Але з впевненістю можна говорити, що на цю посаду буде
призначено 27-річного «свободівця» Олександра Бухала

 

Майбутній голова Здолбунівської РДА Олександр Бухало.

 

Тридцять дев’ята сесія Здолбунівської районної ради, яка відбулася у середу, 12 березня ц. р., зібрала 36 депутатів та, вже традиційно, велику кількість представників громадськості. Людей прийшло стільки, що для всіх охочих бути присутніми довелося доставляти додаткові стільці.
Засідання розпочалося із кількахвилинного запізнення: голова районної ради повідомив, що сесію має відвідати очільник Рівненської ОДА Сергій Рибачок. Одразу після приїзду високоповажного гостя сесія розпочала свою роботу. Голова райради Василь Тимощук, відкриваючи засідання, наголосив, що, відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, до питань, які вирішуються районними і обласними радами виключно на їх пленарних засіданнях, відноситься внесення до Кабінету Міністрів України пропозицій щодо кандидатури голови відповідної місцевої державної адміністрації. Оскільки раніше повідомлялося, що керівництво держави поставило новому голові Рівненської ОДА Сергію Рибачку завдання сформувати виконавчу владу в районах якомога швидше, місцеві обранці вирішили скористатися своїм правом впливати на цей процес. Тим паче, що прозорість формування влади, призначення високопосадовців відкрито, а не в кабінетах - це одна з основних вимог Майдану. Саме для того, щоб запропонувати на обговорення кандидатуру від себе, очільник області й вирішив відвідати сесію Здолбунівської райради. Він першим і отримав слово:
- У нас є поділ влади на три гілки: судову, законодавчу і виконавчу. Судова формується окремо, законодавча - шляхом виборів. Керівники місцевих адміністрацій - це виконавча влада. Вона формується шляхом призначень. Вчора у мене було дуже багато делегацій. З одного району було аж 3 делегації, і кожна з них вимагала поставити свого керівника, стверджуючи, що за ним стоїть громада. А якщо я не погоджусь, будуть протести. Панове, так ми ніколи не сформуємо влади, буде дестабілізація ситуації в області. Тому, відповідно до своїх повноважень, я пропоную кандидатуру. Але мені важливо, щоб її підтримала громада, зокрема депутати місцевої ради. Я прошу вас провести голосування, яке матиме рекомендаційний характер щодо кандидатури, яку я запропоную. Я вношу на ваш розгляд кандидатуру вашого колеги Олександра Бухала. Ця людина досить молода. Разом з тим, це патріот, який прекрасно себе зарекомендував під час останніх буремних подій. Я просив би районну раду підтримати цю кандидатуру. Мені потрібно з цією людиною працювати, мені потрібно за цю людину відповідати. А з вашого боку я просив би максимального конт­ролю за новою владою.

 

Леонід Власюк оголошує заяву

про вихід з фракції ВО “Свобода”.


До голови ОДА у присутніх депутатів та представників громадськості було чимало запитань. Так, активістка Євромайдану Олена Смірнова зазначила, що було б непогано, якби на розгляд депутатів представили не одну кандидатуру, а кілька. Адже очолити виконавчу владу в районі має найдостойніший.

Депутат райради Юрій Пшеничний зауважив, що все, чого хоче громадськість Здолбунівщини, - це бути почутою:
- Ми вже звикли за багато років, що нам пропонують кандидатуру, а ми, хочемо цього чи ні, маємо її прийняти. Виходить так: ви обговоріть, але ж ми прий­мемо рішення, - звернувся Ю. Пшеничний до Сергія Рибачка.
Після ще кількох запитань голова облдержадміністрації покинув сесію, щоб місцеві обранці не вважали, що на них тиснуть під час прийняття рішення. На прощання голова районної ради Василь Тимощук сказав очільнику ОДА:
- Здолбунівська громада у всі часи, ще навіть задовго до здобуття Україною незалежності, була дуже демократичною. І наша громада такою й залишиться.
Одразу після цього слово взяв депутат районної ради від фракції ВО “Свобода” Леонід Власюк:
- На мою думку, якщо у громади є ще одна кандидатура на посаду голови РДА, її треба виносити на обговорення і за неї теж необхідно голосувати. Я особисто не підтримую кандидатуру Олександра Бухала. Я не є в жодній партії, але входжу разом з Олександром Бухалом до фракції ВО “Свобода”. На знак своєї незгоди я заявляю про вихід із цієї фракції.
Одразу після цих слів депутатам запропонували розглянути ще одну кандидатуру на посаду голови РДА - депутата районної ради від фракції ВО “Батьківщина” Юрія Лиморенка. Проте така пропозиція виявилася неочікуваною для цієї фракції, представники якої попросили кількахвилинну перерву. Після цього право виступу перед депутатами та громадою отримали претенденти на посаду голови райдержадміністрації.

