На території БФ “Батьківський затишок”.

На території БФ “Батьківський затишок”.

Ситуація на Сході України накладає свій відбиток на життя всієї держави, зокрема й Здолбунівщини. Обговорення трагічних подій – у всіх на устах. Але у кожного з нас є плани, робота, турботи, які ніхто не скасовував. Тому маємо кожен на своєму місці забезпечувати виконання завдань і зобов’язань, від яких залежать подальший наш поступ і розвиток.
Ось і учасники координа­ційно-консультативної ради при голові районної ради зібралися минулого тижня на своє засідання, аби в черговий раз обговорити проблемні питання щодо здійснення органами місцевого самоврядування своїх повноважень у різних сферах діяльності, поділитися досвідом роботи чи запозичити його у колег, отримати консультації тощо.
У засіданні, яке очолив голова райради В. О. Тимощук, взяли участь голови, секретарі сільських, селищної, міської рад, заступник голови РДА
В. М. Бондарчук, депутат обласної ради Н. С. Путіліна, керівники ряду служб, управлінь та відділів РДА.

Про перспективи розвитку ПП “Компанія Автоленд” учасникам  семінару розповідає генеральний директор С. О. СЕРЕДЮК.

Про перспективи розвитку ПП “Компанія Автоленд” учасникам
семінару розповідає генеральний директор С. О. СЕРЕДЮК.


Розпочалося засідання ради з обговорення болючої теми – стану проведення часткової мобілізації в районі. Як зазначив старший офіцер мобілізаційного відділу рай­військ­комату капітан запасу
В. О. Ящук, не всі сільські ради забезпечили вчасну доставку до військкомату осіб, які підлягають подальшій відправці у військові частини. Він наголосив на відповідальності за невиконання повноважень у сфері мобілізації як керівників органів місцевого самоврядування, так і самих військово­зобов‘язаних, серед яких, на жаль, є й ті, хто ухиляються від відправки до війська.
Далі в ході семінару його учасники говорили про неналежне матеріальне забезпечення військових, яких направляють у зону бойових дій, зокрема засобами захисту. Як зазначив голова райради В. О. Тимощук, за участю районної, міської рад, райдержадміністрації, громадських організацій, підприємців в районі триває збір коштів на каски і бронежилети. Найближчим часом буде придбано 35 таких комплектів для здолбунівчан, які перебувають у складі Рівненського батальйону територіальної оборони, а згодом і для наших земляків, які служать у інших військових формуваннях ЗСУ. Погодилися долучитися до цієї справи і сільські голови.

Радо зустрічали гостей у ДНЗ “Ромашка” його вихованці й завідуюча Г. З. ТИМОШЕНКО.

Радо зустрічали гостей у ДНЗ “Ромашка”
його вихованці й завідуюча Г. З. ТИМОШЕНКО.


- Ми можемо висловлювати незадоволення і претензії на адресу влади, вищого військового керівництва, – наголосив В. О. Тимощук. - Однак це ніяк не допоможе тим, кого відправляють на Схід країни. За нинішньої ситуації допомога у забезпеченні їх засобами захисту - найменше, що ми можемо зробити на нашому рівні.
Про взаємодію органів податкової служби та місцевого самоврядування у справі забезпечення надходжень до бюджету, власне, з питання, яке було внесене в план теоретичної частини координаційно-консультативної ради, її учасників інформували заступник начальника Здолбунівської ОДПІ О. М. Година та начальник відділу доходів фінуправління РДА О. М. Місюра. Як було відзначено у їх виступах, затверджені органам місцевого самоврядування завдання з надходження податків виконані на 92,7 %. Понад встановлені плани забезпечили надходження до бюджету Мізоцька селищна, Білашівська, Півченська, Спасівська, Старомощаницька та Урвенська сільські ради, найнижчий відсоток виконання – в Уїздецькій, Дерманській Першій, Миротинській сільських радах.
Під час обговорення цього питання керівники сільських, селищної рад висловили побажання, аби податкова інспекція щоквартально інформувала їх про стан сплати податків фізичними особами - підприємцями і юридичними особами, зареєстрованими на їх територіях, що допоможе їм при формуванні місцевих бюджетів.
Із змінами до деяких рішень уряду з питань обліку громадян, які потребують поліпшення житлових умов, керівників територіальних громад поінформувала директор РЦ СССДМ Т. Ф. Павлова.
Після цього учасники координаційно-консультатив­ної ради здійснили виїзд у
с. Здовбиця. Першим пунктом їх відвідин став БФ «Батьківський затишок», на базі якого нині діють три дитячих будинки сімейного типу та одна прийомна сім’я, в яких, окрім власних дітей, виховують 24 дітей-сиріт та таких, що позбавлені батьківського піклування. За словами президента фонду В. О. Радчука, вже готова документація на будівництво 10-квартирного приміщення для тих, хто потребує тимчасового місця для проживання, зокрема молодих сімей з числа вихованців-сиріт, а також для престарілих громадян. У серпні ц. р. благодійний фонд відзначить своє десятиріччя.
У ДНЗ «Ромашка» у 2013-2014 рр. виховувалося 45 малят, діяла група короткотривалого перебування для п’ятирічок. Завдяки тому, що сільська рада придбала нещодавно приміщення колишньої колгоспної контори, на базі якої планується відкриття дитячого садочка, у Здовбиці вдасться вирішити проблему щодо надання дошкільної освіти наймолодшим мешканцям села.
На території сільської ради успішно діють приватні підприємства різного напрямку. Так, фермер В. Т. Нестерчук і його родина займаються город­ництвом. Для цього мають необхідну техніку. На 15 га вони вирощують капусту, помідори, цибулю тощо, які користуються попитом на ринках Здолбунова і Рівного. Крім того, у своєму господарстві підприємливі здовбичани утримують свиней, різні види птиці.
Під час відвідування ПП «Компанія Автоленд», яка надає послуги з ремонту та реалізації сільськогосподарської техніки, у зборі врожаю, учасники семінару знайомилися із виробничою діяльністю цього підприємства. Зокрема, тут діє новий цех з виробництва
се­гментів та деталей до зернозбиральної техніки та ін. І цей напрямок роботи керівництво підприємства планує і далі розширювати.
У місцевій загальноосвітній школі упродовж 2013-2014 навчального року учні займалися у реконструйованому спортивному залі. Провести тут необхідні ремонтні роботи вдалося завдяки фінансовій підтримці сільської, районної рад, а також допомозі спонсорів, батьків, педколективу.
Дбає сільська рада і про розвиток комунальної, побутової сфер. Так, у Здовбиці створено комунальне підприємство з надання послуг водопостачання, діють перукарня «Олеся», швейна майстерня, в яких також побували учасники семінару.
Тепло і гостинно, з хлібом-сіллю, приймали гостей у сільському будинку культури, для них учасники художньої самодіяльності підготували невеличкий концерт, який вкотре засвідчив, що в Здовбиці живуть не лише працьовиті, а й талановиті люди.
Збереженню і популяризації надбань села, творчих доробків здовбичан сприяє і діяльність публічно-шкільної бібліотеки, яка використовує для цього новітні форми і методи роботи.
Відвідуючи об’єкти Здовбиці, учасники координаційно-консультативної ради з приємністю відзначали те позитивне, що сталося на території села за останній час (адже були тут два роки тому). Побачене засвідчило, що сільська рада прагне поліпшити добробут здобвичан, турбується про підвищення їх життєвого рівня. Звичайно, є ще багато невирішених справ. Як і в багатьох населених пунктах району, нагальними залишаються проблеми асфальтування доріг, освітлення вулиць. Проте є сподівання, що при зміні на краще ситуації в державі сільській владі за підтримки місцевих депутатів, громади згодом вдасться впоратися з цими та іншими негараздами.
Людмила ВАСЮК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry