Завідуючий неврологічним відділенням Здолбунівської ЦРЛ В. О. ВИСОЦЬКИЙ
та старша медсестра відділення Г. В. ЧЕРНЯК.

Перші згадки про неврологічну службу району пов'язані з іменами лікарів-неврологів Віри Хохрякової та Володимира Марковича Бейлаха. Вони працювали у Новоздолбунові на базі терапевтичного відділення, в складі котрого були і перших 10 неврологічних ліжок.
У 1964 році було створене самостійне психоневрологічне відділення в Мізоцькій районній лікарні. Його очолив Микола Григорович Макогончук, а з 1971 року - Василь Андрійович Плугак. Поступово служба розвивалась, і вже з 1971 року в Новоздолбунові функціонувало потужне відділення, розраховане на 40 ліжок, яким завідував до 1976 року вищезгаданий талановитий лікар В. М. Бейлах. У 1977 році завідуючим цього відділення було призначено відомого корифея неврології Георгія Миколайовича Кульчинського. Він гідно очолював неврологічну службу протягом 19 років. Під його керівництвом працювали відомі своїм професіоналізмом і відданістю обраній справі лікарі Олексій Миколайович Бруцький та Олексій Борисович Бублик. Не можна не згадати і старшу медичну сестру Любов Степанівну Попову, яка з 1970 по 2003 роки організовувала роботу молодшого та середнього персоналу неврологічного відділення. Усі ці люди залишили помітний слід в історії розвитку неврологічної служби району.


В 80-90 роках минулого століття психоневрологічне відділення Мізоцької районної лікарні з метою оптимізації ліжкового фонду було поетапно реорганізовано до 10 ліжок, які функціонують і тепер. Ровесницею згаданого відділення можна назвати заслуженого лікаря Людмилу Самойлівну Лукащук, яка ось вже три десятиліття сумлінно виконує обов'язки лікаря-ординатора.
У 1992 році з Новоздолбунова перебазовується на четвертий поверх новозбудованого корпусу Здолбунівської ЦРЛ нині діюче неврологічне відділення, яке на той час налічувало 50 ліжок. Завідуючою відділенням з 1996 року призначають мудрого лікаря вищої категорії з 25-річним досвідом роботи Тамару Григорівну Боярчук. Вона і сьогодні працює лікарем-ординатором у стаціонарі.

Лікарі та медсестра неврологічного кабінету районної поліклініки (зліва направо)
А. А. ТКАЧУК, І. М. КАБА, С. М. МЕЛЬНИК. 


Нині в Здолбунівській ЦРЛ функціонує неврологічне відділення потужністю 35 ліжок. З 2005 року його очолює Володимир Олегович Висоцький.
Це відділення загального профілю, де надають допомогу плановим та ургентним хворим з судинно-мозковими захворюваннями та захворюваннями центральної і периферичної нервової систем. За рік у відділенні проліковується в середньому 1280 пацієнтів. Особливу увагу приділяють інвалідам та учасникам Великої Вітчизняної війни, забезпечуючи належне медичне обслуговування. Для цих людей у відділенні облаштовано дві комфортні і затишні палати.
В умовах неврологічного відділення здійснюється частина клінічних, рентгенологічних та функціональних діагностичних обстежень. Але для уточнення діагнозу їх іноді недостатньо.
На жаль, в зв'язку з економічним становищем в країні в нашому відділенні ми не можемо забезпечити проведення таких діагностично важливих сучасних обстежень, як комп'ютерна та магнітно-резонансна томографії, електронейроміографія, електроенцефалографія. Тому при необхідності тісно співпрацюємо з обласними лікувально-діагностичними закладами.
Невід'ємною частиною нашої служби є неврологічний кабінет районної поліклініки, число відвідувань якого за рік становить в середньому 28 тисяч. Амбулаторно-поліклінічний прийом ведуть неврологи Алла Анатоліївна Ткачук - лікар першої категорії з двадцятирічним досвідом роботи, фахівець, що користується заслуженим авторитетом серед колег і пацієнтів, а також молодий лікар Ігор Миколайович Каба.


 Працівники неврологічного відділення ЦРЛ (зліва направо) 1-й ряд - лікар Т. Г. БОЯРЧУК
і медсестра К. І. КАРДАШ, 2-й ряд - лікар О. Є. СЕМЕНЮК, медсестра Т. Л. КОРЗУН,
мол. медсестра Г. Г. ШУЛЯК і буфетниця В. Т. ТЕРЕБЕЙКО.


На сьогодні неврологічну допомогу жителям району надають 6 лікарів-неврологів, котрі постійно вдосконалюють свій професійний рівень: проходять курси підвищення кваліфікації, беруть активну участь в науково-практичних конференціях, конгресах, симпозіумах; цікавляться і застосовують на практиці новітні методи діагностики і лікування неврологічних захворювань. Крім того, ці фахівці здійснють виїзди в сільські амбулаторії та ФАПи для надання амбулаторно-консультативної допомоги сільському населенню району, консультують важкохворих на дому, проводять санітарно-просвітницьку роботу, співпрацюють з сімейними лікарями, терапевтами, кардіологами.
За час існування неврологічної служби району у її штаті працювало чимало висококласних професіоналів. До їх когорти належить лікар-невролог, інтелігентна і високоосвічена жінка Ольга Мефодіївна Площанська. І хоч нині вона на заслуженому відпочинку, пацієнти з вдячністю, а колеги з повагою згадують про її трудову діяльність.
Час невпинно іде вперед і виконувати клятву Гіппократа приходять молоді, перспективні лікарі. Саме такою за короткий період роботи зарекомендувала себе лікар стаціонару Ольга Євгеніївна Семенюк.
Особливої поваги заслуговує середній та молодший медичний персонал неврологічного відділення, адже хворі з нервовими розладами потребують особливої уваги, дбайливого догляду та обслуговування. На сьогодні у відділенні працює 9 медичних сестер, 7 з яких мають вищу категорію, та 8 молодших сестер. За добросовісне виконання професійних обов'язків, чуйність та людяність хочу відмітити палатних сестер Т. Д. Корзун, К. І. Кардаш, М. В. Волощук та молодших сестер В. В. Косюгу, О. М. Заяць, В. Т. Теребейко, Н. Ф. Зінь, а також сестру-господиню А. Л. Круглій.
Організовує та вміло координує роботу середнього і молодшого медперсоналу енергійна старша медична сестра вищої категорії Галина Володимирівна Черняк. За її професіоналізм, вміння знайти підхід до кожного Галина Володимирівна користується авторитетом і у колег, і у пацієнтів відділення.
Завдяки цілеспрямованій та злагодженій діяльності неврологічна служба району з 2005 року за всіма показниками роботи займала друге та третє місця в області.
Пріоритетами діяльності неврологічної служби є не лише надання допомоги хворим з неврологічними порушеннями, а й запобігання виникненню останніх, зменшення кількості ускладнень, зниження вираженості інвалідності та рівня смертності. Однак, досягти цього можна тільки за умови дбайливого ставлення до свого здоров'я самих жителів району. Тож, шановні, при перших ознаках неврологічних порушень звертайтесь до нашої служби, ми завжди готові вам допомогти.
Володимир ВИСОЦЬКИЙ,
районний невролог,
завідувач неврологічного відділення
Здолбунівської ЦРЛ.
Фото Ольги Якубчик.

Comments are now closed for this entry