, ставили фахівця в тупик, але тільки через те, що задавали їх люди, які далекі від знання законів і правил геральдики. Двічі проводилось голосування, але так і не було затверджено символіку району. Депутати вирішили ще раз подумати, перш ніж приймати позитивне рішення.
Програму підготовки та відзначення 200-річчя
з дня народження Т. Г. Шевченка буде доопрацьовано
Активно проходило обговорення цього питання на сесії. Було висловлено чимало пропозицій та зауважень щодо 9 пункту розроблених заходів, де йдеться про виготовлення кошторису та вирішення питання щодо спорудження пам’ятника Т. Г. Шевченку у Здолбунові. Тому вирішено доопрацювати програму, конкретизувати її, розглянути на засіданнях постійних комісій та вже після цього знову винести на розгляд сесії. Принагідно зауважу, що районна рада вирішила залишити на контролі запит депутата С. В. Ніколіної щодо спорудження такого пам’ятника в Здолбунові. Нагадаю, що 200-річний ювілей Кобзаря відзначатимем у 2014 році.
Депутати проаналізували також хід виконання районних програм подолання дитячої безпритульності та бездоглядності, співпраці із закордонними українцями. Затверджено районну програму забезпечення профілактики ВІЛ-інфекції, лікування, догляду та підтримки ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД.
На цьому пленарному засіданні було розглянуто і чимало інших питань, в т. ч. і депутатських запитів.
Тамара ОКРУШКО.

Comments are now closed for this entry