Цього року День працівників житлово-комунального господарства і побутового обслуговування населення відзначають 17 березня. З нагоди цього професійного свята хочемо розповісти вам про комунальні господарства, які обслуговують населення Здолбунова та кількох прилеглих сіл.
Це ТзОВ «Перша Здолбунівська управляюча компанія», ТзОВ «Комунальних підприємств» і ТОВ «Комбінат комунальних підприємств», усі їх очолює Людмила Бабак.

УПРАВЛЯЮЧА КОМПАНІЯ НА ЗАМІНУ ЖЕКам

«Перша Здолбунівська управляюча компанія» прийшла на заміну будинкоуправлінню та жекам. Працює ця компанія з 2016 року і надає широкий спектр послуг для жителів Здолбунова.
– Виконуємо усі роботи згідно з тарифами, але зіштовхнулися з проблемою стереотипності. Люди не можуть відійти від минулого і зрозуміти, що їхній житловий будинок це - їхня спільна сумісна власність, а тому всі співвласники мають про неї дбати. Ми намагаємося пояснити, що саме власники квартир повинні вирішувати, скільки коштів вони готові витратити на той чи інший ремонт. Бо тариф є, але існує перелік робіт, які туди не входять – це роботи з покрівлею, фасадом, фундаментом. Це все потрібно підтримувати в належному стані, та з людьми про це іноді важко спілкуватися, - розповідає Людмила Бабак.


Та все ж, каже директор, з часом мешканці будинків почали розуміти, що лише вони мають повне право вирішувати будь-які питання стосовно будинку і прилеглої території, яка теж перебуває під їхнім контролем. І розповідає про тарифи та послуги, які надає очолювана нею управляюча компанія, а це - обслуговування внутрішньобудинкових мереж водопостачання та водовідведення, централізованого опалення, мереж електропостачання, прибирання прибудинкових територій, дератизація (винищення гризунів) і дезінсекція (комплекс профілактичних і винищувальних заходів для знищення і врегулювання кількості комах).
– Так, наша компанія виконує поточні ремонти будинків, що входять у вартість тарифу. Це може бути поточний ремонт підвалу, сходів, фундаменту чи покрівлі, заміна вікон. Такі послуги ми надаємо в будинках, з жителями яких укладено угоди. На сьогодні це 36 будинків, - зазначає Людмила Василівна.
Окрім обслуговування будинків та прибудинкових територій, яке до речі включає й обрізку дерев, управляюча компанія займається поточними та капітальними ремонтами доріг асфальтобетонною і білощебеневою сумішшю. Відповідно, має вдосталь спеціалізованої техніки.

– У нас є асфальтоукладач, катки різної потужності, грейдерне обладнання і навантажувальна техніка, трактори, вантажівки. Ще надаємо послуги з прочистки та промивки каналізаційних та водозливних труб будь-якого діаметру, торік придбали потужну техніку, за допомогою якої можна робити прочистку зовнішніх каналізаційних мереж, тобто всього, що закоксувалося. Але в першу чергу ми обслуговуємо «свої» будинки, а вже потім надаємо послуги тим, хто до нас звертається, - говорить керівниця компанії.

КОМУНАЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО
З ВИВОЗУ СМІТТЯ

ТзОВ «Комунальних підприємств» займається вивезенням твердих побутових відходів. Такі послуги підприємство надає для усіх мешканців Здолбунова і Копиткового, а для жителів Здовбиці та Богдашева - лише за укладеними договорами.
– Ми переходимо на роздільний збір сміття, з 2016 року збираємо поліетилен і ПЕТ пляшки по Здолбунову, але люди зазвичай у ці контейнери кидають все: і каністри, і пластмасу. Вже на місці ми сортуємо пластик за певними критеріями, пресуємо, складаємо в куби і відправляємо на вторинну переробку. Щоправда, в найближчий час плануємо ще в Копитковому поставити контейнери для пластику. У Богдашеві та Здовбиці є бажання розвивати розподіл сміття, але сільські голови не проявляють ініціативи, - розповідає Людмила Бабак.
Підприємство хоче почати сортувати скло у Здолбунові. Наразі це лише пробний проект, який почне діяти з кінця березня. Поки працівники фірми мають встановити чотири контейнери, щоб зрозуміти, чи вдасться сортування, чи все ж скляну тару з них таки забиратимуть безхатьки.
– Придбали спеціальні контейнери для скла. Їх, до речі, було дуже складно знайти, з усієї України виявилися такі лише у Львові. Головна мета, щоб люди зрозуміли – не варто всі відходи захоронювати, якщо є можливість їх переробити, треба обов’язково здавати на вторинну переробку. Дуже добре, що люди активно долучаються до сортування сміття і пластик відсортовують. Потрібно відходити від того, щоб сміття вивозити просто на полігони чи на смітники для захоронення, - наголошує керівник підприємства.
– У подальших планах фірми спробувати відсортовувати картон. Хоча зі збором цієї вторсировини буде, мабуть, ще складніше. Прикро, що люди не замислюються про наслідки, до яких призводить накопичення сміття, над тим, наскільки воно забруднює довкілля. Тому дуже важливо, щоб кожен був свідомим у виборі продукції, а в подальшому - у правильному методі утилізації сировини, - говорить Людмила Василівна.

КОМПАНІЯ З
ОБСЛУГОВУВАННЯ ОСВІТЛЕННЯ

Третя компанія ТзОВ «Комбінат комунальних підприємств» спрямовує свою роботу на обслуговування мереж зовнішнього освітлення, тобто вуличного. Підприємство працює як по місту Здолбунів, так і по Здолбунівському району. Виконує капітальні ремонти вуличного освітлення, а також займається його реконструкціями.
– Не лише у нашому Здолбунівському, районі виконує роботи комбінат комунальних підприємств, у цьому напрямку за своїм профілем працює по Україні та Рівненській області. Два роки обслуговували трасу міжнародного значення Київ-Чоп. Зараз обслуговування цієї дороги у стадії тендерів. Сподіваємося, що й цього разу нам довірять працювати на цьому автошляху, - розповідає директорка підприємства.
Загалом у трьох структурах підприємств працює 80 робітників: водії автомобілів та спецтехніки, електрики, сантехніки, двірники, вантажники, майстри, проектанти, головний інженер, бухгалтери, адміністратори.
Цьогоріч шістьох працівників вищезгаданих підприємств з нагоди професійного свята було відзначено почесними грамотами за сумлінну та віддану працю, за те, що роблять наше місто чистішим, світлішим, охайнішим.
Марина КОЛОДИЧ.
Фото надане
Людмилою БАБАК.
§

Додати коментар

Всі коментарі – це не редакційні матеріали. Якщо ви вважаєте, що якась інформація не відповідає дійсності і маєте на те суттєві підстави - напишіть нам info@newlife.rv.ua і адміністратор розгляне ваш лист у найкоротший термін.
Коментарі друкуються тільки за попередньої модерації.


Захисний код
Оновити