Архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у середу, п’ятого червня, очолив богослужіння у храмі на честь Різдва Пресвятої Богородиці с. Нова Мощаниця. На Божественну літургію приїхало близько двадцяти священиків, серед них благочинний Здолбунівського благочиння протоієрей Павло Джура, благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський, намісник Свято-Вос­кресенського чоловічого монастиря на Повстанських могилах в урочищі Гурби архімандрит Онуфрій з монахами, а також настоятель храму протоієрей Василь Корнілов.

Перед початком богослужіння відбулося освячення на могилі старця Леонтія, який за життя був проповідником. Після смерті його хотіли приєднати до лику святих, адже є чимало історичних свідчень, що за життя він зцілював людей.
Затим велика громада села разом з численною кількістю гостей зібралася на святкову службу. Адже переважна частина жителів Нової Мощаниці ще на початку лютого цього року підтримала процес переходу до Православної церкви України. І ще до отримання офіційного документа – свідоцтва про реєстрацію, у храмі почали служити українською мовою. Звичайно, як і в більшості сіл, під час переходу не обійшлося без непорозумінь між прихожанами двох парафій, які проживають у селі. Та нині прихильники ПЦУ не приховують своєї радості від переходу і розповідають, що дуже щасливі, бо нарешті діждалися служби Божої рідною, українською, мовою. Як тільки громада дізналася про Томос, то відразу більшість людей з села почали говорити про перехід, який нарешті здійснився. А старші люди плакали, коли вперше у храмі почули службу українською мовою, адже вони цього довго чекали.
У день віддання свята Пасхи до храму зійшлося близько трьохсот вірян, які разом з отцями востаннє цього року співали «Христос воскрес» та молилися за мир в Україні. По завершенні літургії відбувся Хресний хід навколо храму та окроплення вірян освяченою водою. Владика Іларіон звернувся до прихожан з повчальним словом та відзначив активних парафіян Благословенними грамотами. Окрім цього, з благословення Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України Епіфанія, архієпископ Іларіон нагородив протоієрея Василя Корнілова високою церковною відзнакою – правом носіння митри.
Вл. інф.
Фото надав
Віктор ТАТАРИН.

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити