Збройні Сили України

У час, коли в країні триває неоголошена війна, нашій державі потрібна професійна армія.
Професійно підготовлений солдат-контрактник – це важлива ланка обороноздатності країни, що піклується про забезпечення цілісності і недоторканості нашої держави.
Якщо ви бажаєте зробити військову кар’єру, проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України – найоптимальніший варіант здійснення вашої мрії.
На військову службу за контрактом приймають громадян віком від 18 до 40 років (до 55 років в особливий період), які мають відповідну фізичну підготовку та пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.
Військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантії цих прав та свобод закріпленні в Конституції України і законах України. У зв’язку з особливим характером військової служби, яка пов’язана із захистом Віт­чизни, військовослужбовцям надаються визначені законом пільги, гарантії та компенсації, які не можуть бути скасовані чи призупинені без їхньої рівноцінної заміни.
Переваги, перспективи та соціальні гарантії військової служби за контрактом:
1. Стабільне грошове забезпечення (від 7000 грн. на місяць), можливість кар’єрного росту та отримання надбавки за професійну майстерність;
2. Можливість брати участь у миротворчих операціях та інших заходах міжнародного військового співробітництва;
3. Право на безкоштовне отримання заочної вищої освіти за освітньо-кваліфікаційним рівнем «бакалавр» (після закінчення терміну першого контракту);
4. Речове забезпечення у відповідності до визначених норм і термінів;
5. Безкоштовні обіди у робочі дні (або, за бажанням, отримання грошової компенсації у розмірі вартості набору продуктів на приготування обіду). Під час виконання заходів навчально-бойової підготовки у таборах та навчальних центрах - триразове харчування;
6. Отримання безоплатної кваліфікованої медичної допомоги у військово-медичних закладах охорони здоров'я військовослужбовцям і членам їх сімей;
7. Право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристичних базах Міністерства оборони України (не більше одного разу на рік);
8. Можливість отримання безкоштовного житла за рахунок держави;
9. Щорічна відпустка зі збереженням грошового, матеріального забезпечення тривалістю від 30 до 45 календарних днів (в залежності від вислуги років);
10. Можливість отримання первинного офіцерського звання військовослужбовцями сержантського (старшинського) складу, які мають вищу освіту;
11. Отримання права на пенсійне забезпечення, незалежно від віку в разі, якщо вони мають на день звільнення зі служби вислугу 25 років і більше, або в разі досягнення ними на день звільнення зі служби 45-річного віку, за наявності трудового стажу 25 років і більше, з яких не менше ніж 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба, або служба в інших силових органах.
Усі, хто бажає проходити службу за контрактом, звертайтесь за довідками у Здолбунівський районний військовий комісаріат за адресою: м. Здолбунів,
вул. Незалежності, 22, або за телефоном (03652) 2-25-03.
О. П. ЄМЧЕНКО,
військовий комісар Здолбунівського РВК.

матимуть ті, хто погодиться служити в армії за контрактом

Кожен, хто так чи інакше був причетний до подій останніх років, знає, як зароджувалася і мужніла нова українська армія. З волонтерських шкарпеток, консервів та тепловізорів. З добровольчих батальйонів, які тримали оборону там, де, здавалося б, її втримати прос­то неможливо. З неймовірної колективної й особистісної волі, набутої ще в дні Майдану. З історичної слави козаків, січових стрільців, УПА. Нині ж у наших солдатів є те, чого не купити за гроші і не вивчити на військових кафедрах: справжній бойовий досвід і повага всього українського народу.
Зараз наші Збройні сили зміцнюються тими, хто свідомо прагне присвятити життя захисту рідної крани. Військова служба за контрак­том - запорука того, що наша армія, окрім незламного духу, триматиметься ще й на відточеному професіоналізмі. Тому кожен, хто вирішить служити в ЗСУ за контрактом, однозначно зробить правильний вибір.

Наказ військового комісара Здолбунівського районного військового
комісаріату № 50 АГД від 1.04. 2016 року

1. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 29.03.2016 року № 122/2016 у травні-червні 2016 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу. Явці на призов­ну дільницю Здолбунівського району для призову на строкову військову службу підлягають громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
2. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути до районного військового комісаріату до 15 квітня 2016 року, маючи при собі документи, які засвідчують особу.

