Нещодавно Здолбунівщина урочисто відзначала 70-ту річницю бою на Гурбах. Як завжди, захід відвідало багато гостей. На тлі інших вирізнялися люди у камуфляжній формі, яка була ніби нагадуванням про ті славетні часи, коли українці боронили свою Батьківщину. Серед цих людей у формі впадала в око група дівчат і хлопців з жовтими пов’язками на рукавах та незвичайним знаком. Природно, що у багатьох виникло запитання: що це за знак та яка це організація?
Зважаючи на інколи не­однозначне ставлення оточення до людей з такими пов’язками, є потреба пояснити, що означає цей знак та хто саме його використовує.
Ці молоді люди - представники Української націоналістичної організації “Патріот України”, зокрема її Рівненського осередку. Організація позиціонує себе як авангард українського націоналізму та завжди йде в перших рядах національного руху.


Що ж до загадкового знака на пов’язках молодих патріотів, то називається він “Ідея Нації” і є поєднанням двох великих літер “І” та “N”, накладених одна на одну.
“N” - Нація - це кровний зв’язок і духовна єдність між “мертвими, живими і ненародженими в Україні і не в Україні сущими”. Це - поклик крові. Його, свідомо чи підсвідомо, відчуває кожен українець, навіть перебуваючи далеко від рідної землі. Як кожен з нас дбає про свою сім’ю, так усі ми повинні дбати про велику родину - Націю.
“І” - Ідея - духовне начало, що становить першооснову всіх речей. «І» - загострене на кінцях. Це свідчить про нестримність Ідеї, що надихає Націю на великі звершення. Це - вісь, на якій тримається тіло нації. Вісь, спрямована вниз, глибоко в ґрунт традицій, у глибини славного минулого. І, одночасно, - вгору, до майбутнього, до нових перемог.
Знак “Ідея Нації” - це Дерево Життя із своїм коренем та кроною. “Патріот України” використовує зображення знака на тлі щита. Щит - древній знак твердості, надійності, мужності, лицарства, волі до перемоги. Він повинен постійно нагадувати нам щити, які прибивали наші предки на воротах ворожих столиць.
Отож, коли бачите поруч з собою людину з такою пов’язкою, знайте, що це - відданий патріот держави.
Слава Україні!
Прес-служба
ГО “Патріот України”.

Comments are now closed for this entry