З метою підвищення обороноздатності держави за рішенням Президента України - Верховного Головнокомандувача Збройних сил України протягом травня-червня 2015 року заплановане проведення командно-штабного навчання з територіальної оборони. У навчаннях беруть участь голови обласних, Київської міської державних адміністрацій. У ході навчань відпрацьовується механізм взаємодії між військовими командуваннями та обласними (районними) державними адміністраціями під час спільного планування територіальної оборони та виконання практичних задач з комплектування, підготовки й виконання завдань визначеними підрозділами територіальної оборони.


З цією метою в рамках командно-штабного навчання в період з 5 по 12.06.2015 року у 18 регіонах країни - Вінницькій, Волинській,
Дніпропетровській, Житомирській, Закарпатській,
Запорізькій, Київсь­кій,
Миколаївській, Одеській, Полтавській, Рівненсь­кій,
Сумсь­кій, Харківській,
Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій та Чернігівській областях -
проведено навчальні збори
з практичним призовом військ­­овозобов'язаних до військових частин (підрозділів) територіальної оборони. Військовозобов'язані прибули на комплектування виз­начених для проведення
навчань стрілецьких батальйонів, загонів оборони та рот охорони військових комісаріатів. Застосування цих підрозділів передбачається в межах районів, міст, областей, де вони формуються.
У ході зборів опрацьовують питання щодо оповіщення і збору особового складу військових частин (підрозділів) територіальної оборони та управління практичними діями цих підрозділів під час виконання завдань територіальної оборони.
Також планується практично опрацювати питання розміщення, організації тилового забезпечення цих підрозділів за безпосередньою участю місцевих органів державної влади.
Після закінчення навчання військовозобов'язані повернуться до місць проживання. У подальшому планується залучати їх на періодичні зборові заходи для вдосконалення військових навичок.
Олексій ЄМЧЕНКО, військовий комісар
Здолбунівського районного військового комісаріату, підполковник.

Comments are now closed for this entry