Двадцять восьмого серпня відбулась конференція освітян району. На зібранні педагоги не лише підбили підсумки діяльності галузі у 2014-2015 навчальному році, а й визначились із основними її завданнями на щойно розпочатий 2015-2016. Йшлося, зокрема, про те, що освітянам Здолбунівщини є чим гордитись, але, разом з тим, і про те, що нинішні реалії, події в країні, диктують потребу у змінах в галузі. Конкретніше - про важливість наближення до європейських стандартів в освіті та виховання справжніх пат­ріотів України, невідворотність змін у мережі навчальних закладів району та нагальну необхідність максимально економити матеріальні й енергетичні ресурси.

Участь у конференції взяли 165 делегатів, голова райдержадміністрації С. Ю. Кондра­чук та голова районної ради В. О. Тимощук, заступник голови РДА М. В. Орлов, секретар міської ради В. В. Капітула, завідувач районного методичного кабінету Н. О. Глущук, голова районної ради профспілки працівників освіти і науки України О. І. Єгорова, голова постійної комісії з питань освіти, культури, охорони здоров’я, молодіжної політики, фізкультури та спорту районної ради П. А. Ворон, працівники відділу освіти РДА, райметодкабінету, інших, пов’язаних з діяльністю освітянської галузі, служб. Вела зібрання начальник відділу освіти РДА Л. Є. Карпенко.

 


Присутні Хвилиною мовчання вшанували пам’ять усіх, хто загинув за Україну. Після спільного виконання Державного Гімну приступили до роботи.
Привітав освітян з початком нового навчального року, бажаючи педагогам наснаги, здоров’я, мирного неба і лише приємних новин, С. Ю. Конд­рачук. Звертаючись до присутніх, голова РДА наголосив, що у цей непростий час країні в цілому, і галузі освіти зокрема, доведеться пройти низку випробувань, що нині для всіх на часі дуже економне використання матеріальних та енергетичних ресурсів. Але районна влада сповна усвідомлює свою відповідальність за розвиток освіти і на сьогодні одним з першочергових своїх завдань вбачає забезпечення стабільної, вчасної виплати зарплат і всіх гарантованих державою додаткових обов’язкових виплат педагогічним працівникам, незважаючи на усі складнощі.


Крім того, влада запланувала вже у цьому році збудувати чи завершити будівництво семи котелень у загальноосвітніх школах району, встановити прилади обліку та регулювання теплової енергії у чотирьох школах та трьох ДНЗ, здійснити реконструкцію фасаду однієї з шкіл і даху на будівлі іншої, а також капітальний ремонт теплової мережі ще іншого закладу. І хоча, через об’єктивні причини, ці роботи ще далекі від стадії завершення, усі їх буде виконано, запевнив очільник РДА. Акцентував він увагу педагогів й на важливості зрушень у бік наближення до європейських стандартів у всіх ланках освітньої галузі, підгрунтям для чого має стати прийняття нового закону «Про освіту», на нагальній необхідності виховання юних громадян свідомими, справжніми патріо­тами України, готовими стати на захист Батьківщини, і на особливій актуальності активної співпраці закладів освіти, зокрема їх керівників, з батьками учнів, владою на місцях, представниками бізнесових кіл, громадськістю.