Першим слово мав Олександр Бухало:
- З першого по одинадцятий клас я навчався в Дерманській гімназії. Згодом закінчив вищий навчальний заклад за профілем “вчитель історії та правознавства”. Є магістром історії. Працював викладачем у школі міліції в Городку. Викладав теорію держави і права та політологію. Згодом за власним бажанням звільнився. Через деякий час працював менеджером на одній з приватних фірм у Рівному. Віднедавна я є приватним підприємцем у сфері торгівлі. Я представляю молоде покоління. На мою думку, попереднє покоління мало призначення розвалити концтабір радянської влади. Завдання нашого - почати закладати фундамент для нової держави. Я не знаю системи відкатів, хабарів і тому подібного. Я був на Майдані. Коли був штурм, я попав у те кільце, бачив, як вбивають людей. Я прошу вашої максимальної підтримки та кредиту довіри.
До Олександра Павловича, цілком очікувано, було багато запитань. Присутні цікавилися, ким були його родичі. Депутат райради Василь Нечипорук дав молодому кандидату позитивну характеристику, зазначивши, що це достойна кандидатура. А от громадський активіст Сергій Матвійчук звинуватив п. Бухала в тому, що він каже неправду, адже Олександр Павлович не міг бачити трупів на Майдані, бо коли на Інститутській розпочався штурм, він одразу поїхав додому. “Разом з вами додому поїхала моя працівниця, я можу це довести!” - зазначив С. Матвійчук.
Завершуючи свій виступ, Олександр Бухало зазначив, що країні потрібне повне перезавантаження влади. Після цього на трибуну вийшов інший претендент на посаду голови РДА Юрій Лиморенко:
- У 1988 році я закінчив школу у Мізочі, згодом - Тернопільський педагогічний інститут. Працював на педагогічній ниві, у спорт­школі “Колос”. У 1997 році став приватним підприємцем. У березні 2005 року був призначений на посаду заступника голови Здолбунівської РДА. На цій посаді пропрацював до травня 2010 року. У 2007 році закінчив з відзнакою за спеціальністю “фінанси” Європейський університет. Згодом закінчив також з відзнакою Львівський національний інститут державного управління при Національній академії державного управління при Президентові України. Мав найвищий бал на своєму курсі.
До Юрія Павловича у присутніх теж було чимало запитань. Цікавилися планом його дій на посаді, тим, чи пропонували йому очолити Здолбунівський район раніше, та чому він відмовився. Юрій Лиморенко зазначив, що його кандидатура на посаду голови РДА справді розглядалася раніше, і він відмовився. “Але я дізнався, що нашу область кулуарно поділили між собою три політичні партії. Це нормально? За це стояв Майдан?” - риторично запитав п. Лиморенко.
Громадський активіст Юрій Шадий теж попросив слова:
- Проблема в тому, що у нас знову починаються неправильні процеси, що немає конкуренції. От за що всі люди боролися? Люди віддавали свої життя за те, щоб був відкритий процес, щоб кращі з кращих ставали на посади. Логічно, що саме люди на місцях знають, хто серед них кращий. Бо цього не може знати той, хто в Києві. Конкурентність та прозорість - це єдиний процес, який приведе нас в Європу.
А далі почалися міжусобиці, взаємні звинувачення. Кожен вважав, що саме він правий і саме його точка зору є найправильнішою. Це тривало доти, поки слово не взяв один з претендентів на посаду голови РДА Юрій Лиморенко:
- Я бачу, що тут є прихильники як одного, так і іншого кандидата. У мене була інша мета, ніж зіштовхувати лобами людей, які є однодумцями та разом стояли на Майдані. Я перепрошую тих, хто мене підтримував та висував, але я знімаю свою кандидатуру.
Таким чином, залишився тільки один претендент на посаду голови РДА, і депутатам випало приймати рішення лише по його кандидатурі. У результаті відкритого голосування рівно половина депутатського складу районної ради - 22 депутати - підтримала кандидатуру Олександра Бухала на посаду голови РДА. Таким чином, рішення про внесення цієї кандидатури до Кабінету Міністрів України з пропозицією призначити п. Бухала головою Здолбунівської районної державної адміністрації підтримане не було. Після цього свою позицію захотіли висловити всі присутні на сесії представники громадськості. У результаті 84 присутніх в залі висловилися за підтримку Олександра Бухала. Двоє було проти, 15 людей утримались. Проте залишилося невідомим, скільки всього людей було на сесії та скільки з них не взяли участі в голосуванні.
Таким чином, перше питання порядку денного сесії було вичерпане, депутати перейшли до розгляду наступних.
Місцеві обранці зокрема ознайомилися зі звітом начальника Здолбунівського РВ УМВС України в Рівненській області Олександра Панасюка про стан боротьби зі злочинністю та охорони громадського порядку на території району, внесли зміни до районного бюджету на 2014 рік, розглянули ряд депутатських запитів та звернень. Голова районної ради Василь Тимощук ознайомив присутніх із заявою свого заступника Якова Мельника, у якій той зазначає, що за власним бажанням залишає свою посаду. А це означає, що наступні сесії теж обіцяють бути “гарячими”, бо на них знову розглядатимуться кадрові питання.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото Миколи ОРЛОВА.

Comments are now closed for this entry