Підсумки виконання плану соціально-економічного розвитку і бюджету району за І квартал ц. р. та завдання на перспективу, стан проведення весняно-польових робіт у 2009 році сільськогосподарськими підприємствами стали темами розмови на спільному засіданні колегії райдержадміністрації та президії районної ради.      З інформацією про стан проведення весняно-польових робіт у нинішньому році сільськогосподарсьми підприємствами району виступив начальник управління агропромислового розвитку РДА Роман Дрозд. Доповідач відзначив, що сільськогосподарські підприємства завершують посівну кампанію. На фінішній лінії стоять ПСП “Хлібороб”, “Здолбунівське”, ФГ “Дім хліба”, ТзОВ “Колос-інвест”.
     Про підсумки роботи галузей господарського комплексу району за І квартал 2009 року проінформував заступник голови РДА Юрій Лиморенко. Він, зокрема, констатував, що протягом першого кварталу здійснювались певні заходи щодо підвищення життєвого рівня населення району на основі забезпечення стабілізації роботи підприємств, зменшення негативних наслідків фінансово-економічної кризи, зростання надходжень платежів до бюджетів усіх рівнів та виконання планових завдань. На рівні 2008 року залишилась чисельність поголів’я великої рогатої худоби, продано 9 земельних ділянок несільськогосподарського призначення загальною вартістю 496,5 тис. грн. площею 7,1 га. Загальний фінансовий результат роботи суб’єктів господарювання району за лютий 2009 року склав 1,3 млн. грн. прибутків. До речі, прибутково працювало 60 % підприємств. Зріс на 2,7 % середній розмір пенсій. Однак, світова економічно-фінансова криза спричинила значне зменшення реалізації продукції. Це трапилось через скорочення ринків збуту та надання послуг, скорочення робочого тижня, зростання чисельності працівників, яких відправлено у безоплатні відпустки.
     Виникли серйозні проблеми з придбанням сировини, неможливістю поповнення обігових коштів через відсутність кредитування в банківській системі та ін. На промислових підприємствах повністю призупинено надходження інвестиційних коштів, заморожено реалізацію ряду інвестиційних проектів. Скорочено обсяги випуску цементу, шиферу, цегли, залізобетонних виробів та виробів з пластмас. А в агропромисловому комплексі скорочено виробництво валової продукції всіма категоріями господарств на 15,7 %. Зменшилась чисельність поголів’я свиней, птиці, виробництво молока, м’яса та яєць.
Залишається значною недоїмка до зведеного бюджету району, яка станом на 1 квітня 2009 року складає 478,3 тис. грн. Заборгованість до бюджету Пенсійного фонду в порівнянні з початком 2009 р. зросла на 10,6 % і становить 392,5 тис. грн. Високим є рівень безробіття населення, особливо в сільській місцевості.
     Розглядалося на колегії також питання про виконання у І кварталі 2009 р. законодавства України щодо звернень громадян та підвищення ефективності цієї роботи відповідно до Указу Президента України від 7 лютого 2008 р. З інформацією з цього питання виступив начальник юридичного відділу апарату РДА Андрій Синяк.
     Свої міркування, пропозиції висловили голова районної ради Василь Тимощук, начальник фінансового управління РДА Володимир Нечипорук, перший заступник голови РДА Ігор Бандюк.
Підсумовуючи розмову із розглянутих питань, голова РДА Любомир Кінах наголосив на тому, що мало знати проблеми, треба їх вміти вирішувати. Потрібно нарощувати виробничі потужності, раціонально використовувати енергоносії, створити сприятливі умови для залучення інвестицій у розвиток агропромислового комплексу. Слід вживати конкретних заходів щодо недопущення спаду виробництва, зростання надходжень до бюджетів усіх рівнів, уважно ставитись до звернень громадян, підвищувати відповідальність за прийняті раніше рішення.
Євген ШИЛАН.

Comments are now closed for this entry