Під час заходу в ЦРБ.
Виступає учасник Великої Вітчизняної війни Д. Д. РУДИК.

Тихо шелестять сторінки історії… Люди! Зупиніться! Прислухайтесь!.. Почуйте!.. Ваше сьогодення – це наша боротьба, це наша кров, це наші пекучі сльози, що ми їх пролили за Батьківщину, за мир, за спокій рідної землі, за Україну…
Багато визначних дат є в нашому календарі. Але для нас, здолбунівчан, 2 лютого – це не просто дата, це день визволення нашого міста від німецько-фашистських загарбників. Перемогу наближали українці, як могли: це і спільна боротьба нашого народу з народами СРСР у складі Червоної Армії, це і рух опору в нашому краї, і боротьба партизанських загонів, воїнів УПА і просто народних месників – жителів Здолбунова.


З нагоди 67-ї річниці визволення рідного міста від коричневої чуми учні Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4 привітали учасників Другої світової війни листівками, педагогічний колектив школи взяв участь у мітингу, присвяченому цій знаменній даті, вшанувавши пам’ять тих, хто наближав День Перемоги.
В центральній районній бібліотеці за сприяння Міжнародного фонду взаєморозуміння і толерантності (голова
А. Д. Суковата) була представлена літературно-музична композиція “Хай горить вогонь пам’яті” до Дня визволення Здолбунова і району від німецько-фашистських загарбників, яку підготували члени літературно-мовного клубу “Гранослов” (керівник Н. М. Паламарчук). Учні школи Микола Мичка, Олена Гамера, Вадим Процюк, Каріна Скоцик, Анастасія Піхун, Аліна Жайворон, Анна Гусарук, Олена Рой, Олена Ікавчук разом із запрошеними гостями – учасником Великої Вітчизняної війни Д. Д. Рудиком, головою ради ветеранів локомотивного депо С. П. Думало своїми виступами допомогли учасникам заходу поринути в атмосферу воєнних років, ознайомивши їх з буремними сторінками історії рідного краю. Зі сльозами на очах слухали присутні проникливу розповідь Д. Д. Рудика про звитягу і мужність наших ветеранів у суворі дні 1944 року.
Завідуюча відділом обслуговування Здолбунівської ЦРБ О. В. Коломис представила учасникам заходу книжкову виставку “Живі у пам’яті народній”.
Лютий багатий на патріотичні дати. Продовженням вшанування пам’яті загиблих у Другій світовій війні стала зустріч учнів 6-х класів нашої школи з ветераном війни
О. М. Копіковим.
День визволення Здолбунова від німецько-фашистських загарбників – пам’ятне свято для всіх поколінь здолбунівчан, адже ратні подвиги не підвладні часу. Слава доблесних визволителів вічно житиме в наших серцях.
Прес-центр учнівського самоврядування
Здолбунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 4.
Фото Людмили ВАСЮК.

 

Comments are now closed for this entry