На фото: педколектив закладу.

У затишному куточку Мізоча, серед молодих іще дерев, заховався у пахучих квітниках гомінкий двір. Сонячно квітує він з ранньої весни до пізньої осені. Серед яскраво-рожевих, білих, блакитних острівців, насіяних і виплеканих дбайливими руками, серед п’янкого буйноцвіту чорнобривців - привітна, як довколишній світ зеленої краси, гордо височить споруда Мізоцького навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа І-ІІ ступенів - ліцей», або просто - школа. Щоранку по стежині щебетливими юрбами поспішають сюди хлопчики та дівчатка... А Учитель з нетерпінням чекає на своїх учнів, щоб, ніби вперше, повести у незвідану Країну Знань.
Та як і чим виміряти працю вчителя? Поле, яке він оре і засіває, - безмежне, і сходи на ньому з’являються не відразу. Вчительська праця - це всі виміри людської душі, гармонійна досконалість людини - творця майбутнього української нації. Саме так і працюють педагоги нашого закладу. Усі вони різні - за віком, статтю, досвідом педагогічної роботи та життєвими, психологічними особливостями, темпераментом, переконаннями. Але всіх об’єднує висока професійна майстерність, велике бажання працювати і бачити результат своєї праці.
Сьогодні у мізоцькому НВК навчаються 459 учнів, а навчально-виховний процес здійснюють 50 учителів. Колектив творчий і працьовитий. У ньому 5 учителів-методистів, 19 педагогів, мають звання «Старший вчитель», 33 є спеціалістами вищої категорії. Зрозуміло, що таке педагогічне сузір’я дає глибокі знання та забезпечує високий результат праці.
Наші учні є переможцями та призерами олімпіад і конкурсів МАН, турнірів та змагань. Дійсно, глибокі знання учнів залежать передусім від учителя, його педагогічної майстерності, досвіду. А досвід - це не тільки роки. Це сукупність знань, навичок, здобутих у житті, випробуваних на практиці. По краплині він наповнює людську душу, хвилює, а потім виплескується з неї й проростає щирою добротою, любов’ю до людей. Він передається із покоління в покоління, формується в родинному колі, адже в школі є учительські династії й сім’ї, незмінні традиції.
У розкладі уроків нашого закладу відсутні такі предмети, як шляхетність, душевність, толерантність, повага. Та всьому цьому навчають мудрі педагоги на своїх уроках щохвилини, щогодини, щодня - своєю думкою, жестом, манерами. Адже, учні найкраще сприймають усе через конкретні справи своїх наставників. Бо наші учителі - це, перш за все, високоавторитетні, мудрі люди, які глибоко впливають на мораль, вказують правильну дорогу в житті, роботі і творчих пошуках. Тижні педагогічної майстерності, конкурс «Вчитель року», спортивні та туристичні змагання, огляди художньої самодіяльності - це далеко не весь перелік районних і обласних заходів, не тільки активними учасниками, а й переможцями яких є педагогічні працівники Мізоцького НВК. Все це разом узяте слугує учням яскравим прикладом для наслідування.
Учитель - майстер життя, кажуть у народі. Тому завдання педагогів нашого закладу - навчити дітей жити, бути Людьми на землі.
Раїса ОВСІЙЧУК,
директор Мізоцького НВК.

Comments are now closed for this entry