Законом України від 27 березня 2014 року № 1169-VII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації” передбачено, що за всіма громадянами, які призвані на військову службу під час мобілізації, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 9.04.2014 року № 111 “Питання грошового забезпечення військово­службовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період” встановлено, що зазначеній категорії військовослужбовців грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.


Пунктом 15.3 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення війсь­ковослужбовцям Збройних сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260, передбачено, що особам офіцерського складу, особам рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом, які залучаються Антитерористичним центром та його координаційними групами при регіональних органах Служби безпеки України до проведення заходів щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення, за період виконання ними спеціальних завдань, пов’язаних з антитерористичною діяльністю, надбавка за виконання особ­ливо важливих завдань виплачується в розмірах до 100 відсотків посадового окладу з урахуванням окладу за військовим званн­ям та надбавки за вислугу років.
Наказом Міністра оборони України від 14.04.2014 року № 240 “Про бюджетну політику Міністерства оборони України на 2014 рік” (зі змінами) передбачено виплату надбавки за виконання особливо важливих завдань під час проходження служби військовослужбовцям, які залучаються Антитерористичним центром та його координаційними групами при регіональних органах Служби безпеки України до проведення заходів щодо запобігання терористичним проявам та їх припинення, за період виконання ними спеціальних завдань, пов’язаних з антитерористичною діяльністю - у розмірі 100 відсот­ків.
Постановою Кабінету Міністрів України від 31.01.2015 року № 24 “Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій” встановлено, що в особливий період або під час проведення антитерористичної операції військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу Збройних сил за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду виплачується винагорода у відсотках місячного грошового забезпечення.
Розмір винагороди визначається, виходячи з розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, щомісячних додаткових видів
місячного грошового забезпечення постійного характеру, премії та повинен становити не менше 3 тис. гривень на місяць. У разі, коли війсь­ковослужбовець, особа рядового або начальницького складу, що брали безпосередню участь у воєнних
конфліктах чи анти­терори­стичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду менше одного календарного місяця, розмір винагороди визначається пропорційно дням участі, виходячи з її розміру, що становить не менше 3 тис. гривень.
Винагорода військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу виплачується також під час їх безперервного перебування на стаціонарному лікуванні в закладах охорони здоров’я після отриманих під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду поранень (контузії, травми, каліцтва).
Цією ж постановою затверджено: розмір винагороди військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу за безпосередню участь у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (згідно з додатком 1); розмір додаткових винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам за виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду (згідно з додатком 2).
Після набуття чинності постанови Кабінету Мініс­трів України від 31.01.2015 р. за № 24, а саме з дня опублікування, попередній порядок виплати грошової винагороди за участь в антитерористичній операції, визначений постановою Кабінету Міністрів України від 4.06.2014 р. № 158 втрачає чинність.
Олексій ЄМЧЕНКО,
військовий комісар
Здолбунівського районного військового комісаріату,
підполковник.


З Постановою КМУ від 31 січня 2015 р. № 24 “Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій”, наказом Міністра оборони України від 2.02.2015 р. № 49 “Про особливості виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу в особливий період та під час проведення антитерористичних операцій” та Порядком і умовами виплати винагород військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу та резервістам, механізму підтвердження виконання окремих завдань під час безпосередньої участі у воєнних 

конфліктах чи антитерористичній операції, інших заходах в умовах особливого періоду, затвердженим вищеназваним наказом Міністра оборони України, можна ознайомитись у вкладеннях. 

Коментарі

0 #2 Leon 03.06.2015, 12:37
Коментар-питанн я: пане Ємченко, про пільги, грошове забезпечення та права, що гарантуються ЗУ і зберігаються «за всіма громадянами, які призвані на військову службу під час мобілізації» не важко прочитати з будь-якого джерела. Хоча на сьогодні турбує сам механізм реалізації законних прав з причин незаконного чиновницького зволікання, бо з оперативністю щодо цього якось не складається. Водночас найбільше питань виникає щодо гарантій, дотриманням прав та грошового забезпечення ДОБРОВОЛЬЦІВ, які відправлені на війну саме із таким статусом. Що їх та їхні сім’ї чекає і яку на сьогодні вони мають підтримку? Адже не є секретом і те, що мають місце випадки, коли у військкомат призовник з’являється за повісткою, а його примушують писати заяву добровольцем. Зрозуміло, що за такі випадки не Ви особисто маєте нести відповідальніст ь, але вони є, і хтось ті вказівки спускає донизу...
+1 #1 Олен@ 28.05.2015, 11:58
Дякую за цікаву інформацію. Раджу ще ознайомитись з цією темою по мобілізації http://www.criminal-attorney.od.ua/forum/viewtopic.php?f=5&t=22 Дуже корисно

Comments are now closed for this entry