З 2007 року, у відповідності до Указу Президента України «Про затвердження Положення про проходження громадянами України служби у військовому резерві Збройних сил України» від 1 лютого 2007 р. №66/2007, розпочалося впровадження служби у військовому резерві Збройних сил України.
Служба у військовому резерві - це вид добровільного виконання військового обов’язку у запасі громадянами України з укладанням контракту з Міністерством оборони України.


Проходження служби у військовому резерві полягає у додержанні резервістами вимог законодавства про військовий обов’язок, виконанні умов контракту, службових обов’язків відповідно до займаної посади та інших завдань, покладених на підрозділи, в яких вони проходять службу.
Резервісти після їх призову для участі у зборах, операціях в рамках надання допомоги усередині та за межами країни отримують грошове утримання в розмірах, порядку і за правилами, встановленими для військовослужбовців, а їх роботодавці - компенсацію витрат, пов’язаних із відсутністю їх працівників на робочому місці. Резервістам оплачується проїзд від місця проживання до місця проведення зборів та у зворотньому напрямку. Аналогічно здійснюється оплата проїзду в разі призову резервіста.
Крім цього, в кінці року резервістам виплачується грошова винагорода, розмір якої залежить від військового звання та становить 1200-2000 грн., але Департамент фінансів Міністерства оборони України в квітні 2012 р. вніс пропозицію про збільшення грошової винагороди за підсумками року на 80%.
Резервісти під час проходження зборів отримують безоплатне харчування, забезпечуються житловими приміщеннями, військовою формою, безоплатним медичним обслуговуванням.
Робоче місце резервіста, що призваний на військову службу або для участі в зборах, зберігається за ним весь час перебування на зборах.
Детальну інформацію щодо служби у військовому резерві можна дізнатися на сайті:
http://www.rezervist.mil.gov.ua/, або за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 (приміщення військового комісаріату), каб № 4, до начальника відділення 167 ТЦК ВСК прапорщика О. В. Котюбіна. Тел. 2-25-03.
Олександр ЄМЧЕНКО,
військовий комісар Здолбунівського райвійськкомату, підполковник. 

Comments are now closed for this entry