Цьогоріч уже 83 мешканці Рівненщини виявили бажання служити за контрактом, повідомляє прес-служба ОДА.
Якщо за 2015 рік служити в контрактній армії виявили бажання 288 мешканці краю, то за неповні два місяці цього року уже 83. Охочі укласти контракт із ЗСУ є в усіх районах області, та найбільше їх у Рівному, на Дубенщині та Гощанщині.
За словами працівників облвійськкомату, дієвими стимулами для вступу на контрактну військову службу є можливість для контракт­ників отримати безкоштовну вищу освіту, виплата одноразової грошової допомоги мобілізованим військовослужбовцям при укладенні контракту, суттєве підвищення грошового забезпечення. Так, військово­службовці за контрактом отримуватимуть заробітну плату від 7000 гривень. Також вони мають право на виплату компенсації за піднайм житла, отримання матеріальної допомоги на оздоровлення. Їм гарантується право на житло за рахунок держави.
Після проходження медкомісії та відбору на профпридатність кандидатів направляють на підготовку до навчальних центрів ЗСУ, в яких готують за спеціальностями інженера, кухаря, водія, медика, зв’язківця чи діловода. Навчатимуть там і фахівців екіпажів БМП й танків, бійців для служби у високомобільних десантних військах, Повітряних силах України.
Мешканці Здолбунівщини, які мають бажання проходити військову службу за конт­рактом, детальнішу інформацію можуть отримати у райвійськкоматі, що за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 (тел. 096-488-37-06).

Днями до редакції «Нового життя» з проханням опублікувати на сторінках часопису Подяку за сумлінну службу у зоні АТО нашого земляка з Нової Мощаниці Івана Миколайовича Головая від командування його військової частини завітала завідуюча публічно-шкільною бібліотекою цього села Ольга Олександрівна Луцюк. Вона також зазначила, що лист з Подякою було адресовано очільнику Новомощаницької територіальної громади, а публікація стане моральною підтримкою матері бійця Галині Іванівні Головай, яка рік тому поховала чоловіка і нині проживає сама, дуже тривожачись за сина.
З вдячністю матері військовослужбовця за те, що виховала гідного захисника України, і гордістю за нашого краянина виконуємо прохання і публікуємо лист без змін:

«Шановний пане сільський голово!
Командування військової частини польова пошта В0577 висловлює подяку Здолбунівській землі за патріотизм та високу мотивацію її синів, які з честю та відданістю виконують свій військовий обов’язок по захисту нашої Батьківщини в лавах окремого дорожньо-комендантського батальйону. За час служби Головай Іван Миколайович показав старанність і наполегливість у вивченні військової справи. Вірю, що Іван, вірний захисник Українського народу, і надалі зберігатиме вірність Військовій присязі, докладатиме всіх зусиль для надійного захисту нашої держави. Сподіваємося на плідну співпрацю щодо підвищення обороноздатності нашої держави та морально-психологічну підтримку воїнів.
Нашій країні потрібні саме такі військовослужбовці, які є гордістю та прикладом для наслідування. Завдяки їм ми можемо бути впевнені у процвітаючому майбутньому та територіальній цілісності нашої Держави.
Командир військової частини
польова пошта В0577
підполковник Я. В. ПРИСАКАР.»

До редакції «Нового життя» звернувся виконком Миротинської сільської ради з проханням опублікувати лист-подяку, який нещодавно надійшов на адресу очільника цієї ради від командування військової частини Збройних сил України, в якій у зоні АТО проходить службу наш земляк з села Івачків Микола Геннадійович Кулигін.
Наводимо текст листа повністю, без змін:

«Шановний пане сільський голово!
Командування військової частини польова пошта В0577 висловлює подяку Здолбунівській землі за патріотизм та високу мотивацію її синів, які з честю та відданістю виконують свій військовий обов’язок по захисту нашої Батьківщини в лавах окремого дорожньо-комендантського батальйону. За час служби Кулигін Микола Геннадійович показав старанність і наполегливість у вивченні військової справи. Вірю, що Микола Геннадійович, вірний захисник Українського народу, і надалі зберігатиме вірність військовій присязі, докладатиме всіх зусиль для надійного захисту нашої держави. Сподіваємося на плідну співпрацю щодо підвищення обороноздатності нашої держави та морально-психологічну підтримку воїнів.
Нашій країні потрібні саме такі військовослужбовці, які є гордістю та прикладом для наслідування. Завдяки їм ми можемо бути впевнені у процвітаючому майбутньому та територіальній цілісності нашої Держави.
Командир військової частини польова пошта В0577
підполковник Я. В. ПРИСАКАР.»

