йшлося на засіданні колегії райдержадміністрації

Хоч останнім часом топ-темою для багатьох чиновників стали місцеві вибори, про поточне життя району також забувати не годиться. Тому під час чергової колегії Здолбунівської РДА присутні обговорювали важливі для Здолбунівщини питання та злагоджено ухвалювали рішення.

Безробіття реформуванням не подолаєш
Питання зайнятості населення потребує нині особливої уваги, зазначив директор Здолбунівського районного центру зайнятості Сергій Бабич, інформуючи про виконання завдань у сфері зайнятості щодо забезпечення зростання зайнятості за рахунок впровадження активних форм стимулювання економічної активності та мотивації до праці населення. Станом на 1 жовтня цього року у РЦЗ зареєстровано 1575 громадян. Переважна частина «клієнтів» служби зайнятості - це жителі сільської місцевості. Що ж до кількості безробітних, то тут спостерігається певна залежність від сезону. Восени частина людей отримує можливість працевлаштуватися на період опалювального сезону. Разом з тим, з листопада на облік стають ті, хто зайнятий у сільському господарстві. Причому, на початку весняного сезону далеко не всі працівники сільськогосподарської сфери знову знаходять роботу, розповів Сергій Бабич.


Тим часом працівники установи чекають на реформування служби зайнятості та визначення нових форматів її роботи. Утім, навіть з прийняттям нових законів, кількість безробітних навряд чи зменшиться. Бо, як слушно зазначив директор РЦЗ, нові робочі місця створює не служба зайнятості а промисловці, підприємці та бізнес…

Під знаком енергозбереження
Про організацію підготовки навчальних закладів Здолбунівського району до початку 2015-2016 навчального року та роботу в осінньо-зимовий період доповіла начальник відділу освіти райдержадміністрації Лілія Карпенко. За її словами, усі 56 навчальних закладів району готові до нового навчального року. У дошкільних навчальних закладах проведено поточні ремонти, на які витрачено близько 465 тис. грн., частину з яких вже традиційно «спонсорували» батьки та благодійники. На підготовку загальноосвітніх закладів було виділено 3,157 млн. грн., як бюджетних, так і благодійних.
Одним з пріоритетних напрямків підготовки закладів до роботи в опалювальному сезоні є скорочення споживання природного газу. Тож у ряді шкіл встановлюють лічильники обліку та регулювання тепла у рамках обласної програми енергозбереження. Три котельні - в Уїздецькій, Гільчанській та Глинській ЗОШ - за рахунок інвестиційних проектів переводять на тверде паливо, втілюють й інші проекти, спрямовані на енергозбереження.
Матеріальну базу загальноосвітніх закладів перед початком навчального року також поліпшували. Щоправда і тут раз-по-раз з вуст доповідача звучала фраза «за батьківські кошти». Що «у перекладі» означає, що освітянам без благодійної допомоги з боку батьків і спонсорів зараз ну ніяк не обійтися. Як резюмувала Лілія Карпенко, у належному стані освітянські заклади можна утримувати «тільки спільними зусиллями».

Туризм є, були б туристи
А в перспективі Здолбунівщина має усі підстави цілком вмотивовано називатися туристично привабливим регіоном. Принаймні, таке враження склалося після виступу начальника відділу культури та туризму РДА Елеонори Стеценко, яка розповіла про виконання програми розвитку туризму у Здолбунівському районі на 2011-2015 роки. Прозвучало чимало цікавої інформації. Наприклад, про те, що на Здолбунівщині на державному обліку перебуває 176 пам’яток культурної спадщини. Також у районі є 86 джерел, найпомітніші з яких представлено у спеціально розробленій презентації. Визначили працівники відділу і топ-10 місць Здолбунівщини для відпочинку на природі. Для туристів-ентузіастів розроблено універсальний маршрут «Мальовнича Здолбунівщина», який теж нещодавно презентували. І вже зараз гостей у нас запрошують господарі трьох агросадиб. Так що перспективи є. Лишається залучити до нашого краю туристів, які б ще й місцевий бюджет поповнювали. Бо, як не крути, а мальовничих місць в Україні є чимало, а от спроможність витрачати кошти на подорожі у громадян останнім часом тільки знижується…
Марина СТЕПАНЮК.

Comments are now closed for this entry