За останні кілька років світ тричі стикався із загрозами поширення смертельних високопатогенних вірусів - SARS, пташиного грипу та каліфорнійського (свинячого) грипу. Вірус грипу А (H1N1) - це новий вірус, що не виявлявся дотепер на території світу. Науковці наголошують, що клінічно перебіг хвороби не відрізнязняється від звичайного грипу, однак, існують генетичні відмінності, через що у світі поки що немає вакцин проти цього вірусу.      На сьогодні світова спільнота достатньо підготовлена до можливої пандемії (поширення хвороби на всіх континентах) нового вірусу. На Рівненщині спільним наказом обласного управління охорони здоров’я та обласної СЕС створено обласний медичний штаб, до якого увійшли фахівці обласного УОЗ, обласної СЕС та обласні лікарі-інфекціоністи. Аналогічні штаби створено в усіх районах області, зокрема і в Здолбунівському.
     Особливо пильними до свого здоров’я мають бути ті, хто останім часом перебував у країнах, де є випадки поширення та інфікування збудником каліфорнійського грипу. 
     Симптоми захворювання: інкубаційний період від 1 до 7 днів; раптове підвищення температури тіла вище 380С (інколи захворювання може перебігати без підвищення температури тіла); біль в горлі, головний біль, фарингіт, кашель, утруднення дихання, біль у м’язах, інколи може бути блювота, діарея.
     Щоб не захворіти на грип А (H1N1), необхідно дотримуватись таких рекомендацій:
по можливості відкласти ділові та туристичні поїздки в регіони, де виявлені випадки захворювань на цей грип. Якщо ж вашу поїздку не можна відкласти, будьте на сторожі - не відвідуйте людних місць, уникайте користування громадським транспортом, не стійте, не сидіть поряд із людьми з ознаками респіраторних інфекцій;
коли ви кашляєте або чхаєте, необхідно прикривати носа та рота одноразовою хустинкою, яку після використання необхідно викинути в смітник;
руки мийте з милом, особливо після того, як ви кашляли або чхали. Також є ефективним протирання рук вологими серветками, що містять у своєму складі спирт;
намагайтесь не торкатися очей, носа або рота, оскільки вони є можливими «воротами» проникнення збудника;
постійно провітрюйте приміщення та проводьте вологе прибирання.
     При появі симптомів захворювання необхідно терміново звернутись до лікаря!
Микола Матлушинський,
завідувач епідміологічного 
відділу райСЕС.
Людмила Ткачук,
районний інфекціоніст.     Вже кілька тижнів світ тривожить новина про смертельні випадки серед людей в результаті захворювання свинячим грипом. 
     Хвороба передається повітряно-крапельним шляхом, а отже, від людини до людини. Клінічні ознаки свинячого грипу не відрізняються від звичайного, проте, це більш важка форма. Його збудником є вірус, який утворився в результаті мутації вірусу свиней та одного з вірусів людського грипу.
     У свиней це захворювання закінчується переважно видужанням. Засобів активної профілактики грипу у свиней не розроблено.
     Питання взаємозв’язку між випадками захворювання свиней і спалахами цієї недуги серед людей останнім часом є предметом дискусій між вченими.
     У нашому районі та в Рівненській області захворювання свиней на грип зареєстровано не було.
Управління ветеринарної медицини в Здолбунівському районі звертається до керівників сільськогосподарських підприємств, фермерів та підприємців, населення, що займається вирощуванням свиней: при підозрі захворювання свиней на грип негайно інформуйте за телефонами: 2-26-26, 2-25-96, а в селах - звертайтеся в дільничні установи ветеринарної медицини.
Сергій ГЕРМАНЮК,
головний державний інспектор 
ветеринарної медицини 
Здолбунівського району.

Comments are now closed for this entry