25 червня в кімнаті депутата у приміщенні районної ради в форматі круглого столу відбулось спільне засідання громадської ради при адміністрації та політичної ради при голові РДА. Під час зібрання було розглянуто питання про відзначення в районі 20-ї річниці прийняття Декларації про державний суверенітет України й інших державних свят, обговорено проблеми і перспективи взаємодії органів виконавчої влади з інститутами громадянського суспільства.
Вів засідання голова райдержадміністрації М. П. Євчук. Участь у круглому столі взяли голова районної ради В. О. Тимощук, заступник голови РДА О. В. Федорук, начальник районного управління юстиції М. В. Семенюк, завідувач сектора з питань внутрішньої політики
О. М. Себастіянська, члени політичної та громадської рад, представники релігійних громад. Під час засідання тривали жвава дискусія, обмін думками, звучали пропозиції та рекомендації щодо винесених в порядок денний питань. Головним лейтмотивом зустрічі стала спільно висловлена її учасниками думка про необхідність і важливість консолідації зусиль усіх політичних та громадських сил району у вирішенні нагальних питань краю. Присутніми на круглому столі зазначалось, що державні свята варто відзначати під державними символами, що є найкращою об‘єднавчою ідеєю. Наголошувалось і на тому, що конструктивний діалог влади і найактивніших представників громадськості - це шлях до найефективнішої співпраці, прозорості й відкритості влади у своїх діях, а тому подібні зібрання справді потрібні.
В ухваленому в результаті Проекті рекомендацій учасники спільного засідання політичної ради при голові РДА та громадської ради при адміністрації закликали громадян, представників влади, органів місцевого самоврядування, політичних партій та громадських об‘єднань “відзначити 20-у річницю прийняття Декларації про державний суверенітет України виключно під державними символами, без політичної риторики, партійного піару та взаємозвинувачень; у святкові дні посилити контроль з боку правоохоронців та громадських сил за дотриманням законодавства про заборону куріння та розпиття спиртних напоїв у громадських місцях - задля збереження фізичного і духовного здоров‘я громадян, а особливо молодого покоління; активно долучатись до участі в державотворенні, досягненні згоди в українському суспільстві; на ділі неухильно керуватись положеннями діючої Конституції України”.
Крім того, під час круглого столу було прийнято рішення, що громадською толокою, за сприяння і координації органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, в Гурбах буде добудовано меморіальний комплекс Героям Гурбенського бою. До зініційованого Здолбунівським районним об‘єднанням ВУТ “Просвіта” ім. Т. Г. Шевченка збору коштів на це можуть долучитись усі бажаючі.

Comments are now closed for this entry