Команда Урвенського КДК - переможець фестивального туру.

 

Наш край багатий на талановитих людей та по праву може пишатися своїми художніми колективами, народними умільцями, хорошими спортсменами. Цьогоріч вже вдесяте на Здолбунівщині проходить районний фестиваль культурно-дозвіллєвих комплексів – змагання між командами територіальних громад, які складаються зі спортивної (міні-футбол, волейбол, гирьовий спорт, настільний теніс, шахи, шашки і перетягування линви) та культурно-мистецької частин. Треба зазначити, що Здолбунівський район започаткував подібні змагання першим в області, а за 10 років участь у фестивалі взяло майже 2 тисячі жителів Здолбунівщини.


Цьогорічний ювілейний фе­с­тиваль КДК проходить у три етапи. Перший відбувся 26 травня на базі Бущанської сільської ради. В гості до бущанців завітали команди Уїздецького, Дерманського Першого, Білашівського, Богдашівського, Новосілківського та П’ятигірського культурно-дозвіллєвих комплексів. У загальному заліку перше місце виборола команда господарів - Бущанський КДК, другими були представники Уїздецького КДК, а третє місце дісталося Дерманському Першому КДК.
Минулої неділі на території Новомощаницької сільської ради відбувся другий етап фестивалю КДК-2013. Мистецька програма заходу була представлена двома частинами: тематичною виставкою, присвяченою життю та творчості Тараса Шевченка, і концертною програмою «Любітеся, брати мої, Україну любіте», приуроченою до 200-річчя від дня народження Великого Кобзаря. Щоб позмагатися та виявити кращих, до Нової Мощаниці завітали команди із сіл Урвенна, Богдашів, Спасів, Мала Мощаниця, Півче та Будераж. На урочистому відкритті заходу до присутніх із вітальним словом звернулися заступник голови Здолбунівської РДА Олександр Федорук, голова районної ради Василь Тимощук, Новомощаницький сільський голова Леонід Герасимчук. Щоб роз’яснити умови та правила фестивалю, слово мали начальник відділу культури і туризму РДА Олена Мазепа та начальник відділу у справах молоді та спорту РДА Михайло Гарбовський. Після цього на спортивних майданчиках школи та на сцені сільського клубу розпочалися змагання.
Як свідчать результати, найкраще підготувалися до мистецької частини та проявили себе представники Урвенського КДК, друге-третє місця розділили колективи сіл Спасів та Півче.
Щодо спортивних змагань, то перемогу у міні-футболі та волейболі святкувала команда із Урвенної. У гирьовому спорті та перетягуванні линви не було рівних господарям – представникам Нової Мощаниці. У шахах перемогу здобули представники Будеража, у шашках - Спасова. Підбивши підсумок усіх змагань, переможцем другого етапу цьогорічного фестивалю КДК журі визнало команду Урвенської сільської ради, яка, відповідно, підвищується у класі і в наступному році змагатиметься у групі А серед найсильніших. Загальне друге місце дісталося команді зі Спасова, замкнула трійку призерів Нова Мощаниця.
Немає сумніву, що для села фестиваль КДК - неабияке свято, до якого готуються та якого чекають. Сьогодні в непростий час безгрошів’я та соціальної несправедливості ми маємо все частіше звертатися до духовних скарбів своєї нації, її цінностей, які передаються від покоління до покоління. Бо пісня, народна творчість та спорт завжди допомагали нашому народові відволіктися від проблем та негараздів сьогодення. А неврожаю на таланти, як відомо, в Україні не було ніколи. Фестиваль КДК покликаний визначити кращих серед них.
Сергій КОНДРАЧУК.
Фото автора.

Comments are now closed for this entry