Засідання третьої сесії Здолбунівської районної ради сьомого скликання, яке відбулося 15 січня цього року, його учасники розпочали з урочистої та приємної місії: голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк та голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук привітали трьох наших землячок - багатодітних матерів, вручили цим жінкам відповідні посвідчення. Почесне звання «Мати-героїня» Указом Президента України присвоєно здолбунівчанці Юлії Філінюк, яка виховала вісьмох дітей, матері п’яти дітей, жительці Новомильська Ірині Гуменюк та мізочанці Надії Молчанович, мамі п’ятьох дітей.
Потому взялися до розгляду єдиного питання, винесеного на сесійне засідання, - «Про внесення змін до районного бюджету на 2016 рік». Оскільки питання попередньо обговорили на засіданнях президії районної ради та бюджетної комісії, то особливих зауважень у присутніх на сесії депутатів не виявилося.


Як розповів начальник фінансового управління Здолбунівської РДА Володимир Нечипорук, зміни до бюджету обумовлені необхідністю приведення обсягів міжбюджетних трансфертів у відповідність із Законом України «Про Державний бюджет України на 2016 рік». Порівняно з минулорічними показниками збільшено обсяг освітньої субвенції на 2720,7 тис. грн., медичної - на 269,6 тис. грн., а базову дотацію - на 833 тис. грн.
- Загалом коштів, виділених державою у якості освітньої субвенції, вистачає на обов’язкові виплати, тобто на заробітну плату усім вчителям району, допомогу на оздоровлення при виході у відпустку, - зазначив Володимир Нечипорук.
Що ж до так званого «стимулювання», то ці виплати педагогічним працівникам наразі під знаком питання. Гіршою є ситуація у сфері охорони здоров’я - наявних коштів не вистачає на забезпечення зарплатні медикам на півтора місяці. Тож головний фінансист району попросив керівників бюджетних медичних установ «довести цифри до працівників» та роз’яснити, що така ситуація має місце загалом в Україні.
- Скорочення кількості ліжко-місць у медзакладах не є ознакою погіршення якості послуг. Адже її рівень визначають також медичне обладнання, лікарські засоби. Тож реформи необхідні, щоб медичне обслуговування стало ефективнішим для пацієнтів, - резюмував Володимир Нечипорук.
Депутати підтримали рішення одноголосно. Отже, доходи загального фонду районного бюджету збільшено на 50130100 грн. за рахунок: базової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам (833000 грн.); освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (2720700 грн.); медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам (269600 грн.); субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату допомоги сім’ям з дітьми, малозабезпеченим сім’ям, інвалідам з дитинства, дітям-інвалідам, тимчасової державної допомоги дітям та допомоги на догляд за інвалідами І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу (9298000 грн.); субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло-, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот (35961400 грн.); субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на придбання твердого та рідкого пічного побутового палива і скрапленого газу (802700 грн.); субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на виплату державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях за принципом «гроші ходять за дитиною» (244700 грн.).
Утім, новий бюджетний рік тільки розпочинається. Тож, якими будуть очікувані реформи і як вони вплинуть на життя наших земляків, зможемо оцінити згодом.
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry