В. М. Бондарчук 

Напередодні освітянського свята - Дня працівників освіти - кореспонденти “Нового життя” поспілкувалися із начальником відділу освіти райдержадміністрації В. М. Бондарчук щодо пріоритетів розвитку освіти регіону, здобутків та основних завдань галузі на 2011-2012 навчальний рік.

- Валентино Миколаївно, ми вітаємо Вас і у Вашій особі усіх педагогічних працівників із професійним святом! Чи торкнулися зміни у суспільстві освітян району? Чи готові освітяни до реформування галузі?
- Щиро дякую за вітання. Минулий 2010-2011 навчальний рік став ще одним підтвердженням того, що вітчизняна освіта сьогодні зазнає суттєвих змін: змінюються пріоритети, структура і зміст освіти, вводяться нові стандарти. В освіту прийшли ринкові відносини, міцно укріпилося державно-громадське управління. Освітянська галузь неодноразово довела свою спроможність жити і розвиватися, адекватно реагувати на виклики суспільства, задовольняючи запити батьків та учнів. Освітяни району із хорошим настроєм та оптимізмом розпочали новий 2011-2012 навчальний рік, який ставить перед нами чимало нових завдань.


У районі результативно функціонує система дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, стратегічна мета якої – формування цілісної свідомості людини, відповідальної за власні дії та їх наслідки. Мережа закладів освіти Здолбунівського району – це 57 навчальних закладів, всього охоплено різними формами навчання 9392 дітей. 876 педагогів працюють у загальноосвітніх, 152 – у дошкільних та 58 – у позашкільних закладах освіти. Серед них один заслужений вчитель України, 39 учителів-методистів, 142 старших учителів, 15 вихователів-методистів. Стратегічна мета освітян району – якісна освіта молоді, а головний принцип її досягнення – ефективне управління, інструментом якого є комплексно-цільова організація діяльності педагогічного колективу району.
- Що змінилось у районі в питаннях дошкільного виховання?
- Зміни, що відбуваються в державі, знаходять своє відображення у районі. Внесення змін до законодавства про обов'язковість дошкільної освіти спонукало до пошуку найоптимальніших варіантів залучення дітей до дошкільної освіти. Так, за спільною ініціативою сільської громади та відділу освіти протягом квітня-травня 2011 року були відкриті дошкільні навчальні заклади (в приміщеннях загальноосвітніх шкіл району) з однією групою короткотривалого перебування дітей - Білашівський ДНЗ “Дзвіночок”, Дерманський Перший ДНЗ “Калинонька”, Дерманський ДНЗ “Усмішка”, Івачківський ДНЗ “Малятко”, П’ятигірський ДНЗ “Пролісок”, Спасівський ДНЗ “Веселка”, а також дві групи з короткотривалим перебуванням дітей Будеразького ДНЗ “Сонечко” на базі сіл Нова Мощаниця та Ступно, одна група Здовбицького ДНЗ “Ромашка”. Географія розташування існуючих та відкритих закладів і груп максимально сприяє вирішенню питання доступності дошкільного закладу дітям кожного населеного пункту.
Відкриття дошкільних навчальних закладів та груп збільшило кількість вихованців дошкільних закладів на 138 дітей, отже відсоток охоплення дітей дошкільними навчальними закладами в районі становить 46 %.
Поряд з позитивною тенденцію залишається проблемою підвіз дітей до дошкільних закладів у сільській місцевості, перевантаження ДНЗ міста, черговість на влаштування дітей у всі дошкільні заклади Здолбунова, с. Здовбиця, сел. Мізоч, низька грошова норма на харчування дітей.
- Яким був минулий навчальний рік у плані результативності, що плануєте реалізувати у цьому навчальному році?
- Для нас, освітян, минулий навчальний рік був плідним і результативним. Адже вдалося вибороти чимало призових місць на ІІІ етапі Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін (17 переможців), та одне у ІV етапі в олімпіаді з астрономії, посіли третє місце в області у конкурсі – захисті наукових робіт МАНу, І – в обласних турнірах з базових дисциплін, ІІІ - у Всеукраїнському конкурсі з української мови ім. Шевченка та інші.
Виховання творчої особистості учня неможливе без творчого вчителя. Ряд педагогів щороку готують переможців олімпіад. Це учитель біології Мізоцького НВК “ЗОШ І-ІІ ст. - ліцей” К. В. Федорчук, учитель української мови та літератури Р. В. Шевцова, вчителі фізики Н. В. Рудик, математики Т. П. Хоманець, іноземних мов Л. Є. Карпенко та В. Й. Вашкевич із Здолбунівської гімназії, учителі математики І. А. Вознейчук, фізики О. С. Кузьмицький із Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. №3, учителі біології О. К. Чура, математики
О. М. Галик, історії Н. В. Середюк, української мови О. А. Свіріпа із Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 6, учителі інформатики Т. І. Куць, зарубіжної літератури Н. Г. Сітовська із Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4. Найбільшим досягненням цього року є перемога у Всеукраїнському конкурсі “Учитель року-2011” у номінації “Світова література” Тамари Євгенівни Піскаєвої. Творча праця дітей і педагогів щорічно відзначається преміями та стипендіями голови районної державної адміністрації.
Для досягнення бажаних результатів освітнього процесу у 2011-2012 навчальному році педагогічні колективи району будуть вирішувати наступні завдання: приведення матеріально-технічної бази закладів освіти до рівня, який повністю гарантуватиме безпеку життя і здоров’я всіх учасників освітнього процесу; створення системи моніторингу персональної результативності педагогічних працівників району; підвищення ефективності в роботі з обдарованою учнівською молоддю, розбудова старшої ланки загальноосвітньої школи на засадах профільності.
- Якою є співпраця гілок влади у питаннях розвитку освіти?
- Відділом освіти при сприянні Здолбунівської РДА вжито цілий ряд заходів щодо консолідації ресурсів територіальних громад регіону для приведення структури системи загальної середньої освіти у відповідність із соціальними запитами його громадян на якісну освіту. З цією метою забезпечено реалізацію районних програм з питань розвитку загальної середньої освіти. Так, у районі успішно реалізуються програма соціально-економічного розвитку на 2011 рік, програма “Шкільний автобус”, програма забезпечення навчальних закладів технічними засобами навчання з природничо-математичних дисциплін, програми національного виховання учнівської молоді Здолбунівщини на 2008-2012 рр., інформатизації освітньо-виховної діяльності, будівництва і реконструкції навчальних закладів. Чекаємо з нетерпінням здачі в експлуатацію новобудови в с. Будераж. За сприяння районної державної адміністрації, районної ради цьогоріч виділено 400 тис. грн. для проведення капітальних ремонтів у закладах освіти.
Як і щорічно, наші навчальні заклади належно підготовлені до початку навчального року, опалювального сезону, і за це хочу щиро подякувати усім педагогам, працівникам школи, батькам та меценатам. Найтепліші слова вдячності сьогодні людям, небайдужим до проблем освіти, - депутатам обласної ради
О. М. Андріюку, Й. В. Гаврищаку, депутатам районної ради
О. Є. Дацюку, І. Б. Жовтанюку, керівництву ПАТ “Волинь-Цемент” С. І. Дудзяному, С. Й. Царуку.
Дорогі мої колеги! Шановні працівники навчальних закладів освіти, ветерани педагогічної праці! Прийміть найкращі вітання і щиру вдячність за високе служіння обраній справі, невтомний творчий пошук, самовідданість, добро і щедрість душі.

 

Comments are now closed for this entry