Святкувати Пасху в Україні почали наприкінці першого тисячоліття з приходом християнства. За біблійним сюжетом, Iсус Христос воскрес рано-вранці, i це Воскресіння супроводжувалось великим землетрусом: то ангел небесний відвалив камінь від дверей Гробу Господнього. На світанку жінки-мироносиці Марiя Магдалина, Марiя, мати Якова, та Соломія прийшли до гробу з ароматами, щоб змастити тіло Iсуса, але побачили відвалений камінь i порожній гроб. І тоді схвильованим жінкам з'явився ангел i сповістив про Воскресіння Господнє.
     Цю радісну звістку жони-мироносиці принесли апостолам, і з цієї миті вона стала головним предметом апостольської проповіді і місії Церкви Христової.
     Слово "Пасха" походить від назви старозаповітного свята, яке відзначали іудеї в пам'ять про звільнення від єгипетського полону. Пасхальний агнець євреїв став прообразом Христа, тому Христос ще іменується Агнцем Божим, Агнцем Пасхальним, Пасхою.
     Христос Воскрес — і торжествує життя, Христос Воскрес — і смерть переможена, Христос Воскрес — і нам дароване вічне життя. Тому серце кожного віруючого сповнено духовної радості. І ця радість дає нам сили долати труднощі нашого земного буття, є джерелом надії на вічне життя з Христом.

 

Comments are now closed for this entry