РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО 
ЗАПОБІГАННЯ ВИНИКНЕННЯ ПОЖЕЖ

Стан, який склався сьогодні з пожежами, свідчить про наявність складних проблем в протипожежному захисті житлового сектора. 
В Україні щодоби виникає більше 120 пожеж, на яких в середньому гине 9 чоловік. Аналіз свідчить, що за 12 місяців 2010 року найбільша кількість пожеж (75%) сталася саме у житлових приміщеннях.
Насичення житлових будинків різноманітними газовими, електропобутовими приладами і хімічними препаратами представляє значну небезпеку виникнення пожежі в будинку у разі навіть найменшого порушення встановлених правил пожежної безпеки. Досвід показує, що населення часто порушує ці правила, не приділяючи їм належної уваги або просто тому, що не знає їх. Це призводить до того, що у житлових будинках пожежі виникають значно частіше, ніж у громадських або виробничих будівлях.
Щоб не сталося біди:
не захаращуйте будинки
не захаращуйте житлові будинки, балкони, лоджії, горища, господарські будівлі та прибудинкову територію горючим сміттям;
забезпечте вільний доступ до всіх будівель та споруд, а також під’їзд для пожежної техніки.
утримуйте у справному стані електромережі
не прокладайте електромережу по горючим конструкціям;
не допускайте перевантаження електромережі, вмикаючи одночасно в одну розетку декілька побутових приладів;
не використовуйте у побуті саморобні подовжувачі, запобіжники та нагрівальні прилади.
не залишайте дітей без догляду

ПАМ'ЯТАЙТЕ! Діти дуже допитливі, уважно слідкують за діями дорослих і у своїх іграх наслідують їх. Малеча з цікавістю спостерігає, як дорослі запалюють сірники, цигарки, газові плити та розпалюють печі. Не залишайте дітей без нагляду. Слід завжди пам’ятати, що діти бувають не тільки винуватцями пожежі, але і жертвами. Дбайте про безпеку ваших дітей, дотримуючись правил пожежної безпеки.
будьте обережні з відкритим вогнем
не спалюйте сміття на відстані менше ніж 25 метрів від житлового будинку чи господарської будівлі;
не випалюйте стерню та пожнивні залишки в період збирання врожаю;
не складуйте сіно або солому на відстані менше ніж 10 метрів від будинку або дороги, аби випадковий сірник абочи недопалок не стали причиною пожежі.

ПРИ ПОЖЕЖІ ТЕЛЕФОНУЙТЕ 101

Здолбунівський РВ УМНС України в Рівненській області
відділ з питань наглядово-профілактичної діяльності, т. 2-61-03

Comments are now closed for this entry