У понеділок біля адмінбудинку районної ради зібралися на мітинг підприємці району, аби підтримати загальноукраїнську акцію протесту проти прийняття нового Податкового кодексу.
У виступах підприємців Олександра Чорного, Ярослава Бляшина, Андрія Кардаша, Геннадія Кравця та ін. звучали критика на адресу тих, хто розробляв Податковий кодекс, обурення прийняттям його в першому читанні Верховною Радою. Підприємці вважають, що цей документ спрямований проти вітчизняного малого і середнього бізнесу, що влада хоче позбавити їх права на працю, права займатися улюбленою справою. Разом з тим виступаючі наголошували на тому, що підприємці Здолбунівщини не проти сплати податків, а за те, аби влада враховувала їх думку при проведенні податкової реформи.
До учасників мітингу вийшли голова районної ради Василь Тимощук, в. о. голови райдержадміністрації В. М. Сидорня, начальник Здолбунівської ОДПІ Я. В. Верещак.
Василь Олексійович повідомив підприємцям, що у четвер, 25 листопада, відбулася сесія районної ради, на якій було прийнято звернення до Президента з вимогою накласти вето на Податковий кодекс. Депутати районної ради вважають, що цей документ не пройшов належного громадського обговорення і потребує серйозного доопрацювання в частині адміністрування податків.
Начальник об’єднаної державної податкової інспекції Ярослава Верещак, виступаючи перед представниками малого бізнесу, зазначила, що проект Податкового кодексу має певні недоліки. Разом з тим вона закликала підприємців до спільного обговорення цього документа і підготовки конкретних пропозицій щодо його удосконалення.
У прийнятій на мітингу резолюції підприємці наполягають на ветуванні Податкового кодексу Президентом, на відставці уряду та Верховної Ради, притягненні до відповідальності тих, хто розробив такий недосконалий документ, збуривши цим суспільство.

* * *
Як стало відомо, у середу Президент України наклав вето на Податковий кодекс.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry