За шаховою дошкою - гідний продовжувач справи Олександра КОВАЛЬЧУКА,
його син Володмир (на фото зліва).

У Здолбунові 17-18 травня проходив 3-й етап Кубка Рівненської області з шахів 2014 року. Турнір було присвячено пам’яті колишнього президента Здолбунівської районної федерації шахів Олександра Ковальчука. Організатором змагань виступив його син - Володимир Ковальчук, президент Рівненської обласної федерації шахів.
Шахісти змагалися за швейцарською системою в 9 турів. За перемогу боролися 74 учасники з Березнівського, Володимирецького, Гощанського, Дубенського, Дубровицького, Здолбунівського, Костопільського, Млинівського, Острозького, Рівненського, Сарненського районів, міст Рівне та Кузнецовськ, а також гості з Житомирської, Хмельницької, Тернопільської, Він­ницької та Львівської областей. Склад тих, хто долучився до шахових баталій, був досить таки сильним, адже на змагання прибули майстер спорту та 24 КМС.

Після першого ігрового дня (5 турів) турнірну таблицю з 4,5 очками очолювали гості з сусідніх областей: Ігор Бабій, Денис Крошняков та Віктор Музичка. Перші двоє лишались у когорті лідерів до закінчення змагань, тоді як третьому в наступних турах відверто не щастило. Разом з тим, рівняни Олександр Матвійчук, Роман Боришкевич та Максим Шинкарчук суттєво покращили свої успіхи другого ігрового дня. Зокрема, у восьмому турі О. Матвійчук завдав поразки одному з лідерів - Д. Крошнякову, М. Шинкарчук у дев’ятому турі здолав одноосібного на той момент лідера І. Бабія, а Р. Боришкевич взагалі у другій половині турнірної дистанції тільки перемагав. Внаслідок такої напруженої боротьби з однаковими здобутками фінішували 4 шахісти.
З коефіцієнтом Бухгольца більше пощастило представнику Житомирщини Денису Крошнякову. Рівняни ж у турнірній таблиці розташувалися за ним.
У підсумку з результатом 7 очок з 9 можливих переможцем турніру, за додатковими показниками, став Денис Крошняков з міста Бердичів Житомирської області. Друге місце у Олександра Матвійчука з Рівного, а третє посів Роман Боришкевич, теж рівнянин.
Під час церемонії закриття турніру спортсменів з побажаннями нових успіхів вітали президент Рівненської обласної федерації шахів Володимир Ковальчук та почесний гість змагань - президент Рівненської міської федерації шахів Сергій Паладійчук, який немало сприяє розвитку шахів в області.
Цінними подарунками було нагороджено шахістів, які зайняли 1-5 місця, трьох кращих шахістів Здолбунівщини та найстарших з учасників турніру. Переможцю вручили ще й красень-кубок.
Перша вісімка шахістів Рівненщини здобула бали в загальний залік Кубка області.