Важливими факторами підвищення ефективності роботи працівників кримінально-виконавчої інспекції є широке залучення до виконання покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, громадськості, волонтерів, а також проведення відповідних компаній в засобах масової інформації.
Участь громадськості у виправленні і перевихованні засуджених передбачена Кримінально-виконавчим кодексом України. Вона є частиною програми втілення в життя принципу демократизму кримінально-виконавчого права, одним із засобів забезпечення законності при виконанні покарань, служить підвищенню ефективності досягненння цілей кримінального покарання, повернення засуджених до нормального соціального життя.


Здійснення завдань, що стоять перед громадськістю, забезпечується різними формами її діяльності. В першу чергу функціонуванням спостережних комісій та комісій у справах неповнолітніх. Разом з тим, у виправленні і перевихованні засуджених громадськість може використовувати й інші форми, які не передбачені Кримінально-виконавчим кодексом, аде відповідають загальним положенням і принципам виконання покарань, встановленим законодавством України.
С. Рябущиць,
інспектор Здолбунівського міжрайонного відділу КВІ, старший лейтенант внутрішньої служби.

Comments are now closed for this entry