Здолбунівський районний військовий комісаріат розпочав активно агітувати населення вступати до лав ЗСУ за контрактом. Днями біля «Катеринівського ринку» у Здолбунові розмістили намет, у якому військові розповідали усім охочим про переваги служби за контрактом. Зокрема й про те, що з 1 січня цього року в рази зросло грошове забезпечення контрактників.
Такий же намет «кочуватиме» й іншими людними місцями Здолбунова. Приміром, цієї неділі хлопці планують розміститися на ринку, що по вул. 8 Березня. Крім того, військові співпрацюють із сільськими радами, збирають людей та інформують їх.
Військові впевнені, що служба за контрактом це хороший шанс для демобілізованих та безробітних і захисником Батьківщини стати, і отримувати при цьому пристойну зарплатню. Як розповідають бійці, грошове забезпечення реальне, адже хлопці вже отримали свої перші підвищені зарплати.
Фото Ірини САМЧУК.

Враховуючи досвід проведення часткової мобілізації у 2014-2015 роках, керівництво Збройних сил України вважає, що основним джерелом комплектування військових частин особовим складом має бути військова служба за контрактом.
З цією метою урядом та керівництвом Збройних сил України вживається ряд заходів, спрямованих на підвищення мотивації громадян для вступу на військову службу за контрактом, зокрема:
військовослужбовцям за призовом під час мобілізації, на особливий період при укладанні контракту передбачено одноразову грошову допомогу (особам рядового складу - вісім мінімальних заробітних плат, особам сержантського і старшинського складу - дев’ять мінімальних заробітних плат, особам офіцерського складу - десять мінімальних заробітних плат);
введено короткостроковий контракт терміном на 6 місяців;
запроваджено присвоєння первинного військового звання «молодший лейтенант» військовослужбовцям рядового складу, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;
запроваджено порядок призначення на офіцерські посади осіб сержантського і старшинського складу, які мають бойовий досвід та не мають вищої освіти.
Крім того, при формуванні пропозицій до проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» Міністерством оборони України передбачений показник середньомісячного грошового забезпечення осіб солдатського, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом (призовом), у розмірі:
при укладанні першого контракту - 6,0 тис. грн.;
при укладанні наступних контрактів - 7,0 тис. грн.
У разі виявлення бажання заключити контракт звертайтеся у районний військовий комісаріат за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22, тел. 2-25-03.
Олексій ЄМЧЕНКО,
військовий комісар Здолбунівського РВК.

(незалежно від форм власності)

Відповідно до Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію» та згідно з п. 15 Постанови Кабінету Міністрів України від 17 червня 2015 р. № 405 «Положення про військово-транспортний обов’язок» вам необхідно подати у Здолбунівський районний військовий комісаріат за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 в термін до 1 грудня 2015 року відомості про наявність транспортних засобів і техніки, їх технічний стан, а також про громадян, які працюють на підприємствах, в установах та організаціях на таких транспортних засобах і техніці.

У час, коли в краї­ні триває неоголошена війна, нашій державі потрібна професійна армія.

Професійно підготовлений солдат-контрактник - це важлива ланка обороноздатності країни, що піклується про забезпечення цілісності і недоторканості нашої держави.
Якщо Ви бажаєте зробити військову кар’єру, проходження військової служби за контрактом у Збройних силах України - найоптимальніший варіант здійснення Вашої мрії.
На військову службу за контрактом приймаються громадяни віком від 18 до 40 років, які мають відповідну фізичну підготовку та пройшли професійно-психологічний відбір і відповідають установленим вимогам проходження військової служби.

