Милосердя, доброта. Ще з давніх часів були вони в традиціях нашого народу. Цілком природним і закономірним вважалося допомогти нещасному, знедоленому, поділитися шматком хліба, дати притулок бездомному, прихистити старість, порятувати хворого і каліку, захистити скривдженого. Саме таким був безкорисливий порив людей, котрі прийшли на допомогу постраждалим від землетрусу у Вірменії, від аварії на ЧАЕС, від буяння водної стихії на Західній Україні, від трагедії у Таджикистані...
Доброта і милосердя - багатоликі. Потреба в них повсякчасна навіть тоді, коли немає біди. Вони, як два крила, на яких тримається людство.
Та люди страждають не лише тоді, коли немає що їсти. Не менш важкі і страждання душевні. А поруч чимало тих, кому вкрай необхідні допомога, чуйність і розуміння.
Учні нашої школи вітають зі святами одиноких престарілих, учасників бойових дій, вдів загиблих воїнів. Відвідують їх удома, допомагають по господарству. Члени дитячої організації «Веселкова республіка» доглядають могили воїнів, які загинули під час Великої Вітчизняної війни, могили мирних жителів Залужжя, які загинули від рук фашистів у травні 1943 р., могилу генерала-хорунжого Української Повстанської Армії Леоніда Васильовича Ступницького.
Акції «Милосердя», які проходять у нашій школі, стали вже традиційними. Протягом останньої з них учнівським і вчительським колективами було зібрано кошти в сумі 833 грн. на лікування хворого на лейкемію другокласника Бущанської ЗОШ І-ІІІ ст. Дмитра Тарчевського.
...Нині дуже непростий і навіть жорстокий час. Він вимагає від людини знань, дієвості, компетентності, сили волі, цілеспрямованості. Але дуже хочеться, щоб не втрачали свою цінність і такі чесноти, як гідність, честь, доблесть, совість, чуйність і людяність.
Інесса ОЛЕКСІЙЧУК,
педагог-організатор
Дерманського НВК.

Comments are now closed for this entry