Якщо для кожного з нас основними цінностями стануть три святині - Бог, Україна і Нація, то ми зможемо вивести свою країну не лише з економічної, а й з політичної кризи, зазначив у своєму виступі В. О. Тимощук. Голова районної ради також наголосив, що реформи щодо децентралізації влади торкнуться й галузі освіти, причому безпосередньо, адже одним з неминучих аспектів їх впровадження на Здолбунівщині стане оптимізація мережі освітніх закладів. Болісна, але потрібна, оскільки сприятиме підвищенню рівня якості освітніх послуг, котрий забезпечують ЗНЗ району.
Крім того, В. О. Тимощук звернув увагу педагогів на важливість формування у освітніх закладах Здолбунівщини єдиної виховної системи, насамперед національно-патріотичної, бо не лише зброя, а й патріотизм, незламний дух українських вої­нів є важливими чинниками у боротьбі з ворогом, закликав освітян та їх профспілкову організацію зробити все можливе, аби допомогти нашим землякам, які сьогодні на фронті. Як голова районного координаційного штабу по допомозі військовим, Василь Олексійович висловив вдячність керівникам Ступнівського НВК, Дерманської гімназії, колективу і директору Бущанської ЗОШ, які вже чимало зробили і роблять нині для цієї справи, розповів про внесок Здолбунівщини у забезпечення військових технікою та іншим.
Завершив свій виступ
В. О. Тимощук щирим вітанням учасникам конференції з нагоди нового навчального року та висловив упевненість в тому, що освітяни Здолбунівщини з гідністю виконають усі завдання, що нині перед ними стоять, адже вони - муд­рі і прекрасно професійно підготовлені фахівці.
Начальник відділу освіти РДА Л. Є. Карпенко у своїй доповіді «Про підсумки розвитку галузі освіти Здолбунівщини у 2014-2015 навчальному році та завдання на 2015-2016 навчальний рік» детально проаналізувала стан справ у кожній з ланок освіти Здолбунівщини, кадрову політику, медичне обслуговування, впровадження профільного навчання, основні аспекти виховної діяльності у вимірах сьогодення, підготовку освітніх закладів до нового навчального року та ін. До речі, з повним текстом цього виступу керівники закладів освіти мали змогу ознайомитись самі та ознайомити свої колективи, отримавши його електронною поштою. Лілія Євгенівна приділила увагу і позитивним моментам, а здобутків у освітян нашого району (і особистих, і колективних), якими маємо гордитись, традиційно є чимало, і проблемним питанням, багато з яких уже теж «з бородою».
Педагоги Здолбунівщини докладають максимум зусиль задля реалізації державної політики в галузі освіти та виконання низки регіональних і районних програм, у міру можливостей наявної в закладах матеріально-технічної бази запроваджують у практику інноваційні технології навчання, активно працюють з творчо обдарованими діт­ками і дбають про створення сприятливих умов життєдіяльності і здобуття освіти для тих, які мають обмежені фізичні можливості, вони є успішними учасниками низки регіональних, всеукраїнських та міжнародних освітніх проектів. Окрім відданості фаху, основною рушійною силою в роботі з вихованцями для наших вчителів, вихователів, керівників гуртків і творчих студій є насамперед любов до дітей, розуміння того, що саме їм будувати майбутнє держави. Ефективність діяльності освітян підтверджують численні здобутки учнів загальноосвітніх та вихованців позашкільних закладів району у предметних олімпіадах, роботі МАН, на різноманітних заходах та конкурсах.
Серед актуальних проб­лем галузі найнагальнішими, певно, нині є нестача коштів та невідповідний часу рівень матеріально-технічної бази закладів освіти, що «тягнуть» за собою багато інших. Незадовільним є стан здоров’я дітей. Особливий виклик - суспільні й соціальні негаразди, що впливають і на маленьких та юних громадян.
- Ми досягнемо успіху тоді, коли у нас буде пов­не взаєморозуміння між всіма - між народом і владою, між школою і батьківською громадою, між вчителями-колегами, коли ми будемо розуміти, що в наших руках зараз доля країни, будемо йти назустріч один одному і розуміти. У нас все вийде, - звернулась до учасників конференції Л. Є. Карпенко.
В обговоренні доповіді виступили вихователь-методист ДНЗ № 3 «Ладоньки» А. О. Павленко, заступник директора з виховної роботи ЗОШ І-ІІІ ст. № 5 О. Г. Ткачук, заступник директора з науково-методичної роботи Мізоцького НВК Н. М. Лахман, бібліотекар ЗОШ І-ІІІ ст. № 3
І. А. Головко, директор Мізоцького БШМ В. Ю. Бідюк. Питання «Соціально-економічний захист працюючих та шляхи його здійснення» висвітлила О. І. Єгорова.
Наприкінці засідання було прийнято Ухвалу серпневої конференції працівників освіти Здолбунівського району, в якій визначено основ­ні завдання галузі освіти на 2015-2016 роки. А це: створення умов для забезпечення рівного доступу громадян до якісної освіти, для реа­лізації державних освітніх стандартів, сучасних підходів до організації навчання, виховання і розвитку особистості, підвищення якості надання освітніх послуг; подальша реалізація Програми національного виховання учнівської молоді Здолбунівщини на 2008-2020 роки; активне залучення до виховного процесу територіальних громад району, соціальних інститутів, причетних до виховання підростаючого покоління, й забезпечення координації їх співпраці; сприяння розвитку системи позашкільної освіти; створення умов для профільної середньої освіти та ін.
Ольга ЯКУБЧИК.

Comments are now closed for this entry