які ухиляються від мобілізації та керівників підприємств, котрі перешкоджають своїми діями проведенню заходів мобілізації

Шановні мешканці Рівненської області!
Згідно з Указом Президента України нині у державі триває шоста черга мобілізації на військову службу до Збройних сил та інших військових формувань України.
Генеральнй Штаб Збройних сил України визначив завдання щодо поставки у війська військовозобов’язаних та техніки з усіх регіонів країни, в тому числі й з Рівненської області. Завдання ці є помірними й цілком реальними для виконання.
Відзначу, що всі, хто буде призваний по мобілізації, перед відправкою у війська пройдуть підготовку за військово-обліковим спеціальностями у навчальних центрах.
Керівниками органів державної влади, місцевого самоврядування, працівниками військового комісаріату із залученням працівників міліції проводиться робота щодо оповіщення військовозобов’язаних для їх доставки у військовий комісаріат для проходження медичної комісії. Проте результати цієї роботи незадовільні. Значна частина осіб, які підлягають призову, через недосконалість законодавства знаходить різні способи ухилитись від виконання військового обов’язку.

З метою підвищення обороноздатності держави за рішенням Президента України - Верховного Головнокомандувача Збройних сил України протягом травня-червня 2015 року заплановане проведення командно-штабного навчання з територіальної оборони. У навчаннях беруть участь голови обласних, Київської міської державних адміністрацій. У ході навчань відпрацьовується механізм взаємодії між військовими командуваннями та обласними (районними) державними адміністраціями під час спільного планування територіальної оборони та виконання практичних задач з комплектування, підготовки й виконання завдань визначеними підрозділами територіальної оборони.

Другий, обласний, етап Всеукраїнської дитячо-юнаць­кої військово-пат­ріотичної гри «Сокіл» («Джура») проходив 26-28 травня цього року на Рівненському загальновійськовому полігоні за участю 12 команд. Наш район представляла команда під керівниц­твом вчителів фізвиховання Тараса Топоровського та Миколи Романюка - учні Копитківської ЗОШ І-ІІІ ст. Ігор Теребійчук та Олександр Болотнюк і десятикласники Здол­бунівської ЗОШ І-ІІІ ст. № 3 Дмитро Країло, Святослав Фурсович, Нікіта Бобік, Олександр Коровій, Павло Осіпов.
Після урочистої церемонії відкриття гри відбулися змагання зі стройової підготовки, в яких наші юнаки посіли сьоме місце; з перетягування линви - шосте місце. Далі було подолання 3-кілометрової смуги перешкод, яке завершилось захопленням військового БТРа, і всі учасники команди мали змогу проїхатись всередині нього.

Наказ військового комісара Здолбунівського РВК
від 18 травня 2015 року № 54

1. На підставі Указу Президента України від 7.05.2015 року № 255/2015 внести такі зміни до наказу військового комісара Здолбунівського районного військового комісаріату № 21 від 26.02.2015 року «Про проведення чергового призову громадян України на строкову військову службу»:

в пункті 1 слово «травні» замінити словом «червні».
Олексій ЄМЧЕНКО,
військовий комісар Здолбунівського районного
військового комісаріату, підполковник.

Наказ військового комісара Здолбунівського
районного військового комісаріату
26.02.2015 року м. Здолбунів № 21

1. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу», Указу Президента України від 17.02.2015 року
№ 88/2015 у квітні-травні 2015 року проводиться призов громадян України на строкову військову службу.
2. Явці на призовну дільницю Здолбунівського району для призову на строкову військову службу підлягають усі громадяни 1997 року народження, яким у період чергового призову виповниться 18 років, а також громадяни, які народились у 1990-1996 роках, у яких закінчилась відстрочка від призову, або вони не були призвані раніше на строкову військову службу за різних обставин.
3. Відправленню у військові частини підлягають придатні за станом здоров’я до військової служби в мирний час громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
4. Усі громадяни, які підлягають призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути на призовну дільницю за адресою: м. Здолбунів, вул. Незалежності, 22 у встановлений час з документами, що зазначені в повістках. Громадяни, які не отримали особистих повісток для призову на строкову військову службу, зобов’язані прибути в районний військовий комісаріат 10 березня 2015 року, маючи при собі документи, які засвідчують особу.
5. Усі особи призовного віку, які підлягають призову на строкову військову службу і тимчасово перебувають на території Здолбунівського району, зобов’язані негайно повернутись до місця постійного проживання та з’явитись у районний військовий комісаріат для проходження призовної комісії.
6. На підставі Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» керівники підприємств, установ, організацій і
навчальних закладів, незалежно від підпорядкування та форми власності, зобов’язані відкликати призовників з відряджень для забезпечення своєчасного прибуття їх на призовну дільницю.
7. Громадяни, які ухиляються від призову і не з’являються за повісткою до військового комісаріату, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством.
Військовий комісар
Здолбунівського районного
військового комісаріату
підполковник О. П. ЄМЧЕНКО.

Законом України від 27 березня 2014 року № 1169-VII “Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення проведення мобілізації” передбачено, що за всіма громадянами, які призвані на військову службу під час мобілізації, гарантовано зберігаються місце роботи, посада, середній заробіток на підприємстві, в установі, організації незалежно від підпорядкування та форм власності.
Постановою Кабінету Міністрів України від 9.04.2014 року № 111 “Питання грошового забезпечення військово­службовців, які проходять військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період” встановлено, що зазначеній категорії військовослужбовців грошове забезпечення виплачується в порядку та розмірах, установлених для осіб офіцерського складу, осіб рядового, сержантського та старшинського складу, які проходять військову службу за контрактом.

Наказ військового комісара Здолбунівського районного
військового комісаріату
від 16.01.2015 р. № 16

Указом Президента України від 14.01.2015 року № 15 оголошена часткова мобілізація.
Наказую:
1. Усім офіцерам, прапорщикам, мічманам, сержантам, старшинам, солдатам та матросам, що мешкають на території Здолбунівського району, які мають мобілізаційне розпорядження, або при отриманні персональної повістки військового комісаріату, з’явитися в строк на пункти, вказані у їх мобілізаційних розпорядженнях або персональних повіст­ках.
Військовозобов’язаним, тимчасово проживаючим на території Здолбунівського району, негайно прибути до місця постійного проживання і прибути в пункти, вказані у їх мобілізаційних розпорядженнях, а при неможливості - до військового комісаріату за місцем перебування на військовому обліку.
2. Офіцерам, прапорщикам, мічманам, сержантам, солдатам та матросам запасу, які не мають на руках мобілізаційних розпоряджень і не отримали повісток військового комісаріату, виїзд за межі міста (району) тимчасово забороняється.
3. Військовозобов’язані, які призиваються відповідно до пункту 1 цього наказу, офіцери, прапорщики, мічмани, сержанти, старшини, солдати та матроси запасу при явці за мобілізацією зобов’язані мати при собі документи та особисті речі, вказані у мобілізаційних розпорядженнях та персональних повістках.
4. Підприємствам, установам та організаціям, незалежно від форми власності та відомчого підпорядкування, з військовозобов’язаними, які призиваються відповідно до пункту 1 цього наказу, провести повний розрахунок та виплатити їм заробітну плату і забезпечити явку в строки на пункти, вказані у мобілізаційних розпорядженнях та персональних повістках. Врахувати, що згідно із Законом України «Про військовий обов’язок та військову службу» за громадянами України, які проходять службу за призовом під час мобілізації, але не більше 1 року, зберігається місце роботи (посада), середній заробіток.

Перед багатьма юнаками, які досягли призовного віку (18 років) і здобули вищу, професійно-технічну або повну середню освіту, постає питання вибору подальшого життєвого шляху. Для тисяч свідомих представників молоді черговим етапом їх біографії стає строкова військова служба, адже її проходження - обов’язкова умова при працевлаштуванні за деякими професіями.
Контрактник же має право, не очікувати призову, а укласти контракт про проходження військової служби строком 3-5 років (залежно від категорії посад, на яких плануєте проходити службу).
Такий вибір дає чимало переваг. Зокрема ви матимете можливість моделювати власну військову кар’єру, обираючи на свій смак спеціальність, військову частину і навіть підрозділ, у якому проходитимете службу.